Aktuality RSS

01.08.2019

Nová linka Urumqi – Taškent - Ostrava

(red), www.airport-ostrava.cz, www.egtexpress.com Nová linka Urumqi – Taškent - Ostrava
Poslední červencový den začala létat mezi čínským Urumqi, uzbeckým Taškentem a Ostravou nová pravidelná nákladní linka. Garantem tohoto nového spojení je společnost EGT Express a spolupráci s Letištěm Ostrava je jeho provozovatelem letecká společnost Uzbekistan Airways. Uzbecká letecká společnost tuto linku mezi Evropou a Asii provozuje dvakrát týdně, ve středu a v sobotu ráno letounem Boeing 767-300F.
>
 
31.07.2019

Ovečka Shaun astronautem

(red), www.esa.int Ovečka Shaun astronautem
Pohádková postava Ovečka Shaun dokončila svůj mikrogravitační výcvik v rámci přípravy na svůj druhý celovečerní film Farmageddon. Stalo se tak v předvečer padesátého výročí přistání Neila Armstronga a Edwina Aldrina na Měsíci. Ovečka Shaun absolvovala pod dohledem týmu instruktorů ESA sérii parabolických letů v Airbusu „Zero G“ A310. Ty simulují „beztížné“ podmínky velmi podobné těm, s nimiž se lze setkat ve vesmíru.
>
 
30.07.2019

Letouny Airbusu mají podobný problém jako Boeing 737 MAX. Evropský regulátor varuje aerolinky

www.e15.cz Letouny Airbusu mají podobný problém jako Boeing 737 MAX. Evropský regulátor varuje aerolinky
Evropský úřad pro bezpečnost v letecké dopravě EASA upozornil provozovatele letounů Airbus A321neo na možné potíže s ovládáním letadla. To může za určitých okolností samo přejít do stoupavého letu. Jde tak o podobný problém jako v případě letounů Boeing 737 MAX, které byly po sérii katastrof odstaveny. Experti se ale shodují, že chyba v případě Airbusu je mnohem méně závažná. Více čtěte v E15: Letouny Airbusu mají podobný problém jako Boeing 737 MAX. Evropský regulátor varuje aerolinky.
>
 
29.07.2019

WizzAir a easyJet ohlásily nové zimní linky

(red), www.prg.aero WizzAir a easyJet ohlásily nové zimní linky
Letecké společnosti WizzAir a easyJet už s jistým předstihem oznámily nové linky, které budou provozovat z pražského ruzyňského letiště. Společnost easyJet oznámila že od začátku listopadu spustí nové pravidelné linky mezi Prahou a Ženevou a společnost WizzAir přišla z potvrzením nového spojení mezi Prahou a Kišiněvem od poloviny prosince.
>
 
28.07.2019

Ve Frankfurtu FlightAware

(red), www.flightaware.com Ve Frankfurtu FlightAware

Společnost Fraport AG začne používat předvídání času příletu v reálném čase, tzv. „ELDT" (Estimated Landing Times, Odhadované časy přistání) dodávané prostřednictvím zdroje společnosti FlightAware jako doplňkového zdroje dat pro další optimalizaci letištních operací na jejich domovské letištní základně ve Frankfurtu. Fraport je jednou z vedoucích společností v oblasti řízení letištního provozu na globálním trhu s aktivitami na 30 letištích po celém světě. Společnost FlightAware, která nabízí největší světovou platformu pro sledování letů, je lídrem v oblasti digitálních řešení pro letectví. 

>
 
27.07.2019

Podruhé v Rakovníku se Skyleaderem

(jjk) Podruhé v Rakovníku se Skyleaderem
V roce 2018 se na letišti v Rakovníku po mnoha dlouhých letech konala opět akrobatická soutěž. Do názvu Rakovnického poháru se v tomto roce dostal i název sponzora, tedy firmy Skyleader (Skyleader Group), do jejíhož portfolia se vloni dostal i výrobce akrobatických letounů XtremeAir GmbH. Ostatně tato firma byla už v loňském roce s Aeroklubem Rakovník, spolupořadatelem těchto akrobatických závodů. Letoun XtremeAir XA42 se také logicky i v soutěži objevil a sedlali ho Radek Filip a Lukáš Pařízek. A v tomto roce se podařilo vybrat i podobný termín na konci července 26. a 27.7.2019.
>
 
27.07.2019

Platforma eSky využívá obsah Kiwi.com

(red), www.bestcg.com Platforma eSky využívá obsah Kiwi.com

Globální cestovní platforma eSky nyní využívá veškerý obsah Kiwi.com pod vlastní značkou. Díky platformě Tequila má přístup k veškerým cestovním nabídkám brněnské společnosti, doposud zaznamenala tisíce transakcí a stala se tak dalším klíčovým B2B partnerem Kiwi.com. Online cestovní agentura eSky s vedoucím postavením v Evropě a Jižní Americe se stala klíčovým partnerem platformy Tequila od Kiwi.com. 

>
 
26.07.2019

Provoz nad Českou republikou rostl jen o jedno procento

(red), www.rlp.cz Provoz nad Českou republikou rostl jen o jedno procento

Státní podnik Řízení letového provozu České republiky zaznamenal za první pololetí roku 2019 v českém vzdušném prostoru celkem 427 255 letových pohybů. Jedná se tak o meziroční nárůst letového provozu o jedno procento ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 (422 870 pohybů). V případě vzdušného prostoru České republiky a poskytování klíčových traťových služeb řízení letového provozu se situace oproti předchozím rokům výrazně změnila. V prvním čtvrtletí podnik ještě zaznamenal meziroční kumulativní nárůst provozu, ve druhém čtvrtletí však došlo k jeho snížení o jednotky procent.

>
 
25.07.2019

V Praze o pět procent

(red), www.prg.aero V Praze o pět procent
V prvním pololetí letošního roku Letiště Praha odbavilo celkem 7 841 865 cestujících, což v meziročním srovnání představuje nárůst o pět procent. Nejvytíženější destinací podle počtu odbavených cestujících byl tradičně Londýn. Nejvyšší nárůst v počtu odbavených cestujících zaznamenal Amsterdam. Oproti stejnému období loňského roku významně narostl také počet odbavených cestujících na dálkových linkách, a to o celých deset procent. 
>
 
24.07.2019

Úspěšné první pololetí v Brně

(red), www.brno-airport.cz Úspěšné první pololetí v Brně
Za první polovinu letošního roku branami Letiště Brno 170 510 odbavených cestujících, což je oproti rekordnímu roku 2018 osmnácti procentní nárůst, za který letiště vděčí zejména novým pravidelným linkám do Milána a do Berlína. Pozitivním ukazatelem je pak to, že i přes výpadek letadel Boeing 737 MAX měla tato kauza na počet odbavených v Brně prakticky nulový dopad.
>
 
23.07.2019

Věrnostní kartičky

(red), www.prg.aero Věrnostní kartičky

Pravidelní návštěvníci exkurzí na Letišti Praha dostali nový zajímavý bonus. Od soboty 20. července 2019 je v prodeji věrnostní kartička, jejíž držitelé mohou na tři exkurze a čtvrtou budou mít zdarma. Věrnostní kartičku na tři exkurze a čtvrtou zdarma lze pořídit na pokladně Souvenir Shopu v Terminálu 3. Exkurze musí být vybrány vždy ve stejné ceně vstupného bez ohledu na trasu. 

>
 
22.07.2019

Průkopnické družice ve vesmíru

(red), www.esa.int Průkopnické družice ve vesmíru
V rámci nejnovější mise partnerských projektů (Partnership Projects) ESA byly vypuštěny na palubě rakety Sojuz z ruského kosmodromu Vostočnyj dvě nanodružice vybavené superpočítačem. Paralelní superpočítačová zařízení na palubě odlehčených nanodružic o velikosti krabice od bot mohou být naprogramována jak na přijímání, tak na zpracování dat na oběžné dráze. To jim umožňuje vybírat vysoce kvalitní data a okamžitě je přenášet na Zemi.
>
 
21.07.2019

Blíží se vypuštění družice ESAIL

(red), www.esa.int Blíží se vypuštění družice ESAIL
Mikrodružice ESAIL, která byla vyvinutá v rámci programu ESA zaměřeného na sledování námořního provozu, prochází finálními zkouškami před startem. Družice ESAIL nyní úspěšně dokončila testování vlivu podmínek kosmického prostředí. Pětitýdenní kampaň proběhla ve specializovaném zařízení Centre Spatial de Liège v Belgii.
>
 
20.07.2019

Desátý plachtařský pohár v Toužimi

(jjk) Desátý plachtařský pohár v Toužimi
Na letišti Toužim – Přílezy se už mnoho let konají akrobatické soutěže, a to jak Karlovarský pohár, který se sem přestěhoval z Olšových Vrat, tak i šampionát republikový, nebo evropský. Ale v roce 2009 Aeroklub Toužim uspořádal i plachtařský Toužim Cup (nebo také TCup). První ročník sice provázela nepřízeň počasí, ale druhý ročník, který se konal v roce 2011 už proběhl k všeobecné spokojenosti pořadatelů i soutěžících. A postupně se i z plachtařské soutěže začíná stávat jistá tradice. A ve dnech 13. až 20. července 2019 se konal kulatý desátý ročník Toužim Cupu.
>
 
20.07.2019

Hejno plachtařů nad Vysočinou

(jjk) Hejno plachtařů nad Vysočinou
V roce 2012 si našli letňanští plachtaři detašované působiště na letišti v Havlíčkově Brodě, kde si postavili i vlastní hangár. A o rok později spolu se svými místními kolegy vytáhly své hejno kluzáků na takové malé, skoro rodinné, závody. V roce 2014 si soutěž zopakovali jako Plachtařský pohár Vysočiny za podstatně hojnější účasti v počtu pětačtyřiceti účastníků. Ve dnech 13. až 20. července 2019 se už letošního ročníku Plachtařského poháru Vysočiny účastnilo šetašedesát soutěžících.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. září 2019 10:00-18:00

Mladoboleslavský pohár

Mladá Boleslav - Bezděčín
Akrobatická soutěž v letecké akrobacii na kluzácích v kategoriích Sportsman, Intermediate, Letiště Mladá Boleslav - Bezděčín, www.akmb.cz, www.ateam-mb.cz, www.leteckaakrobacie.cz
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
21. září 2019 10:00-18:00

XIV. Memoriál Václava Bubna

Jaroměř - Josefov
15. ročník navigační soutěže v letecké rally, Letiště Jaroměř - Josefov, www.lkja.cz, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu, www.mvb.lkja.cz
 
detail akce
soutěž – rally
 
21. - 22. září 2019

XVIX.Dny NATO 2019 & VX.ročník Dnů Vzdušných sil AČR

Ostrava - Mošnov
19. ročník Dnů NATO 2018 & 10.ročník Dnů vzdušných sil Armády ČR, Letiště Leoše Janáčka Ostrava - Mošnov, www.natodays.cz, www.dny-nato.cz
 
detail akce
letecký den
 
21. září 2019 11:00-17:00

Den otevřených dveří

Karlovy Vary – Olšová Vrata
Den otevřených dveří při příležitosti výročí 90 let od prvního přistání letadla na nově budovaném letišti v Olšových Vratech s doprovodným programem a letovými ukázkami (od 13,00 hod.) Letiště Karlovy Vary – Olšová Vrata, www.airport-k-vary.cz
 
detail akce
společenská akce
 
21. září 2019 13:00-18:00

Dětský den s Generali

Jičín - Vokšice

Dětský den v Aeroklubu Jičín z ukázkami policejní práce, kynologie, techniky, ukázky hašení požáru letadlem, vyhlídkovými lety, soutěžemi atd., Letiště Jičín - Vokšice, www.letistejicin.info

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama