Zajímavosti

29.04.2017 22:00

Další Nextant, který vypadá jako Hawker

text: (jjk), foto Václav Kudela - VK Aviation Další Nextant, který vypadá jako Hawker
V sobotu 29.dubna 2017 ve večerních hodinách se na pražském ruzyňském letišti objevil další letoun Nextant Aerospace 400XTi OK-JFA na dodávacím letu svému novému provozovateli. Společnost Time Air už několik strojů tohoto typu posledních pět let provozuje. A, že je tento letoun na pohled někomu povědomý, no to jistě. Nextant Aerospace 400XTi je vlastně Beechjet 400A/XP, nebo Hawker 400 (případně Mitsubishi MU-300 Diamond).    
Nextant Aerospace 400XTi OK-JFA byl dodán společnosti Time Air, která už několik těchto strojů provozuje a přiletěl po trase Cleveland - Windsor Locks / Bradley International - Goose Bay - Rejkjavik - Praha. Time Air byla také první společností v Evropě, která tento Nextant 400XT v Evropě začala před pěti lety provozovat.
Společnost Time Air vznikla v roce 2001 jako provozovatel soukromé komerční letecké dopravy a podílí se i na prodeji letounů a provozuje stroje privátních vlastníků.
Společnost Nextant Aerospace byla založena v roce 2007 k primárnímu účelu vytvoření programu na modernizaci letadel. Nextant 400XT je zmodernizovaný Beechjet 400A/XP (Hawker Beechcraft Corporation) vybavený motory Williams FJ44-3AP a soupravou integrované avioniky Rockwell Collins Pro Line 21(TM). Stroj 400XT se dodává jako nové letadlo s dvouletou zárukou na celé letadlo. Návrhářské a výrobní centrum firmy Nextant se nachází v Clevelandu v Ohiu na letišti okresu Cuyahoga. Firma už takto zmodernizovaných a přestavěných letounů za posledních pět let kolem stovky letounů, když dodávky začaly v říjnu 2011 po dokončení certifikace ze strany amerického Federálního leteckého úřadu FAA. 
text: (jjk), foto Václav Kudela - VK Aviation 
 
 
 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama