Aktuality RSS

26.03.2019

Nábor mladých pilotů a navigátorů

(red), www.laacr.cz Nábor mladých pilotů a navigátorů
Svaz ultralehkého létání Letecké amatérské asociace České republiky v rámci Českého reprezentačního družstva a Juniorského oddílu chystá nábor nových pilotů a navigátorů do soutěžního navigačního létání, a přednostně oslovuje instituce zaměřené na letectví, protože vítá všechny nové členy, ať piloty či nepiloty se zájmem o letectví. Nábor je čistě nekomerčního rázu a je zaměřen na rozvoj a úspěšné pokračování leteckých sportů v České republice.
>
 
25.03.2019

Vyšla Databáze letišť 2019

Patrik Sainer, www.aerobaze.cz Vyšla Databáze letišť 2019
Dne 22. března 2019 vyšel 22. ročník VFR leteckého průvodce Databáze letišť 2019. Letecké informace uvedené v nové Databázi letišť vstupují v platnost od 28. března 2019 - dle kalendáře leteckých změn AIRAC (WEF 28 MAR 19). Zapracovány jsou všechny změny vzdušného prostoru, komunikačních frekvencí, aktualizace informací o letištích a také aktuální novinky ve všeobecné části. Detailní popis všech významných novinek a změn lze najít jako každoročně v úvodní části vaší nové Databáze letišť - v sekci Briefing. 
>
 
24.03.2019

ERA v Himalájích

(red), www.era.aero ERA v Himalájích

Společnost ERA, která je členem skupiny Omnipol, v těchto dnech podepsala smlouvu s nepálským řízením letového provozu na dodání systému pro monitorování vzdušného prostoru nad územím Nepálské republiky. Tím se Nepál stává čtyřiašedesátou zemí, kam ERA za čtvrtstoletí existence vyvezla své technologie. ERA dodá síť stanic pro řízení letového provozu na čtyři nepálská letiště: Bhairahawa, Nepalgunj a Dhangadhi a především pro Mezinárodní letiště Tribhuvan sloužící hlavnímu městu Káthmándú. 

>
 
23.03.2019

Aero má výstavu v NTM

(red), www.ntm.cz Aero má výstavu v NTM
V Národním technickém muzeu začala výstava věnovaná stým narozeninám letecké továrny Aero. Ostatně málokterá společnost nejen v Evropě, ale i na světě, se může chlubit nepřetržitou výrobou a vývojem letadel po dobu sta let. V České republice k nim v současné době patří společnost Aero Vodochody, která byla založena v únoru 1919 v tehdejším Československu. Expozici přibližující bohatou historii značky letecké továrny Aero připravili Pavel Kučera a Michal Plavec a výstava přináší unikátní exponáty i dosud nepublikované dobové snímky a výstava potrvá do 17.listopadu 2019.
>
 
22.03.2019

Návštěva u meteorologů

(red), www.chmi.cz Návštěva u meteorologů
U příležitosti Světového dne vody, který je 22.března 2019 a Světového meteorologického dne, který je 23.března 2019 se otevírají k nahlédnutí místa, která spravuje Český hydrometeorologický ústav. Tradičně se otevřou dveře na všech sedmi pobočkách a navštívit tak lze i profesionální meteorologické stanice a observatoře. 
>
 
21.03.2019

Speciální tarify pro české cestující

(red), www.bestcg.com Speciální tarify pro české cestující
Letecká společnost Emirates připravila českým cestujícím speciální tarify pro lety z Prahy do Dubaje ještě před tím, než začne období letních dovolených a pro rezervace uskutečněné do 27. března 2019 na lety mezi 3. květnem a 20. červnem 2019.
>
 
20.03.2019

Agentura pro Kosmický program v Praze

(red), www.mdcr.cz Agentura pro Kosmický program v Praze
Od roku 2021 bude v České republice sídlit nová Agentura pro kosmický program Evropské unie. Finální podobu dohody na podobě svého Kosmického programu našla EU na včerejším jednání trialogu. To přináší nové příležitosti pro české firmy i vědce, Česká republika tak má unikátní možnost se více profilovat v rozvoji technologií a aplikací s vysokou přidanou hodnotou.
>
 
19.03.2019

CSG v Abu Dhabí

(red), www.czechoslovakgroup.cz CSG v Abu Dhabí

V Abu Dhabí ve ve Spojených arabských emirátech se každoročně koná veletrh zaměřený na obranné technologie a vojenskou techniku IDEX. Ani v tomto roce nechyběli zástupci z České i Slovenské republiky, protože své produkty reprezentoval holding Czechoslovak Group a tedy i kopřivnická automobilka Tatra Trucks, nebo Retia, Excalibur Army a další.

>
 
18.03.2019

Embraer v České republice

(red), www.mpo.cz Embraer v České republice
Zástupci brazilské firmy Embraer, které je jedním z největších výrobců civilních a vojenských letadel v polovině měsíce února navštívili Českou republiku v rámci jednání s tuzemskými firmami, které zorganizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, státní společnosti CzechTrade, CzechInvest a Velvyslanectví České republiky v Londýně.
>
 
17.03.2019

Podle krajských radních Mošnov čeká posila

(red), www.msk.cz Podle krajských radních Mošnov čeká posila

V letošním roce, už začátkem února, o dva měsíce dříve než loni, začaly z Letiště Leoše Janáčka Ostrava létat první „letní“ charterové lety. A podle vedení Moravskoslezského kraje a společnosti Letiště Ostrava rýsují se také rýsují tři nové letecké linky do významných evropských HUBů. Poté, co České aerolinie v polovině ledna 2019 ukončilo pravidelné letecké spojení Ostrava -  Praha, zahájilo vedení Moravskoslezského kraje a management Letiště Ostrava intenzivní jednání o zabezpečení nového leteckého spojení s evropskými městy.

>
 
16.03.2019

Jihomoravský kraj hledá společnost na linku Brno – Mnichov

(red), www.kr-jihomoravsky.cz Jihomoravský kraj hledá společnost na linku Brno – Mnichov
Jihomoravský kraj zahájil v těchto dnech zadávací řízení na výběr leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova. Jedná se o zásadní krok pro znovuobnovení pravidelné letecké linky do Mnichova po únorovém krachu společnosti BMI regional. Krajská rada schválila zahájení zadávacího řízení v otevřeném řízení na veřejnou zakázku „Výběr leteckého dopravce pro poskytování pravidelné letecké dopravy z letiště Brno - Tuřany do Mnichova II“.
>
 
15.03.2019

Změna ve vedení Aera Vodochody

(red), www.pentainvestments.com Změna ve vedení Aera Vodochody
Investiční skupina Penta Investments oznámila, že dosavadní president a předseda představenstva společnosti Aera Vodochody Aerospace, Giuseppe Giordo, odchází ze společnosti po dohodě s akcionářem, Giuseppe Giordo, který přišel z italské skupiny Leonardo Finmeccanica, z ředitelské funkce firmy Alenia, opouští místo v Aeru Vodochody po třech letech.
>
 
14.03.2019

Nová podoba prostoru před Terminálem 2

(red), www.prg.aero Nová podoba prostoru před Terminálem 2
Do 11. června 2019 je pro cestující a návštěvníky mezinárodního ruzyňského letiště v Praze k vidění výstava návrhů na architektonické řešení nového veřejného prostoru před rozšířeným Terminálem 2, který zahrnuje dva nové parkovací domy, nový páteřní spojovací objekt a tzv. Plazu, tedy venkovní prostor před budoucím terminálem. Návrhy řešení vzešly z otevřené architektonické soutěže, které se zúčastnilo šest ateliérů z České republiky i ze zahraničí. Jako vítěze porota ocenila studio D3A. 
>
 
13.03.2019

Boeing, FAA a NTSB vyzvaly k dočasnému uzemnění B737 MAX

(red), www.faa.gov, www.boeing.com Boeing, FAA a NTSB vyzvaly k dočasnému uzemnění B737 MAX
Společnost Boeing po konzultaci s americkou Federální leteckou správou (FAA), americkým Národním úřadem pro bezpečnost dopravy (NTSB), a dalšími institucemi a zákazníky doporučila dočasné pozastavení všech 371 dodaných a provozovaných strojů Boeing 737 MAX. Už před tím zastavila provoz Federální letecká správa (FAA).
>
 
13.03.2019

Nová čekárna pro zdravotně postižené v Ruzyni

(red), www.prg.aero Nová čekárna pro zdravotně postižené v Ruzyni
V Terminálu 2 pražského mezinárodního ruzyňského letiště byla zprovozněna speciálně upravená čekárna pro zdravotně znevýhodnění cestující. Čekárna se nachází v odletové hale Terminálu 2 v prostorách bývalé bezpečností kontroly a znamená zvýšení komfortu cestujících se zdravotním postižením a osob s omezenou schopností pohybu či orientace. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. - 25. května 2019

26. Karlovarský pohár 2018

Toužim - Přílezy

Tradiční soutěž motorových akrobatických letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate, Advanced, Unlimited s mezinárodní účastí, Letiště Toužim - Přílezy, www.aeroklubtouzim.cz, www.aerobatic.cz, www.leteckaakrobacie.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
23. - 25. května 2019

Mistrovství České republiky 2019 v přesném létání

Moravská Třebová - Staré Město
Mistrovství České republiky v přesném létání 2019 motorových letounů, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.lkmk.com, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu
 
detail akce
soutěž - přesné létání
 
23. května 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Filip Vojtášek

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Filip Vojtášek – letecký badatel, tvůrce stránek hloubkaři.cz Hloubkaři nad českými zeměmi, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
25. května 2019 10:00-18:00

2. Slet letadel Zenair

Strakonice
Letecký den s doprovodným programem, Letiště Strakonice, www.akstrakonice.cz
 
detail akce
slet
 
25. - 29. května 2019

Angle Camp with Anna Moxnes

Klatovy - Chaloupky
Angle Camp with Anna Moxnes – parašutistický tréninkový kemp, Letiště Klatovy – Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz
 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama