Zajímavosti

05.12.2010 17:07

Čertice, anděl, Mikuláš a bílá nadílka první prosincový den na letišti Ruzyně

text, foto: (VLa); per extensum (jjk) Čertice, anděl, Mikuláš a bílá nadílka první prosincový den na letišti Ruzyně

Právě dnes 5.prosince roznáší dárky svatý Mikuláš (tedy svatý Nicolaus, Myrský biskup narozený v roce 250 v lykijské Pataře) v doprovodu čerta a anděla. Tak jako tradičně na ruzyňském letišti, ale malé i velké zve Mikuláš na mimořádné exkurse o něco dříve. V loňském roce to bylo 2. prosince (viz. Městem chodí Mikuláš …) a bylo o poznání lepší počasí než v roce letošním, kdy 1. prosince 2010 v den sněhové kalamity do Ruzyně Mikuláš i se svým doprovodem dorazil. Ale kdo nestihl mezi závějemi navštívit letiště v Praze – Ruzyni v těchto dnech, může se podívat na rozpis exkurzí a nějakou tu další si zamluvit, (na jednu podzimní z roku 2007 podívat zde). O dojmy s té letošní „Mikulášské“ se s námi podělil Viktor Láně.

 
Rádia shodně hlásila: jižní spojka stupeň 4-5, neprůjezdná oblast Vysočan a Letňan, kolabuje MHD, tramvaje stojí, z Petřin do Liboce nesjízdná silnice atd. Tak to bylo ve středu prvního prosince odpoledne roku 2010 nejen v Praze, sněhová nadílka byla vydatná a i přesto se mnoho lidí vydalo na mikulášskou exkurzi na letiště Praha - Ruzyně.
 
V odletové hale Terminálu - 3 jih, se to hemžilo čertisky a spoustou ustrašených dětí. Snad jedině vlídný Mikuláš "Tomáš" a usměvavý anděl s harfou děti trochu uklidnil, zatím co si  rodiče u přepážky, kde byla stále usměvavá paní Vlasta Pallová pod náporem telefonátů, vyřizovali vstupenky na exkurzi. Naši skupinu vedl průvodce velmi vstřícný bývalý kapitán ČSA pan Kamil. Celou dobu nám velmi fundovaně vyprávěl nejen zážitky z létání, ale také odpovídal na dotazy ohledně fungování letiště. První zastávka našeho autobusu byla u budovy nové hasičské zbrojnice poblíž hangáru F. Tentokráte, jsme šli dovnitř do obrovské garáže či haly, kde parkují všechna možná hasičská záchranná vozidla. K vidění toho bylo opravdu hodně, ale především se činily čertice "náborářky", které lákaly děti do pekla, že se tam nemusí mýt a čistit zuby, vehementně dětem i dospělým rozdávaly svoje blechy a vši, ale stejně žádné to děcko k sobě nezískaly. Další cesta směřovala k Terminálu 2 a také na odbavovací plochu. Vzhledem k hustému sněžení nepřistávala ani nestartovala v tu dobu žádná letadla, tak jsme se jen mohli dívat na zaparkované Boeingy, Airbusy u chobotů a vrtulové stroje typu ATR 42 a 72 na vzdálenějších stojánkách. Bonbonkem pro všechny byla možnost vidět zblízka "Jumbo" Boeing 747 společnosti China airlines v provedení Cargo (nákladové).
 
Myslím si, že se všem exkurze líbila a organizátorům patří velké poděkování. Viktor Láně
 
 
text, foto: (VLa); per extensum (jjk)
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama