Zajímavosti

04.06.2011 20:32

Za humny je drak II. – už zase…

text: (jjk), foto: A.D. Za humny je drak II. – už zase…

Všeliké světové kinematografie mají zálibu v tom, že jak ke skvělému výjimečnému filmovému dílu, ale i k té nejhloupější slátanině s oblibou točí druhý díl, třetí díl, čtvrtý, pátý, desátý, padesátý …dvoustý …pětistý …osmisetpadesátiticícísedmistýpadesátýdruhý a tak dál…., ale jsou zážitky, které se neomrzí a znenadále při nich dýchne atmosféra dávných dob leteckého průkopnictví….tím bývává nenadálé přistání balonu za stodolou, tak jak se to například poštěstilo v loňském roce viz. Za humny je drak u Horní Lomnice. …a tentokrát se něco podobného přihodilo vlastně nedaleko od zmíněného místa, vzdušnou čarou necelých šest kilometrů, u obce Turkovice...

 
Jak známo balon se nedá řídit, tedy vzduchoplavci by namítli, že šikovný pilot i balon řídit umí, protože jinak by se v této disciplíně nemohly konat závody. Nu a tak se poštěstilo Aleně Dvořákové ulovit v neděli 29. května 2011 kolem půl deváté hodiny večerní ulovit několik obrázků přistávajícího balonu firmy Mai System na pozemku k.č. 2161 Turkovice za Slunečnou ulicí.
O tomto balonu se dá říci, že je to vlastně „funglovka“, tedy jeden z posledních kousků světově uznávané významné brněnské firmy Balony Kubíček s výrobním číslem 794 a zápisem do rejstříku ÚCL dne 7. prosince 2010 pod imatrikulací OK-7101.
Konkrétně tato firma pořádá zážitkové lety balonem nejen v okolí Slap a Konopiště, či nad Českým rájem, ale i na Moravě a ve Slezsku. A bez vlastně jen pro doplnění, v loňském roce zmíněný balon viz. Za humny je drak je rovněž z dílny Aleše Kubíčka. Ten však má výrobní číslo 680, zapsán byl do rejstříku 14. července 2009 pod „značkou“ OK-0680 a je ve vlastnictví společnosti Česká vzduchoplavecká.
A k tomu lze vlastně jen doplnit, že tyto obrázky by pro balonuchtivé mohly být pozvánkou na nadcházející Mistrovství České republiky v tomto zajímavém odvětví. To se koná od 8. do 12. června 2011, tedy v nadcházejícím týdnu na a v okolí Balonového zámku Radešín (www.balonovyzamek.cz) uprostřed pomyslného trojúhelníku měst Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Velké Meziříčí, za pořadatelství Aeronautic Club Brno (www.aeronautic.cz).
Takže kdo by se chtěl podívat na startování a poletování těchto barevných kuliček může zámek Radešín navštívit a nechat se unést do dob dávno minulých, kdy na křídlech létali jen ptáci a po obloze jen pomalu pluly jen majestátné balony…
text: (jjk), foto: Alena Dvořáková

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama