Aktuality RSS

11.08.2018

ŘLP s.p. a AirMap/UpVision

(red), www.rlp.cz ŘLP s.p. a AirMap/UpVision
Sdružení AirMap/UpVision zvítězilo v tendru na poskytování služby řízení bezpilotního letového provozu pro řízený vzdušný prostor v České republice. ​Firma AirMap oznámila, že její UTM platforma bude nasazena v Řízení letového provozu České republiky (ŘLP ČR, s.p.), za účelem poskytování situačního povědomí a možnosti podávání žádostí o provedení letů rostoucí komunitě provozovatelů dronů.
>
 
10.08.2018

První let stroje Aero L-159T2 pro naší armádu

(red), www.aero.cz První let stroje Aero L-159T2 pro naší armádu
V prvních dnech měsíce srpna absolvoval premiérový let stroj Aero L-159T2 pro Vzdušné síly Armády České republiky. První let nového dvoumístného letounu proběhl 2. srpna 2018 na továrním letišti továrny Aero Vodochody Aerospace. České letectvo si objednalo celkem tři dvoumístné letouny Aero L-159T2 s řadou modernizací na palubě v roce 2016 za účelem plnění vojenských operací a pokročilého výcviku pilotů. Všechny tři letouny pro 21. základnu taktického letectva v Čáslavi mají být dodány do konce letošního roku.
>
 
09.08.2018

Deset let u Emirates

www.bestcg.com Deset let u Emirates
Už deset slet slouží největší dopravní letadlo světa u letecké společnosti Emirates. Od prvního letu z Dubaje do New Yorku, který se uskutečnil 1. srpna 2008, přepravila flotila Emirates A380 více než 105 milionů cestujících. Za deset let nalétala tato ikonická letadla Emirates více než 1,5 miliardy kilometrů, což je ekvivalentem 39 000 cest okolo světa. 
>
 
08.08.2018

Viper na cvičení RIMPAC

(red), www.bestcg.com Viper na cvičení RIMPAC

Vrtulníky Bell AH-1Z Viper americké námořní pěchoty se připojil k oddílu Marine Light Attack Helicopter Squadron 367 a v rámci vojenského cvičení RIMPAC na Havajských ostrovech se podílel na simulované taktické operaci TRAP. RIMPAC je největší nadnárodní námořní cvičení na světě, se koná dvakrát ročně, umožňuje kvalitní proškolení americké námořní pěchoty a posiluje schopnost adekvátní reakce při krizových situacích v Pacifiku. 

 

>
 
07.08.2018

Rekonfigurace Boeingu 777-200LR

(red), www.bestcg.com Rekonfigurace Boeingu 777-200LR
Emirates Engineering úspěšně nedávno ukončila rekonfiguraci druhého letounu Boeing 777-200LR. Interiérová úprava ze tří na dvě třídy kompletně proběhla v dubajských hangárech společnosti Emirates Engineering. Nově zkonfigurovaný letoun nabízí v Business class prostornější sedadla pro cestující v rozložení 2-2-2 a nový prostor pro společenská setkávání. Nového kabátku se také dočkala Economy Class. 
>
 
06.08.2018

Upozornění na noční lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na noční lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 6. srpna do 7. srpna 2018 vždy v čase 22,00 hod. až 4,00 hod. v prostoru nad oblastí města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice a Rohozec. Jedná se o zkušební lety společnosti Aero Vodochody Aerospace s letounem Aero L-39NG. 
>
 
05.08.2018

Jak se „Tuček“ zjevil u polských hranic

text: (jjk), foto: Martin Kusyn Jak se „Tuček“ zjevil u polských hranic
Kdyby na toto letiště vedla nějaká přímá silnice, nejideálnější by bylo vystoupit na železniční stanici Roszków Raciborski, nebo Rudyszwałdu. Na nejbližší vlak se na naší straně hranice totiž musí do Bohumína, nebo Hlučína. Osmé kolo navigačního Poháru Petra Tučka se totiž 4. srpna 2018 odehrálo na letišti Hať u Hlučína, tedy Ploše SLZ neveřejné / registrované, která leží vlastně jen pár stovek metrů od polských hranic. Doposud znali letiště v Hati pouze modeláři, ale díky Poháru Petra Tučka, který si udělal jednu ze soutěžních zastávek i tady, zcela jistě se zdejší plocha dostala do širšího povědomí především ultralehkých aviatiků. 
>
 
05.08.2018

Juneyao Airlines s novými barvami

(red), www.juneyaoair.com Juneyao Airlines s novými barvami
Čínský dopravce Juneyao Airlines Co. Ltd. má bude mít od září ve flotile svůj první Boeing 787-9 Dreamliner, a je tedy první čínskou soukromou leteckou společnost, která bude mít tento typ letounu. A právě společnost Juneyao Airlines nedávno představila plán barevné úpravy své flotily Boeingů 787.
>
 
04.08.2018

Cyprus Airways celoročně do Prahy

(red), www.prg.aero Cyprus Airways celoročně do Prahy
Společnost Cyprus Airways oznámila, že bude provozovat lety do hlavního města České republiky i v zimní sezóně. Aerolinka zahájila provoz na lince mezi Prahou a Larnakou v červnu letošního roku, s lety operovanými v pondělí a v pátek. V zimní sezóně bude dopravce lety nabízet ve stejné dny, ale v jiné časy.
>
 
03.08.2018

Pokračuje soutěž o vesmíru

(red), https://ru-space-cz.com/cs/ Pokračuje soutěž o vesmíru
Druhým kolem pokračuje soutěž „Vesmír nás spojuje“, která určena pro děti a mládež ve věku mezi 13 a 18 lety. Soutěž pro mladá zájemce o kosmickou problematiku symbolicky probíhá v roce čtyřicátého výročí letu prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka do vesmíru. A tématem druhého kola je projekt vesmírné stanice na oběžné dráze Měsíce.
>
 
02.08.2018

Problém letu QS1902

(red), www.airport-pardubice.cz Problém letu QS1902
Letadlo americké letecké společnosti Swift Air, létající pod obchodní značkou společnosti Smart Wings, se při přistání ve středu 1.srpna 2018 dostalo mimo dráhu a odlet letounu s novými cestujícími do řeckého Heraklionu musel být odložen. Nehoda se obešla bez zranění, ani letoun nejeví žádné známky poškození. V současné chvíli je letiště uzavřeno a celou situaci již řeší personál letiště ve spolupráci se společností Travel Service. Pro cestující byly přistaveny autobusy a byli převezeni k odletu náhradním strojem z Prahy. 
>
 
02.08.2018

Budějovické letiště je komplet

(red), www.army.cz Budějovické letiště je komplet

V úterý 31. července 2018 došlo v areálu bývalých kasáren v Plané u Českých Budějovic k oficiálnímu předání objektů poslední a současně největší části kasáren původního vojenského letiště Jihočeskému kraji. Ministerstvo obrany České republiky se tak zbavilo i posledního majetku v tomto areálu. Předávané objekty kasáren tvoří bývalá ubytovací část, autopark a vodní a energetické zdroje. 

>
 
01.08.2018

Virtuální realita interiéru

(red), www.bestcg.com Virtuální realita interiéru
Společnost Emirates na svých webových stránkách před několika dny představila 3D prohlídku interiérů svých letadel a jako aerolinka na světě tak do své digitální platformy zakomponovala virtuální realitu. Součástí virtuální prohlídky jsou vizualizace, jež představují ve 360 stupních pohled do palubních interiérů letadel Emirates A380 a Boeing 777. Cestujícím to umožní prozkoumat nejen palubní kabinu, sedadla v jednotlivých cestovních třídách, ale také ikonický palubní salónek a sprchovou lázeň. 
>
 
31.07.2018

Zemědělci v Dubaji

(red), www.bestcg.com Zemědělci v Dubaji
Společnosti Emirates Flight Catering staví v Dubaji největší vertikální zemědělské zařízení na světě. Firma patří k největším světovým poskytovatelům palubních cateringových služeb, a spolu s provozovatelem vertikálních farem Crop One Holdings, Inc., investují 887,5 milionu korun do vybudování největšího vertikálního zemědělského zařízení na světě nedaleko Mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubaji. 
>
 
30.07.2018

Upozornění na noční lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na noční lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 30. července až 3. srpna 2018 vždy v čase 22,00 hod. až 3,00 hod. v prostoru nad oblastí města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice a Rohozec. Jedná se o zkušební lety společnosti Aero Vodochody Aerospace s letounem Aero L-39NG. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

17. - 18. listopadu 2018

Evropský pohár na přesnost přistání MPG

Prostějov II. - Stichovice

9. ročník soutěže v motorovém paraglidingu Evropského poháru v přesnosti přistání MPG, Letiště Prostějov II. – Stichovice, Paramotor klub Prostějov Stichovice, www.deltaklub.cz, www.laacr.cz

 
detail akce
soutěž - MPGL
 
22. listopadu 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Karel Burger

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Karel Burger - palubní inženýr vojenského dopravního letectva "Jak se létá u vojenských dopraváků", Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
8. prosince 2018 13:00-17:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná

Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly, aneb posaďte se do kokpitu, Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, https://www.facebook.com/tocnaairport/

 
detail akce
společenská akce
 
12. prosince 2018 19:00-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)

Osmý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4, Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com

 
detail akce
společenská akce
 
13. prosince 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Josef Maršálek

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Josef Maršálek – dopravní fakulta ČVUT, Sny o létání – složitá cesta Wernhera von Brauna, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama