Aktuality RSS

15.04.2018

Nové investice v Tuřanech, hasiči a kryté schody

(red), www.brno-airport.cz Nové investice v Tuřanech, hasiči a kryté schody
Ve druhém dubnovém týdnu hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek na letišti Brno - Tuřany pokřtil nový speciál pro letištní hasiče, vozidlo Rosenbauer Panther, který je součástí rozsáhlých investic do bezpečnosti a komfortu cestujících, do kterých se letiště pouští od chvíle, kdy se jeho provozovatel stal součástí skupiny Accolade. Kromě hasičského speciálu letiště koupilo také nové kryté mobilní nástupní schody k letadlům, které jsou vůbec prvními mobilními krytými schody na tomto letišti. K rozšíření dojde i u odbavovacích přepážek.
>
 
14.04.2018

#Zachranka překročila hranice do Rakouska

(red), www.zachrankaapp.cz #Zachranka překročila hranice do Rakouska
Aplikace #Zachranka už nějaký čas úspěšně funguje v České republice, ale s blížící se letní sezónou přichází s další novinkou. Po více než roční práci spouští novinku, a to rozšíření fungování i na území Rakouska. Pro pověrčivé spustila provoz v pátek 13.dubna 2018. A tak tedy od „pátku třináctého“ lze používat aplikaci #Zachranka i na území Rakouska a zavolat si bez potíží i tamní záchranáře. 
>
 
13.04.2018

Dekáda mobilní konektivity

(red), www.bestcg.com Dekáda mobilní konektivity
Letecká společnost Emirates už před deseti lety zahájila poskytování služeb mobilní konektivity na palubách svých letadel, protože už v březnu 2008 se stala první leteckou společností, která umožňovala volat a přijímat hovory na svých palubách, stejně tak posílat SMS zprávy. 
>
 
12.04.2018

Mezinárodní den kosmonautiky

(red) Mezinárodní den kosmonautiky

Mezinárodní den kosmonautiky připadá na první let člověka do vesmíru, respektive prvního člověka, který poprvé obkroužil v kosmické lodi celou planetu. Jurij Alexejevič Gagarin se dostal do vesmíru před sedmapadesáti lety dne 12. dubna 1961 a stal se tak prvním člověkem, který vzlétl do vesmíru. Do vesmíru ke svému kosmickému letu odstartoval z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu, který byl tehdy součástí Sovětského svazu a na palubě lodi Vostok 1 obletěl jednou dokola zeměkouli a po sto osmi minutách přistál v kazašské stepi.

>
 
12.04.2018

Nové sedačky pro „neo“ Wizz Air

(red), www.accpr.cz Nové sedačky pro „neo“ Wizz Air
Největší nízkonákladový dopravce ve střední a východní Evropě, společnost Wizz Air Holdings Plc, na Aircraft Interiors Expo 2018 oznámila, že na základě výběrového řízení podepsala smlouvu se společností Geven S.p.A.. A tak letecká společnost vybaví všech 110 letounů Airbus A321neo, které začne přebírat v lednu roku 2019 a dalších pět let, nejnovějším modelem sedadlem Essenza právě od zmíněné firmy Geven S.p.A..
>
 
11.04.2018

Czech Airlines Technics má čínské razítko

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics má čínské razítko
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, která je doposud dceřinou společností Českého aeroholdingu (který ukončí v dohledné době činnost a CSAT bude samostatnou firmou), prošla jako první nezávislá organizace v Evropě úspěšným certifikačním procesem a obdržela od čínského Úřadu pro civilního letectví (Civil Aviation Administration of China) oprávnění na traťovou údržbu čínských leteckých společností.
>
 
10.04.2018

Z Prahy do Berlína s easyJet

(red), www.prg.aero Z Prahy do Berlína s easyJet
Letecká společnost easyJet začne létat z Prahy do Berlína, na letiště Tegel třikrát týdně od 21. dubna 2018. V současné době easyJet nabízí spojení do celkem dvanácti destinací a tato letecká společnost má na berlínském letišti Tegel svou novou základnu. Dopravce provoz na lince zahájí, jak bylo zmíněno, 21. dubna 2018 se třemi spoji týdně operovanými vždy v úterý, čtvrtek a sobotu.
>
 
09.04.2018

Air Transport Awards 2018 pro Emirates

(red), www.bestcg.com Air Transport Awards 2018 pro Emirates
Při příležitosti předávání cen Air Transport Awards za rok 2018 získala společnost Emirates ocenění Letecká společnost roku. Emirates získala toto prestižní ocenění na základě hodnocení odborné poroty, jež se skládala ze zkušených manažerů a expertů z různých oblastí leteckého průmyslu. 
>
 
08.04.2018

Andula znovu ožívá. Ruská firma začne vyrábět nástupce dvouplošníku An-2

www.e15.cz Andula znovu ožívá. Ruská firma začne vyrábět nástupce dvouplošníku An-2
Jedno z nejúspěšnějších letadel vůbec, ruský dvouplošník Antonov An-2 se dočká výroby nástupce. Státní korporace Rostec zahájila přípravu výroby letounu s označením TVS-2DTS, který z legendární „Anduly“ vychází a má ji nahradit na regionálních tratích. Letadlo má za sebou první testovací let. Více čtěte v E15: Andula znovu ožívá. Ruská firma začne vyrábět nástupce dvouplošníku An-2.
>
 
07.04.2018

Ze Singapuru do Portugalska

text, foto: (jjk), foto: J. T., www.hifly.aero Ze Singapuru do Portugalska
V září roku 2017 se objevila informace, že portugalská letecká společnost Hi Fly zařadí do své flotily letouny typu Airbus A380-841. Podle tehdejší informace se mělo jednat o vyřazené stroje Singapore Airlines. Singapurská letecká společnost se totiž rozhodla nejstarší letouny tohoto typu nahradit nově vyrobenými letouny, a vyřadit ty, které zařadila do své flotily jako úplně první. Na začátku dubna roku 2018 portugalská letecká společnost Hi Fly definitivně potvrdila zařazení těchto strojů do svého letadlového parku. 
>
 
07.04.2018

Pohodlnější sedadla

(red), www.bestcg.com Pohodlnější sedadla

Letecká společnost Emirates představila nový interiér kabiny Business Class na palubě letadla Boeing 777-200LR v konfiguraci dvou tříd, poprvé s řazením sedadel 2-2-2. Společnost investovala přes 3,1 miliardy korun (150 milionů amerických dolarů) do renovace deseti letadel typu Boeing 777-200LR, která jsou součástí flotily Emirates. Zrenovovaný Boeing 777-200LR v konfiguraci dvou tříd nabízí 38 míst v Business Class a 264 míst v Economy Class. 

>
 
06.04.2018

S ČSA na výlet

(red), www.csa.cz S ČSA na výlet
České aerolinie si připomínají 95. výročí od založení společnosti a zahájení pravidelného provozu. Historicky první let se sice na lince Praha – Bratislava uskutečnil z Letiště Praha - Kbely 29.října 1923 ve 12,35 hodin (ačkoli původně se první let měl uskutečnit 28.října 1923, ale kvůli počasí se uskutečnil jen okružní let nad severní částí Prahy). Ale v říjnu už počasí až tak úplně nepřeje, a tak je ČSA rozhodly, že uspořádají pro cestující zážitkové lety nad Prahou s letouny ATR 42, nebo ATR 72. 
>
 
06.04.2018

Silver Air do Chorvatska

(red), www.silverairtravels.com Silver Air do Chorvatska
Česká charterová letecká společnost Silver Air, která má základnu na pražském ruzyňském letišti, ale jinak spíš funguje na jihu Evropy a ve Francii, bude kromě Francie v této letní sezóně obstarávat kromě ostrova Elba, hlavně prázdninové vnitrostátní linky obstarávat v Chorvatsku s odskokem do Švýcarska.
>
 
05.04.2018

Maltští piloti v Jenči

(red), www.rlp.cz Maltští piloti v Jenči
V březnu státní podnik Řízení letového provozu České republiky oznámil, že letecká škola CANI, kterou provozuje, získala další velkou zakázku a to, že čeští instruktoři vycvičí nové kolegy pro středisko řízení letového provozu na Maltě. Na spolupráci se obě strany dohodly letos v lednu a pokud budou všechny smluvní náležitosti dokončeny tak, aby se projekt začal realizovat už v roce 2018, spolupráce by trvala do roku 2021.
>
 
04.04.2018

Šedesátník se čtyřmi srdci Pratt & Whitney

text: (jjk), foto: L.O., www.airport-cb.cz Šedesátník se čtyřmi srdci Pratt & Whitney

Ve středu 4.dubna 2018 se nad českobudějovickým mezinárodním letištěm v Plané objevil čtyřmotorový dopravní letoun Douglas DC-6B ve stříbro-modro-bílých barvách Red Bull GmbH Dietricha Mateschitze, respektive z flotily Flying Bulls Fleet z Hangaru 7 v Salcburku. Douglas DC-6B na českobudějovickém letišti tak provedl několik výcvikových letů, včetně letmých přistání touch and go, přičemž po první várce stoj přistál na chvíli odpočinku na východní stojánce. Po krátké přestávce stroj absolvoval další tréninkové kolo a po té odletěl na svou mateřskou základnu v Salcburku. 

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

11. - 18. srpna 2018

17.Hronovské Orlíkovské přeháňky 2018

Hronov - Velké Poříčí

17. ročník tradiční soutěže kluzáků old timerů, Letiště Hronov – Velké Poříčí, www.lkvp.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
14. - 18. srpna 2018

CZECH MADe Boogie 2018

Klatovy - Chaloupky

Parašutistický CZECH MADe Boogie 2018 na Skydive Pink Klatovy, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
parašutismus
 
15. - 19. srpna 2018

Pink Canopy Piloting Open 2018 – MČR 2018 Swoop

Klatovy - Chaloupky

Mezinárodní mistrovství České republiky, Německa, Rakouska a Španělska v parašutismu v pilotování padáku (swoop) - Pink Canopy Piloting Open 2018, Letiště Klatovy –Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
17. - 18. srpna 2018

Jindřichohradecký pohár - Český pohár

Jindřichův Hradec

Soutěž v parašutismu - přesnost přistání, Letiště Jindřichův Hradec, www.letistejh.cz, www.aecr.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
18. - 25. srpna 2018

11.Gradient Grand Prix & Pohár Metoděje Vlacha 2018

Mladá Boleslav - Bezděčín

Mladoboleslavská plachtařská soutěž, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.akmb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama