Aktuality RSS

24.02.2018

Bell Helicopter už bude jen Bell

(red), www.bestcg.com Bell Helicopter už bude jen Bell
Společnost Bell Helicopter, dceřiná firma konsorcia Textron Inc. zkrátila svůj oficiální název, a bude používat už jen Bell. Také v té souvislosti společnost upravila své logo a upravená brandová strategie bude zaměřena na inovace a orientaci na zákaznickou zkušenost. Rebranding bude dokončen během příštího roku.
>
 
23.02.2018

Národní satelitní centrum SATCEN od července

(red), www.army.cz Národní satelitní centrum SATCEN od července
Vzhledem k dlouhodobým závazkům vůči Severoatlantické alianci v oblasti poskytování obrazového zpravodajství tzv.IMINT – Imagery Intelligence, vznikne v České republice centrum pro kosmický průzkum SATCEN ČR. Satelitní centrum bude vytvořeno k 1.července 2018 v rámci Vojenského zpravodajství a bude plnit úkoly jak pro zpravodajskou podporu české armády a velitelských struktur NATO, tak pro státní instituce a integrovaný záchranný systém například v případě živelných katastrof. Česká republika se tímto krokem zařadí mezi významné hráče v oblasti kosmického průzkumu nejen v Evropě, ale i ve světě.
>
 
22.02.2018

Balóny nad Prahou

(red), www.litigocommunications.cz Balóny nad Prahou
V březnu se nad Prahou objeví historicky největší formace horkovzdušných balónů. Město jich přeletí zřejmě více než dvacet. Smyslem akce je upozornit na dosavadní úspěchy českého balónového létání, vybrat peníze pro centrum pečující o postižené děti a také umožnit pilotům a posádkám balónů unikátní zážitek v podobě přeletu nad historickým centrem. 
>
 
21.02.2018

Změna termínu přistání "Naganského expresu" v muzeu

(red), www.museum-kunovice.cz Změna termínu přistání "Naganského expresu" v muzeu
Dokončení Velkého přeletu se nakonec neuskuteční v původně plánovaný termín přesunu letounu Tupolev TU-154M (OK-BYZ) "Naganský expres" 23. a 24.února 2018, ale je z technických důvodů posunut o týden na sobotu 3.března 2018. Termín už je podle kunovických muzejníků pevný a neměl by se měnit. 
>
 
20.02.2018

Bell V-280 Valor létá

(red), www.bestcg.com Bell V-280 Valor létá
Po 18. prosinci 2017, kdy konvertoplán V-280 absolvoval svůj první let, společnost Bell Helicopter oznámila, že Valor dosáhl dalšího milníku. Speciální tým V-280 a technici z Bell Helicopter úspěšně prověřili funkci otočných rotorů během 52 hodin provozu a více než osm hodin testovacích letů. V minulém měsíci byl letoun V-280 Valor schopný provést lety v nízké letové hladině nad zemským povrchem, vertikální vzlet i běžný start z přistávací plochy a manévry v nízké nadmořské výšce. 
>
 
19.02.2018

Letiště Praha podporuje české sportovce v Jižní Koreji

(red), www.prg.aero Letiště Praha podporuje české sportovce v Jižní Koreji
Cesta za zlatou medailí začíná mnohdy na letišti. Proto se také Letiště Václava Havla Praha připojilo k podpoře českých sportovců v Jižní Koreji a vytvořilo sérií tří virálních videí. Ta pracují s motivem letištních profesí. Fungují tedy také jako připomenutí práce letištního personálu, který zajišťuje provoz největšího letiště v České republice 24 hodin denně a 365 dní v roce. Také díky jejich úsilí mohlo Letiště Václava Havla Praha v loňském roce dosáhnout svého vlastního rekordu a odbavit bezmála 15,5 milionů cestujících.
>
 
18.02.2018

Poběda ve Varech

(red), www.airport-k-vary.cz, www.kr-karlovarsky.cz Poběda ve Varech
Jediná ruská nízkonákladová letecká společnost Pobeda (Poběda - Pobeda Airlines - Авиакомпания Победа), která je dceřinou společností Aeroflot, zahájil v sobotu 17. února 2018 provoz na své nové mezinárodní lince z Moskvy, a letiště Vnukovo, do Karlových Varů. A Karlovy Vary jsou tak první destinací této společnosti v České republice.
>
 
17.02.2018

Nejlepší rating pro Český Aeroholding

(red), www.cah.cz Nejlepší rating pro Český Aeroholding
Letecká společnost Eurowings vymyslela na své cestující hlasování o to, kam by měla vést další destinace. Hlasování o nové destinaci letecké společnosti Eurowings se také stalo atraktivní součástí sociálních sítí a nakonec hlasující určili, že letadla Eurowings budou mít novou destinaci v Mostaru v Bosně a Hercegovině.
>
 
16.02.2018

Výměna v Kábulu

(red), www.army.cz Výměna v Kábulu
Na začátku února tohoto roku se na Mezinárodním letišti Hámida Karzaje v Kábulu vystřídali čeští vojáci vzdušných jednotek Train Assist Advise Command (TAAC-Air), kteří jsou určeni k výcviku, asistenci, poradenství a velení. Jednalo se o výměnu velení 311. letky a příslušníků leteckého poradního týmu. Slavnostní předání velení 311. letky se uskutečnilo ve vojenské části kábulského letiště. Společně s českými vojáky zde působí příslušníci amerických, chorvatských, maďarských a slovenských vzdušných ozbrojených sil.
>
 
15.02.2018

S mobilem na dovolenou

(red), www.bestcg.com S mobilem na dovolenou
Komplexnost nabídky služeb dělá z mobilní aplikace Kiwi.com světovou jedničku ve svém segmentu. Jejím prostřednictvím lze nyní: pořídit letenku, zarezervovat hotel, pronajmout auto, nechat se pojistit, dovědět se detaily o konkrétním leteckém spoji či letišti, sestavit harmonogram cesty, vyhledat zajímavá místa v cílové destinaci či zakoupit vstupenky na akce. Uživatel aplikace Kiwi.com si tak díky ní může jednoduše zařídit celou dovolenou.
>
 
14.02.2018

Spolupráce GE Aviation a ČVUT

(red), www.fs.cvut.cz, www.ge.com Spolupráce GE Aviation a ČVUT
Unikátní spolupráce soukromého a akademického sektoru povede k rozvoji leteckého průmyslu v České republice a upevní postavení ČVUT v oblasti Průmyslu 4.0. Díky spojení speciálního softwaru GE a technického know-how ČVUT budou moci studenti v reálném čase zpracovávat terabyty dat z provozu a testování turbovrtulového motoru a porovnávat je s teoretickým modelem.
>
 
13.02.2018

Plány nového dopravního uzlu pro Pardubice

(red), www.pardubickykraj.cz Plány nového dopravního uzlu pro Pardubice
Možnou podobu a fungování přepravního centra se čtyřmi druhy dopravy v Pardubicích si v minulých dnech v názorných vizualizacích prohlédli zástupci vedení Pardubického kraje, města Pardubice, krajské Hospodářské komory, Letiště Pardubice a další zainteresovaní odborníci. Rozvojový projekt Pardubického kraje s názvem Dopravní uzel Pardubice spravuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje. 
>
 
12.02.2018

Bell 412EPI na Filipíny

(red), www.bestcg.com Bell 412EPI na Filipíny
První vrtulník Bell 412EPI je v provozu u české policie od prosince roku 2015 (viz. Papuče, plyšový medvídek, vláček, vrtulník…) a teď se firma Bell Helicopter Textron pochlubila uzavřením smlouvy s filipínským ministerstvem národní obrany o koupi šestnácti vrtulníků téhož typu. Ty bude nově využívat filipínské letectvo (PAF). Nové vrtulníky Bell 412EPI budou vybaveny pokročilými funkcemi a nakonfigurovány pro maximální využití. Prodej helikoptér je součástí modernizace armády Filipín. 
>
 
11.02.2018

Výběr 73 a "Letecká pohádka"

(jjk), L+K ´73 Výběr Výběr 73 a "Letecká pohádka"

Kdysi, pamětníci si na to jistě vzpomínají, časopis Letectví + kosmonautika, respektive nakladatelství Naše vojsko vydávalo jako přílohu tohoto periodika různé „Ročenky“ a "Výběry", respektive "Přílohy" v malém, řekněme knižním formátu. Bylo tomu tak i v roce 1973, tedy před pětačtyřiceti lety. A v těchto přílohách se občas objevily i zajímavé a milé článečky. Tak se tu v roce 1981 objevil Večerníček pro plachtaře,  ale v tom zmíněném roce 1973, ve „Výběru“ to byla Letecká pohádka. Na rozdíl od Večerníčku pro plachtaře, kde pisatel není uveden, je pod zmíněným článečkem podpis Jarda Sinecký a k únorové zimě a mrazům, a krátným dnům s brzkým smíváním, se pro malé uklidnění taková pohádka bezpochyby hodí.

>
 
11.02.2018

Jen drobné zlepšení

(red), www.airport-k-vary.cz Jen drobné zlepšení
Karlovarské letiště sice za rok 2017 hlásí obrat k lepšímu a počet odbavených terminálových cestujících mírně vzrostl, ale i tak statistiky jsou na úrovni doby před deseti, patnácti lety, před výstavou nové odbavovací budovy, kdy letiště skomíralo. Ostatně stotisícové statistiky z období kolem let 2012-2014 jsou jen zatím nedostižným snem. Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2017 celkem 20 034 terminálových cestujících, jejichž cesta začínala či končila v Karlových Varech, což znamená nárůst o 3,9 procenta oproti předcházejícímu roku 2016. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

14. - 23. června 2018

4. Oblet republiky

Karlovy Vary – Hory (& Česká a Slovenská republika)

Letecký spolek Hory pořádá další setkání větroplachů směrem od Karlových Varů na okruh kolem České a Slovenské republiky (Hory, Rokycany, Znojmo, Holíč, Dubová, Želiezovce, Lučenec, Spišská Nová Ves, Svidník, Vavrečka, Frýdlant, Přerov, Česká Třebová, Chvojenec, Všeň, Ústí n.Labem, Žatec, Hory), start letiště Letiště Karlovy Vary - Hory (a další), www.lsh.websnadno.cz

 
detail akce
ULL
 
16. - 24. června 2018

XXV. Národní slet historických kluzáků 2018

Tábor - Čápův Dvůr

25. slet Plachtařského oldtimer clubu (POTK) 2018, Tábor - Čápův Dvůr, sletypotk.wbs.cz, www.potk.cz, www.aktabor.cz, www.potk.info

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
19. - 24. června 2018

Vector Festival 2018

Klatovy - Chaloupky

Parašutistický Vector Festival 2018 na Skydive Pink Klatovy, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz, www.vectorfestival.com

 
detail akce
parašutismus
 
21. - 24. června 2018

XVI. Bělské balónové hemžení 2018

Bělá pod Bezdězem

Tradiční akce Balloon Clubu Bílá Hlína v Bělé pod Bezdězem se zajímavými soutěžemi, balonovou poštou atp., Startoviště Bělá pod Bezdězem – hřiště U háječku, www.bcbh.cz

 
detail akce
balony
 
21. června 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Zdeněk Kadlec

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Zdeněk Kadlec – pilot stíhacího bombardéru; Jak se opouští MiG-15, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama