Zajímavosti

27.03.2016 20:16

Suchoj na konferenci

text, foto: (jjk) Suchoj na konferenci
Po nějakém čase se v Praze ukázal opět letoun Suchoj Superjet RRJ100-95, který se u nás v poslední době už až tak moc nezjevuje. Létával sem tento letoun před časem pravidelnou linku z Bělgorodu v barvách společnosti Moskovia Airlines/Московия авиакомпания, ale tato společnost zkrachovala a tak se tu a tam zjeví tento stroj v barvě společnosti Center-South/Центр-Юг. Center-South/Центр-Юг je i provozovatele stroje, který se v Praze zjevil 23.března 2016, ale majitelem je firma Rosoboronexport.
Letoun Superjet RRJ100-95 RA-89053 v majetku zbrojařské firmy Rosoboronexport (OAO Рособоронэкспорт), který provozuje Center-South/Центр-Юг (cn 95009, 29.6.2013, test.reg.97009,2x SaM146 VIP) Prahu navštívil s delegací ruských podnikatelů přijíždějících na 9. zasedání Česko – ruské mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci. V hotelu InterContinental se totiž konala konference „Česko – ruské obchodně ekonomické vztahy: současný stav a perspektivy“, kterou z české strany pořádal Svaz průmyslu a dopravy České republiky a Hospodářská komora ČR. Z ruské strany se účastnili mimo jiné zástupci Uljanovské oblasti, Ivanovské oblasti a představitelé ruských  podnikatelských svazů a organizací. V rámci konference byla také podepsána smlouva mezi vládou Uljanovské oblasti a společností Hestego o investování do nového výrobního podniku v této oblasti. Takže taková drobnost, ale po nějakém čase v Praze opět na chvíli k vidění Suchoj Superjet RRJ100-95 (RA-89053).
text, foto: (jjk)
 [Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která se ze své vážné nemoci pomalu vrací zpět a světa běh a nejen ten letecký znovu objevuje, (jjk)]
 
 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama