Zajímavosti

18.06.2010 15:39

Boeing vs. Airbus 1:0

(jjk) Boeing vs. Airbus 1:0

O příspěvek k právě probíhajícímu Mistrovství světa ve fotbale se postarali letouny německé Lufthansy a turecké společnosti Sun Express na letišti v Praze Ruzyni. A z ryze fotbalové potyčky bez míče mezi tureckým Boeingem 737-800 a německého Airbusu A321 vyšel o trochu lépe Boeing 737, který přišel jen o část wingletu, ale Airbus má přeříznutou výškovku. Oba si vysloužili červenou kartu a vyloučení a distanc na další zápas. Zranění si prozatím budou oba svorně léčit v Praze.

 
K celému incidentu došlo v pátek 18.června 2010 krátce po desáté hodině dopoledne, kdy oba stroje pojížděly na start. Při tom o sebe oba letouny zavadily křídly, respektive, jak je ostatně vidět přiložených snímků wingletem najel Boeing 737-800 turecké společnosti Sun Express TC-SNM do vodorovné ocasní plochy Airbusu A321 německé Lufthansy D-AIRT. Sun Express byl na lince XQ5663 do Antalye a Lufthansa na LH3259 do Frankfurtu.
Na pražské ruzyňské letiště se na oba stroje přijeli podívat inspektoři z Ústavu pro odborně technické zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) ne tak úplně ze zvědavosti, ale aby vyšetřili o co při incidentu šlo. Po té budou oba stroje opraveny a odletí domů.
 
Ani Letiště Praha, ani Řízení letového provozu ČR s incidentem nemají nic společného, protože šlo jen o cosi osobního mezi oběma letadly… …takhle to dopadá když se velká letadla chovají jako malé děti, to mají z toho zlobení….
 
(jjk)
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama