Aktuality RSS

29.03.2019

Antény z VTÚ na IDET

(red), www.vtusp.cz Antény z VTÚ na IDET
Vojenský technický ústavu se připravuje pomalu na mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, který se koná v Brně od 29. do 31.května 2019. A postupně tak na svých internetových stránkách představuje zařízení, které v Brně bude představovat. Mezi představenými exponáty budou například mobilní nosiče pro sofistikované nástavby.
>
 
28.03.2019

WOW air dolétal ...

text, foto: (jjk) WOW air dolétal ...
Islandská nízkonákladová letecká společnost WOW air ukončila ve čtvrtek 28.března 2019 zrušila všechny lety a ukončila činnost. Společnost se několik měsíců potýkala s ekonomickými problém a vyjednávala o vstupu investora. Dvakrát jednala se společností Icelandair Group a kromě toho i se skupinou Indigo Partners do níž patří maďarský Wizz Air. 
>
 
28.03.2019

Létání nad nad národními parky

(red), www.laacr.cz Létání nad nad národními parky
Počínaje 28. únorem 2019 vstoupilo v platnost nové rozdělení vzdušného prostoru České republiky. Pilotů všeobecného letectví se dotkne celá řada změn. Asi k nejvýznamnějším změnám patří zřízení nových omezení nad národními parky. Jedná se o prostory LKR1 Šumava, LKR2 České Švýcarsko, LKR3 KRNAP a LKR4 Podyjí. Pro všechny platí shodné omezení vertikálně GND – 1000 ft (300 m) AGL v okruhu 600 m nad nejvyšší překážkou. Příznivou zprávou pro bezmotorové letce je, že ve výjimkách je mj. i létání padákových a závěsných kluzáků. 
>
 
27.03.2019

SLZ na Slovensku

(red), www.laacr.cz, http://letectvo.nsat.sk/ SLZ na Slovensku
Na základě sdělení Mgr. Miloše Ťapušíka z Leteckého odboru slovenského Dopravního úřadu informujeme, že došlo k podstatnému zjednodušení létání sportovních létajících zařízení na Slovensko. Dne 20. února 2019 přijal zmíněný úřad rozhodnutí, kterým se určují podmínky vykonávání letů SLZ ve vzdušném prostoru Slovenské republiky. Od vydání tohoto rozhodnutí mohou SLZ registrovaná v zemích EU, nebo Evropského hospodářského prostoru a zároveň člen jejich posádky je z členského státu EU nebo EHP, vykonávat lety ve vzdušném prostoru Slovenské republiky (za dodržení dalších, zde platných obecných pravidel) bez povolení. 
>
 
26.03.2019

Nábor mladých pilotů a navigátorů

(red), www.laacr.cz Nábor mladých pilotů a navigátorů
Svaz ultralehkého létání Letecké amatérské asociace České republiky v rámci Českého reprezentačního družstva a Juniorského oddílu chystá nábor nových pilotů a navigátorů do soutěžního navigačního létání, a přednostně oslovuje instituce zaměřené na letectví, protože vítá všechny nové členy, ať piloty či nepiloty se zájmem o letectví. Nábor je čistě nekomerčního rázu a je zaměřen na rozvoj a úspěšné pokračování leteckých sportů v České republice.
>
 
25.03.2019

Vyšla Databáze letišť 2019

Patrik Sainer, www.aerobaze.cz Vyšla Databáze letišť 2019
Dne 22. března 2019 vyšel 22. ročník VFR leteckého průvodce Databáze letišť 2019. Letecké informace uvedené v nové Databázi letišť vstupují v platnost od 28. března 2019 - dle kalendáře leteckých změn AIRAC (WEF 28 MAR 19). Zapracovány jsou všechny změny vzdušného prostoru, komunikačních frekvencí, aktualizace informací o letištích a také aktuální novinky ve všeobecné části. Detailní popis všech významných novinek a změn lze najít jako každoročně v úvodní části vaší nové Databáze letišť - v sekci Briefing. 
>
 
24.03.2019

ERA v Himalájích

(red), www.era.aero ERA v Himalájích

Společnost ERA, která je členem skupiny Omnipol, v těchto dnech podepsala smlouvu s nepálským řízením letového provozu na dodání systému pro monitorování vzdušného prostoru nad územím Nepálské republiky. Tím se Nepál stává čtyřiašedesátou zemí, kam ERA za čtvrtstoletí existence vyvezla své technologie. ERA dodá síť stanic pro řízení letového provozu na čtyři nepálská letiště: Bhairahawa, Nepalgunj a Dhangadhi a především pro Mezinárodní letiště Tribhuvan sloužící hlavnímu městu Káthmándú. 

>
 
23.03.2019

Aero má výstavu v NTM

(red), www.ntm.cz Aero má výstavu v NTM
V Národním technickém muzeu začala výstava věnovaná stým narozeninám letecké továrny Aero. Ostatně málokterá společnost nejen v Evropě, ale i na světě, se může chlubit nepřetržitou výrobou a vývojem letadel po dobu sta let. V České republice k nim v současné době patří společnost Aero Vodochody, která byla založena v únoru 1919 v tehdejším Československu. Expozici přibližující bohatou historii značky letecké továrny Aero připravili Pavel Kučera a Michal Plavec a výstava přináší unikátní exponáty i dosud nepublikované dobové snímky a výstava potrvá do 17.listopadu 2019.
>
 
22.03.2019

Návštěva u meteorologů

(red), www.chmi.cz Návštěva u meteorologů
U příležitosti Světového dne vody, který je 22.března 2019 a Světového meteorologického dne, který je 23.března 2019 se otevírají k nahlédnutí místa, která spravuje Český hydrometeorologický ústav. Tradičně se otevřou dveře na všech sedmi pobočkách a navštívit tak lze i profesionální meteorologické stanice a observatoře. 
>
 
21.03.2019

Speciální tarify pro české cestující

(red), www.bestcg.com Speciální tarify pro české cestující
Letecká společnost Emirates připravila českým cestujícím speciální tarify pro lety z Prahy do Dubaje ještě před tím, než začne období letních dovolených a pro rezervace uskutečněné do 27. března 2019 na lety mezi 3. květnem a 20. červnem 2019.
>
 
20.03.2019

Agentura pro Kosmický program v Praze

(red), www.mdcr.cz Agentura pro Kosmický program v Praze
Od roku 2021 bude v České republice sídlit nová Agentura pro kosmický program Evropské unie. Finální podobu dohody na podobě svého Kosmického programu našla EU na včerejším jednání trialogu. To přináší nové příležitosti pro české firmy i vědce, Česká republika tak má unikátní možnost se více profilovat v rozvoji technologií a aplikací s vysokou přidanou hodnotou.
>
 
19.03.2019

CSG v Abu Dhabí

(red), www.czechoslovakgroup.cz CSG v Abu Dhabí

V Abu Dhabí ve ve Spojených arabských emirátech se každoročně koná veletrh zaměřený na obranné technologie a vojenskou techniku IDEX. Ani v tomto roce nechyběli zástupci z České i Slovenské republiky, protože své produkty reprezentoval holding Czechoslovak Group a tedy i kopřivnická automobilka Tatra Trucks, nebo Retia, Excalibur Army a další.

>
 
18.03.2019

Embraer v České republice

(red), www.mpo.cz Embraer v České republice
Zástupci brazilské firmy Embraer, které je jedním z největších výrobců civilních a vojenských letadel v polovině měsíce února navštívili Českou republiku v rámci jednání s tuzemskými firmami, které zorganizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, státní společnosti CzechTrade, CzechInvest a Velvyslanectví České republiky v Londýně.
>
 
17.03.2019

Podle krajských radních Mošnov čeká posila

(red), www.msk.cz Podle krajských radních Mošnov čeká posila

V letošním roce, už začátkem února, o dva měsíce dříve než loni, začaly z Letiště Leoše Janáčka Ostrava létat první „letní“ charterové lety. A podle vedení Moravskoslezského kraje a společnosti Letiště Ostrava rýsují se také rýsují tři nové letecké linky do významných evropských HUBů. Poté, co České aerolinie v polovině ledna 2019 ukončilo pravidelné letecké spojení Ostrava -  Praha, zahájilo vedení Moravskoslezského kraje a management Letiště Ostrava intenzivní jednání o zabezpečení nového leteckého spojení s evropskými městy.

>
 
16.03.2019

Jihomoravský kraj hledá společnost na linku Brno – Mnichov

(red), www.kr-jihomoravsky.cz Jihomoravský kraj hledá společnost na linku Brno – Mnichov
Jihomoravský kraj zahájil v těchto dnech zadávací řízení na výběr leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova. Jedná se o zásadní krok pro znovuobnovení pravidelné letecké linky do Mnichova po únorovém krachu společnosti BMI regional. Krajská rada schválila zahájení zadávacího řízení v otevřeném řízení na veřejnou zakázku „Výběr leteckého dopravce pro poskytování pravidelné letecké dopravy z letiště Brno - Tuřany do Mnichova II“.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. září 2019 10:00-18:00

Mladoboleslavský pohár

Mladá Boleslav - Bezděčín
Akrobatická soutěž v letecké akrobacii na kluzácích v kategoriích Sportsman, Intermediate, Letiště Mladá Boleslav - Bezděčín, www.akmb.cz, www.ateam-mb.cz, www.leteckaakrobacie.cz
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
21. září 2019 10:00-18:00

XIV. Memoriál Václava Bubna

Jaroměř - Josefov
15. ročník navigační soutěže v letecké rally, Letiště Jaroměř - Josefov, www.lkja.cz, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu, www.mvb.lkja.cz
 
detail akce
soutěž – rally
 
21. - 22. září 2019

XVIX.Dny NATO 2019 & VX.ročník Dnů Vzdušných sil AČR

Ostrava - Mošnov
19. ročník Dnů NATO 2018 & 10.ročník Dnů vzdušných sil Armády ČR, Letiště Leoše Janáčka Ostrava - Mošnov, www.natodays.cz, www.dny-nato.cz
 
detail akce
letecký den
 
21. září 2019 11:00-17:00

Den otevřených dveří

Karlovy Vary – Olšová Vrata
Den otevřených dveří při příležitosti výročí 90 let od prvního přistání letadla na nově budovaném letišti v Olšových Vratech s doprovodným programem a letovými ukázkami (od 13,00 hod.) Letiště Karlovy Vary – Olšová Vrata, www.airport-k-vary.cz
 
detail akce
společenská akce
 
21. září 2019 13:00-18:00

Dětský den s Generali

Jičín - Vokšice

Dětský den v Aeroklubu Jičín z ukázkami policejní práce, kynologie, techniky, ukázky hašení požáru letadlem, vyhlídkovými lety, soutěžemi atd., Letiště Jičín - Vokšice, www.letistejicin.info

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama