Aktuality RSS

16.06.2018

Emirates do Ósaky s A380

(red), www.bestcg.com Emirates do Ósaky s A380
Letecká společnost Emirates od letošního podzimu, 28. října 2018 nasadí na každodenní lince do Ósaky Airbus A380. Uvedení dvoupodlažní A380 zvýší kapacitu na této lince o 38 procent a cestující z Japonska si tak budou moci užít pohodlí tohoto letadla již u dvou destinací. Letoun A380 již obsluhuje trasu z Dubaje na tokijské letiště Narita International Airport. Tento letoun tak vystřídá letoun 777-300ER, který v současné době operuje na trase Dubaj – Ósaka pod označením EK316 a EK317.
>
 
15.06.2018

Padesát let „nové Ruzyně“

text: (jjk), foto (jjk) & Archiv Padesát let „nové Ruzyně“
V roce 2017 oslavilo pražské ruzyňské letiště osmdesáté narozeniny, ale o rok později slaví další kulatiny. Dne 15. června 1968 totiž byl slavnostně zahájen provoz areálu, kterému se hovorově říkalo „nové letiště“. To, že původní letiště nebude kapacitně stačit, bylo jasné, i přes jistý útlum, už na konci padesátých let dvacátého století. Rozhodnutí, rozšířit letiště přišlo i současně s příchodem proudové techniky, kterou už původní letecký přístav nezvládal pojmout a odbavit. A i dnes vidíme, že rozhodnutí rozšířit ruzyňské letiště bylo rozumnějším nápadem, než případně hledat jinou lokalitu pro pražské mezinárodní letiště. 
>
 
15.06.2018

Připomínka ÚCL pro odběratele novinek

(red), www.caa.cz Připomínka ÚCL pro odběratele novinek
Úřad pro civilní letectví v souvislosti s účinností obecného nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „GDPR“) informoval odběratele novinek o některých zásadách zpracování osobních údajů, které jsou Úřadem pro civilní letectví dodržovány.
>
 
14.06.2018

Skauti a #Záchranka

(red), www.zachrankaapp.cz Skauti a #Záchranka
Aplikace Záchranka a Junák – český skaut chtějí společně šířit osvětu týkající se první pomoci. Ve společné kampani se zaměří na mládež a mladé dospělé, mezi kterými aplikace není ještě dostatečně známá. Smyslem kampaně je upozornit mladé lidi na to, jak je důležité včas podat první pomoc a také přivolat zdravotnickou záchrannou službu. 
>
 
13.06.2018

Ještě je čas přihlásit se do soutěže Copernicus Masters

(red), www.czechspaceportal.cz Ještě je čas přihlásit se do soutěže Copernicus Masters
Do 30. června 2018 je otevřeno přihlašování do soutěže Copernicus Masters, která odměňuje aplikace a nápady využívající data Copernicus k řešení důležitých výzev, kterým čelí dnešní trh a společnost. Soutěží se letos v rámci 16 různých výzev a na vítěze čekají peněžité ceny, balíky družicových dat, byznysová i technická podpora od partnerů soutěže a řada dalších hodnotných produktů a služeb.
>
 
12.06.2018

Nový prostor centrální kontroly v Ruzyni

(red), www.prg.aero Nový prostor centrální kontroly v Ruzyni
Od pondělí 11.června 2018 je provozu nový prostor centrální bezpečnostní kontroly na Terminálu 2 pražského mezinárodního ruzyňského letiště. Novou bezpečnostní kontrolou, která zásadním způsobem navýší odbavovací kapacity letiště a zároveň zvýší komfort cestujících, budou procházet všichni ti, kdo poletí do zemí schengenského prostoru. Nová centrální bezpečnostní kontrola představuje největší rozvojový projekt letiště realizovaný na Terminálu 2 od jeho otevření v roce 2006. K jejímu uvedení do plného provozu došlo po zhruba týdenním testování. 
>
 
11.06.2018

Sky Avenger 2018

(red), www.afbcaslav.cz Sky Avenger 2018
Ve dnech 18. až 29. června 2018 proběhne na 21. základně taktického letectva Čáslav mezinárodní cvičení pod názvem Sky Avenger 2018. Za Vzdušné síly Armády České republiky se do cvičení zapojí letouny Saab JAS-39 Gripen a Aero L-159 ALCA z čáslavské základny, dále vrtulníky Mil Mi-24/35 a Mi-171 z 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou. Spojené státy americké do České republiky vyšlou stroje Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon a dva tankery Boeing KC-135 Stratotanker.
>
 
10.06.2018

Nádraží u Čápa

text, foto: (jjk) Nádraží u Čápa
Není to tak úplně nádraží, ale trochu novější železniční zastávka, ale dalším letištěm, na které se lze bez větších potíží, v posledních několika letech, dostat vlakem, je to u Čápova Dvora v Táboře. Zastávka sice neexistuje až tak dlouho, ale když se staví grid plachtařských soutěží od prahu dráhy 12, tak vlastně se z vlaku vystupuje přímo na start. To také byla výhoda při letošním Plachtařském Mistrovství České republiky, které se konalo od 27. května do 9. června 2018 (ačkoli se fakticky dolétalo v pátek 8. června 2018), protože bylo výhodnější a pohodlnější se dopravit za plachtaři vlakem (už jen proto, že cesta autem na jih Čech je někdy hodně krušná). Navíc letošnímu republikovému šampionátu mimořádně přálo počasí, na tuto dobu tedy až neobvykle tropické. 
>
 
10.06.2018

Češi utratí za privátní letadla téměř miliardu

www.e15.cz Češi utratí za privátní letadla téměř miliardu

Důvodem k pořízení vlastního letadla bývá pohodlí. „Pro nejbohatší podnikatele je to komfortní způsob, jak přeletět oceán,“ uvádí Eva Zvoníčková Jiránková, obchodní ředitelka SG Equipment Finance CR. Více čtěte v E15: Češi utratí za privátní letadla téměř miliardu, říká Eva Zvoníčková Jiránková.

>
 
09.06.2018

Stovka Airbusů

(red), www.accpr.cz Stovka Airbusů

Maďarská letecká společnost Wizz Air v těchto dnech převzala už sté letadlo do své flotily. Stý letoun, kterým je Airbus A321-231 (WL) HA-LTD, získal speciální jubilejní livery, kde tradiční barevnou kombinaci společnosti Wizz Air doplňuje zvýraznění číslovky „100“ a další doplňky. Současně s tím společnost oznámila založení Nadace Wizz se zaměřením na čtyři oblasti: zdravotnictví, vzdělávání, péči o děti a pomoc při mimořádných událostech. 

>
 
08.06.2018

Pět miliard Českého aeroholdingu

(red), www.cah.cz Pět miliard Českého aeroholdingu
V roce 2017 dosáhly klíčové společnosti skupiny Český aeroholding (ČAH) provozního zisku ve výši 4,9 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 14 procent. Na hospodaření skupiny se pozitivně projevily vyšší výnosy z leteckého obchodu a z odbavení letadel, ale i z komerčních služeb jako je pronájem prostor či parkování. V tomto trendu pokračuje i první čtvrtletí letošního roku, kdy se i přes významný meziroční nárůst mezd a bankrot letecké společnosti Air Berlin podařilo udržet hrubý provozní zisk na téměř stejné úrovni jako v předchozím roce. 
>
 
07.06.2018

Nová silnice z brněnského letiště

(red), www.brno-airport.cz Nová silnice z brněnského letiště
V letní sezóně až do 30. září 2018 probíhá oprava mostu nad železniční tratí na příjezdové silnici k letišti, ulici Evropské. Trasa na letiště je tak jednosměrná, řízená semafory. Výjezd z letiště směrem do města Brna respektive na dálnici D1 pak vede nově po nové náhradní trase, také jednosměrné, přes ulici Tuřanka. Nově vybudovaná odjezdová trasa vede po nové náhradní silnici, kterou vybudovala společnost Letiště Brno. 
>
 
06.06.2018

CSA Technics má pět nových zákazníků

(red), www.csatechnics.com CSA Technics má pět nových zákazníků
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel Společnost, získala pět nových zákazníků pro traťovou údržbu. Mezi ně patří letecké společnosti American Airlines, Cyprus Airways, Air Cairo nebo Go2Sky, které provozují své lety z pražského ruzyňského letiště. Pracovníci CSAT mají také nově na starosti kontrolu letadel společnosti Pobeda, která létá z Moskvy na karlovarské letiště.
>
 
05.06.2018

Lotyši na nákupech v Kanadě

(red), www.cbc.ca Lotyši na nákupech v Kanadě
Kanadská společnost Bombardier Inc. v těchto dnech oznámila, že dokončila smlouvu o prodeji dalších tří desítek letadel CS300 lotyšské společnosti airBaltic za cenu přibližně 2,9 miliardy dolarů. Kanadská firma Bombardier vyrábějící kolejová vozidla a letadlovou techniku všeho druhu by lotyšské společnosti měla díky opci, dodat další tři desítky letounů, takže by celý kontrakt mohl dosáhnout téměř šesti miliard.
>
 
04.06.2018

V Kněževsi bez vyhlídky

(red), www.prg.cz V Kněževsi bez vyhlídky
V Kněževsi probíhá stavební činnost vedle vzletové a přistávací dráhy, kam si zvykli mnozí chodit, dívat se na startující a přistávající letadla. A právě od konce května, vzhledem k probíhajícímu rozvoji letiště, který si vyžádá nemalé stavební úpravy, došlo k uzavření spotterského valu přístupného z Kněževse.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

11. - 18. srpna 2018

17.Hronovské Orlíkovské přeháňky 2018

Hronov - Velké Poříčí

17. ročník tradiční soutěže kluzáků old timerů, Letiště Hronov – Velké Poříčí, www.lkvp.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
14. - 18. srpna 2018

CZECH MADe Boogie 2018

Klatovy - Chaloupky

Parašutistický CZECH MADe Boogie 2018 na Skydive Pink Klatovy, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
parašutismus
 
15. - 19. srpna 2018

Pink Canopy Piloting Open 2018 – MČR 2018 Swoop

Klatovy - Chaloupky

Mezinárodní mistrovství České republiky, Německa, Rakouska a Španělska v parašutismu v pilotování padáku (swoop) - Pink Canopy Piloting Open 2018, Letiště Klatovy –Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
17. - 18. srpna 2018

Jindřichohradecký pohár - Český pohár

Jindřichův Hradec

Soutěž v parašutismu - přesnost přistání, Letiště Jindřichův Hradec, www.letistejh.cz, www.aecr.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
18. - 25. srpna 2018

11.Gradient Grand Prix & Pohár Metoděje Vlacha 2018

Mladá Boleslav - Bezděčín

Mladoboleslavská plachtařská soutěž, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.akmb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama