Aktuality RSS

02.02.2019

Bell v LOM Praha pokračuje

(red), www.bestcg.com Bell v LOM Praha pokračuje
Společnost Bell Helicopter (Textron) v těchto dnech oznámila prodloužení dohodu o spolupráci s podnikem LOM Praha. Jedná se o klíčové partnerství, jež je součástí účasti americké společnosti v tendru České republiky na dodání vojenských vrtulníků. Americký výrobce vrtulníků Bell Helicopter podepsal s tuzemskou společností LOM Praha dohodu o budoucí spolupráci na poskytování servisu v roce 2015.
>
 
01.02.2019

Marketingová kampaň pražského letiště

(red), www.prg.aero Marketingová kampaň pražského letiště

Nová marketingová kampaň Letiště Praha podpoří během celého letošního roku výjezdový cestovní ruch a celou řadu zajímavých destinací v Evropě. Konkrétně se jedná o místa v Chorvatsku, Itálii, Francii a Španělsku, kam se mohou cestující jednoduše dostat přímým spojením z Letiště Václava Havla Praha. Kampaň poběží v různých kanálech v průběhu roku, zejména v letní sezóně. První vizuály lákající k návštěvě vybraných měst jsou již od ledna k vidění v prostorách Terminálu 2. 

>
 
31.01.2019

Valor dosáhl pětisetkilometrové rychlosti

(red), www.bestcg.com Valor dosáhl pětisetkilometrové rychlosti
Po celoročním testování a po absolvování více než pětaosmdesáti letových hodinách dosáhl stroj Bell V-280 Valor v tomto týdnu více než pětisetkilometrové rychlosti. Společnost Bell nadále systematicky a úspěšně pracuje na rozšíření letové obálky přičemž konvertoplán opakovaně prokazuje, že významně překračuje výkon starších dopravních vrtulníků a že v rámci programu Future of Vertical Lift (FVL) přinese lepší schopnosti bojových strojů.
>
 
30.01.2019

ERA dodá systém pro HungaroControl

(red), www.era.aero ERA dodá systém pro HungaroControl

Výrobce leteckých sledovacích systémů pro vojenský i civilní sektor společnost ERA, která je členem skupiny Omnipol před několika dny podepsala smlouvu s maďarským řízením letového provozu HungaroControl na dodávku systému založeného na technologii ADS-B, který bude sledovat letový provoz ve vzdušném prostoru regionů Kőrishegy a Püspökladány. Systém má za úkol vylepšit pokrytí zajišťované standardním radarem. 

>
 
29.01.2019

Obnova techniky v Ostravě

(red), www.airport-ostrava.cz Obnova techniky v Ostravě
Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2018 dotaci na krytí části nákladů na obnovu bezpečnostní techniky pro zajištění záchranné služby Letiště Leoše Janáčka Ostrava, bezpečnostního dispečinku a bezpečnosti letiště a pořízení technologií pro cestující se zdravotní handicapem a řešení mimořádných událostí na provozní ploše.
>
 
28.01.2019

Do Pobaltí se vrátí Gripeny

(red), www.army.cz Do Pobaltí se vrátí Gripeny
V pátek 25. ledna 2019 se v Praze na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup českého kontingentu, který se vrátil z Lotyšska. Vojáci působili v sestavě bojového uskupení vedeného Kanadou na území Lotyšska v rámci alianční předsunuté přítomnosti eFP (Enhanced Forward Presence) a jednotku tvořili vojáci hranického 71. mechanizovaného praporu. A ve druhé polovině roku 2019 se opět na střežení vzdušného prostoru Pobaltí (Baltic Air Policing) budou podílet i české letouny JAS-39 Gripen, které zde působily už v letech 2009 a 2012.
>
 
27.01.2019

O létech a letech

Rozhovor s Luďkem Munzarem Letectví + kosmonautika 1/1969 O létech a letech
V sobotu 26.ledna 2019 zemřel v nedožitých osmdesáti šesti letech (narodil se 20. března 1933 v Nové Včelnici) český herec, ale i pilot a automobilový závodník Luděk Munzar. A takovou zvláštní shodou okolností 27.ledna 1969, tedy přesně před padesáti lety, vyšel v prvním čísle XLV. ročníku časopisu Letectví + kosmonautika rozhovor Libuše Kavanové s Luďkem Munzarem (a fotografiemi Karla Masojídka) pod názvem O létech a letech...
>
 
27.01.2019

Partnerství Emirates a flydubai

(red), www.bestcg.com Partnerství Emirates a flydubai
Partnerství mezi dubajskými leteckými společnostmi Emirates a flydubai trvá už od října roku 2017 a v nadcházejícím roce 2019 nabídne cestujícím další a  lepší konektivitu spojů, nové codesharové destinace a sjednocený věrnostní program pro časté pasažéry. Od ledna do prosince 2018 přepravila letecká společnost Emirates a flydubai na codesharových letech celkem 3,29 milionu cestujících napříč čtyřiaosmdesáti včetně rumunské Bukurešti, nepálského Káthmándú a Zanzibaru. 
>
 
26.01.2019

Setkání v Olšových Vratech

(red), www.airport-k-vary.cz Setkání v Olšových Vratech
Vedení karlovarského letiště v Olšových Vratech opět uspořádalo další sérii setkání se starosty, zastupiteli a dalšími občany okolních měst a obcí za účasti představitelů společnosti F AIR a zástupců subjektů civilního letectví v České republice. Cílem bylo diskutovat o záměru zahájit výcvik pilotů na karlovarském letišti a uvést na pravou míru často zkreslené informace o fungování letecké školy.
>
 
25.01.2019

Nová funkce aplikace Emirates

(red), www.bestcg.com Nová funkce aplikace Emirates
Letecká společnost Emirates představila ve své aplikaci novou funkci, díky níž si mohou cestující naplánovat personalizovaný playlist zábavního palubního systému ice pro svůj let. Pasažéři si před svým letem tak mohou v aplikaci Emirates vybrat ze čtyř tisíc kanálů a pořadů zábavního palubního systému ice své oblíbené seriály, filmy či hudbu a sestavit svůj vlastní playlist. Po synchronizaci aplikace s palubním systémem si tak naplno vychutnají zážitek ze svého letu na palubě Emirates. 
>
 
24.01.2019

Opět plnější české nebe

(red), www.rlp.cz Opět plnější české nebe
Státní podnik Řízení letového provozu zveřejnil vyhodnocení provozních výsledků za rok 2018 v němž se potvrdil výborný stav mezinárodní letecké dopravy, který se projevil dynamickým zvýšením zájmu leteckých dopravců o využití služeb podniku. Objem letového provozu v českém vzdušném prostoru tak významně překročil dosavadní rekord z předchozího roku a poprvé přesáhl hranici devítiset tisíc pohybů.
>
 
23.01.2019

Krátký život společnosti Joon

(red), www.joon.fr Krátký život společnosti Joon
Francouzská letecká společnost Joon, která zahájila činnost 1.prosince 2017 se třemi letouny Airbus A320-200, ukončí činnost a její letouny budou opět začleněny zpět do flotily mateřské společnosti Air France. Od začátku letního letového řádu 2019 měla společnost Joon na linkách z Paříže do Prahy nahradil stroje Air France, ale k tomu už nedojde a rancouzská společnost bude nadále létat na této trase šestkrát denně v barvách původního dopravce.
>
 
22.01.2019

Cvičení Dark Blade 2019 nad Náměští

(red), www.army.cz Cvičení Dark Blade 2019 nad Náměští
Na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou se v polovině ledna sešel organizační tým Dark Blade 2019, jehož konání schválila Vláda České republiky na základě usnesení číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 a proběhne ve dnech 9.května 2019 až 3.června 2019 právě na této vojenské základně a v jejím okolí. Cvičení se zúčastní dvaadvacet vrtulníků pěti armád.
>
 
21.01.2019

Leden v Českých Budějovicích s cestou do Vídně

text: (jjk), foto: www.airport-cb.cz Leden v Českých Budějovicích s cestou do Vídně
Na letišti v Českých Budějovicích se na začátku roku 2019 začíná pomalu, ale jistě do červeno-šedých firemních barev začíná halit nový terminál, který by se už v polovině roku měl vyloupnout v celé své kráse. Zástupci společnosti Jihočeské letiště České Budějovice také představili na veletrhu cestovního ruchu Ferien-Messe Wien v rakouském hlavním městě.
>
 
21.01.2019

First Aid 2019

(red), www.1220.cz First Aid 2019
Začíná další rok a tedy i druhá sezona First Aid Klubu nebeských andělů (společný projekt Global Assistance a.s. a Letecké amatérské asociace České republiky). Uzávěrka přihlášek se blíží stejně jako konec ledna. V únoru se budou postupně se všemi přihlášenými projednávat termíny a místa konání jednodenních sobotních kursů. Kurzy budou probíhat volné soboty po celý duben, mimo víkend 13.dubna 2019, kdy bude probíhat Aero-Expo Friedrichshafen. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

15. - 23. června 2019

XXVI. Národní slet historických kluzáků 2019

Jičín – Vokšice
26. slet Plachtařského oldtimer clubu (POTK) 2019, Letiště Jičín - Vokšice, sletypotk.wbs.cz, www.potk.cz, www.potk.info, www.letistejicin.info
 
detail akce
slet - plachtění
 
20. června 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jaroslav Janda

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jaroslav Janda – pilot a zakladatel Aviatické Pouti Jak jsem létal Il-28 a zakládal Aviatickou Pouť, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
22. - 23. června 2019

15. Memorial Air Show 2019

Roudnice nad Labem

Memoriál Air Show, tradiční historická letecko-společenská akce, Letiště Roudnice nad Labem, www.memorialairshow.webnode.cz

 
detail akce
letecký den
 
22. června 2019 10:00-18:00

29. slet ultralehkých letadel Žatec

Žatec - Macerka
29. ročník sletu ultralehkých letadel, den otevřených dveří a bohatý doprovodný program s občerstvením, Letiště Žatec – Macerka, www.laazatec.cz
 
detail akce
slet - ULL
 
22. června 2019 10:00-18:00

4. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Kyjov
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Kyjov, www.letistekyjov.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama