Zajímavosti

09.07.2016 16:54

Šanghajští Slávisté na pivu ze Žďáru…

text, foto: (jjk) Šanghajští Slávisté na pivu ze Žďáru…
S letními měsíci se zjevují u nás různé přístroje, které až tak pravidelně do České republiky nelétají. Vesměs se jedná o různé obchodní aktivity a obchodníci všeho druhu přilétávají všelijakými letouny, které na sebe upozorní spíš zbarvením, nebo registrační značkou víc, než typem (ono létá vlastně stále dokola to samé…). A tak jak vloni v srpnu pražské ruzyňské letiště překvapil poprvé letoun se zajímavou registrací VP-CIA, tak na počátku letošních prázdnin se zjevil znovu, ale s úplně jiným zbarvením.  
O loňských prázdninách se letoun Company Airbus A319-100 VP-CIA (viz. Praha 5.8.2015 s EA Airways, Aviation Link, Kingdom Aircraft) zjevil tak trochu anonymně jen s nic neříkajícími proužky na trupu, ale letos na počátku července už nesl zbarvení svého současného nájemce (viz. Slávisté ze Žďasu přiletěli na pivo 2.7.2016 Praha A319 CEFC) China Energy Company Limited (CEFC) ze Šanghaje s červenými proužky a logem firmy na svislé ocasní ploše.
A tak v posledních červnových dnech a prvních červencových navštívil Prahu letoun společnosti Aviation Link Company Airbus A319-100 VP-CIA, který je v dlouhodobém pronájmu u firmy China Energy Company Limited (CEFC) ze Šanghaje a tak už se také objevil i v jeho barvách. Letoun v sobotu 2.července 2016 odlétal krátce po té, co skončilo jednání zástupců CEFC a SK Slávia Praha (CEFC je majitelem klubu) o prodeji fotbalisty Milana Škody do Číny a tak lze vcelku odhadnout jaký byl jeden z cílů návštěvy v Praze. Zároveň lze víceméně jednoduše odhadnout, že zástupci CEFC v Praze dokončovali jednání o definitivní koupi podniku Žďas Žďár nad Sázavou od dosavadního majitele Železiarní Podbrezová, protože několik dní před tím celou transakci schválil a konečnou realizaci tohoto obchodu umožnil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Nu a asi došlo i na to tuzemské pivo, protože zástupci CEFC, jako majitelé Pivovarů Lobkowicz jednali o pronájmu Šporkovského paláce v pražské Hybernské ulici od soukromého majitele a přesunu administrativní centrály pivovaru do tohoto paláce z mrakodrapu City Tower na Pankráci. CEFC si Šporkovský palác pronajala na dvacet let a kromě centrály pivovaru zde vznikne i obrovská pivnici pro zhruba pět set hostů.... Takže šlo jak jinak, o obchod.
 A letoun v pronájmu China Energy Company Limited (CEFC) je v majetku společnosti Aviation Link Company a je to Airbus A319-100 (cn 4228, březen 2010, 2x CFM56-5) VP-CIA (test.reg.D-AVYL, od 26.4.2010 u Aviation Link Company jako VQ-BSF a od 21.června 2013 jako VP-CIA)…
text, foto: (jjk)
 [Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která se ze své vážné nemoci pomalu vrací zpět a světa běh a nejen ten letecký znovu objevuje, (jjk)] )]  
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama