Aktuality RSS

04.06.2019

Kraj hodlá oživit provoz v Mošnově

(red), www.msk.cz Kraj hodlá oživit provoz v Mošnově
Moravskoslezský kraj se snaží podpořit rozvoj ostravského letiště v Mošnově, protože pro další rozvoj kraje je důležité pravidelné přímé letecké spojení s některými významnými evropskými leteckými uzly. Krajské politické vedení spolu s právníky a odborníky na leteckou dopravu tak nějakou dobu jedná o možnostech propojení ostravského letiště s rakouskou Vídní a německým Mnichovem. Krajští radní také schválili návrh provozovat tyto linky formou závazku veřejné služby a v polovině června o něm bude rozhodovat i krajské zastupitelstvo.
>
 
03.06.2019

General Atlantic vstoupil do Kiwi.com

(red), www.bestcg.com General Atlantic vstoupil do Kiwi.com
Společnost General Atlantic oznámila strategickou investici do české online cestovní platformy kiwi.com. Její zakladatelé Oliver Dlouhý a Jozef Képesi zůstávají významnými podílníky a pokračují v řízení strategického růstu společnosti v rámci partnerství s General Atlantic. General Atlantic je takzvanou growth equity společností, která poskytuje investice a strategickou podporu firmám a spolupracovala například s firmami jako jsou Airbnb, Priceline, Flixbus nebo Uber.
>
 
02.06.2019

Aviatická pouť 2019

text: (jjk), foto: M.J. Aviatická pouť 2019
S velkým očekávání se setkalo první historické předvedení „slalomu“ ze soutěže Red Bull Air Race na pardubickém letišti. I když čeští účastníci Red Bull Air Race nelétali na speciálech určených pro tuto soutěž, ale na akrobatických strojích z produkce Waltera Extry. Předvedení Red Bull Air Race Demo mělo být jakousi promo akcí pro případné uspořádání jednoho ze závodů v České republice. Naopak krátce před zahájením Aviatické pouti 2019 pořadatel oznámil ukončení této soutěže. Devětadvacátý ročník Aviatické pouti v Pardubicích 1. a 2.června 2019 tak byl premiérou i derniérou, slalomu mezi pylony, zároveň. 
>
 
02.06.2019

TAP Air Portugal patnáct let do Lisabonu

(red), www.prg.aero, www.globair.cz TAP Air Portugal patnáct let do Lisabonu
Portugalská letecká společnost TAP Air Portugal oslavila v těchto dnech patnáct let existence své pravidelné přímé linky z Prahy do Lisabonu. Přímá linka Praha – Lisabon společnosti TAP Air Portugal, která létá každý den, je jedinou celoročně provozovanou přímou pravidelnou linkou mezi Českou republikou a Portugalskem. 
>
 
01.06.2019

Podepsána modernizace a servis Aero L-159

(red), www.aero.cz Podepsána modernizace a servis Aero L-159
Společnost Aero Vodochody Aerospace a Ministerstvo obrany České republiky na brněnském veletrhu IDET podepsaly smlouvu o opravě a modernizaci letounu Aero L-159 ve službách českého vojenského letectva. Zakázka pro českou armádu zahrnuje servis a modernizaci šestnácti letounů L-159, jejichž provozuschopnost se tak prodlouží až na čtyřicet let. 
>
 
31.05.2019

Tisící motor PBS TJ100

(red), www.pbsvb.cz Tisící motor PBS TJ100
První brněnská strojírna z Velké Bíteše, nebo také PBS, vyrobí v roce 2019 už tisící proudový motor PBS TJ100. Na mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně prezentuje První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS) svoje nejúspěšnější produkty i novinky určené pro letecký průmysl včetně svého nejnovějšího turbínového motoru PBS TJ150, který vyniká skvělým poměrem tahu, hmotnosti a vnějšího průměru. Návštěvníci brněnského veletrhu také mají možnost seznámit se s pomocnou energetickou jednotkou Safír 5K/G MI, která startuje mj. i hlavní motory vrtulníku Mi-171Š ve výzbroji Armády České republiky. 
>
 
30.05.2019

Delta opět do Prahy

(red), www.ewingpr.cz Delta opět do Prahy
Americká společnost Delta Air Lines se jako každoročně vrací do České republiky a obnovuje provoz letní linky mezi Prahou a New Yorkem, respektive Mezinárodním letištěm Johna F. Kennedyho. Linka je nejen jediným přímým spojením do New York City, ale nabízí také téměř padesát návazných spojů do dalších destinací ve Spojených státech i jiných zemích. 
>
 
29.05.2019

Red Bull Air Race končí

(red), https://airrace.redbull.com, www.martinsonka.cz Red Bull Air Race končí
Společnost Red Bull GmbH ve středu 29.května 2019 oznámila, že seriál leteckých soutěží Red Bull Air Race rokem 2019 končí. Firma Red Bull GmbH jako hlavní sponzor oficiálně oznámila, že nebude pokračovat v seriálu kvůli nižšímu zájmu veřejnosti. Vzhledem k návštěvám na jednotlivých závodech působí onen argument jako zástupný. V letošním roce se už dolétají pouze tři závody z původně plánovaných sedmi.  
>
 
29.05.2019

Začíná IDET 2019

(red), www.bvv.cz/idet/ Začíná IDET 2019
Ve středu 29.května 2019 začíná na výstavišti v Brně 15. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, 19. mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a 10. mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET. Jde o přehlídku obranných, protipožárních a bezpečnostních technologií a pro tuzemský obranný a bezpečnostní průmysl jde o mimořádnou příležitost komplexně prezentovat svou nabídku potenciálním zákazníkům z celého světa.
>
 
28.05.2019

Delta s novými službami do Prahy

(red), www.delta.com Delta s novými službami do Prahy

Za několik dnů opět začne létat společnost Delta Air Lines na lince mezi New Yorkem a Prahou. A pro letošní rok americká společnost zavádí nové palubní služby, které by měly přinést větší komfort cestujícím na trase mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými. Od 29.května, respektive 30.května 2019 opět bude sezonní spojení mezi New Yorkem a Prahou fungovat od června do září každý den a v květnu a říjnu pětkrát týdně.

>
 
27.05.2019

Silver Air opět v létě na Lošinj

(red), www.silverairtravels.com, www.total-croatia-news.com Silver Air opět v létě na Lošinj
Česká letecká společnost, která dlouhodobě operuje na jihu Evropy, opět i letošní letní sezonu bude létat na chorvatské letiště Lošinj ze Záhřebu, Benátek a Lugana od 15. června do 28. září 2019. Už v loňském roce se tato letní pravidelná linka osvědčila už jen proto, že letecká doprava je nejjednodušším způsobem, jak se dostat na ostrov Lošinj, a to jak pro domácí, tak pro zahraniční hosty. 
>
 
26.05.2019

Rande Gripenu s Extrou a loučení Albatrosa

text: (jjk), M.J. foto: Miloš Jenčík Rande Gripenu s Extrou a loučení Albatrosa
Opět po dvou letech se v sobotu 25.května 2019 otevřela 21. základna taktického letectva na vojenském letišti v Chotusicích u Čáslavi široké veřejnosti a přichystal jako tradičně bohatý program pro děti i dospělé. Letos v Čáslavi viděli diváci kromě tradiční prezentace této základny a dalších útvarů Armády České republiky i zcela výjimečnou společnou akrobacii Gripenu a Extry Ivo Kardoše a Martin Šonky a také víceméně oficiální loučení služby letounu Aero L-39ZA Albatros v našem vojenském letectvu.
>
 
26.05.2019

Dvakrát třináct je dvacet šest

text: (jjk), foto: Petr Los Dvakrát třináct je dvacet šest
Po šestadvacáté se konal od 23.května do 25.května 2019 na letišti Toužim – Přílezy Karlovarský pohár v letecké akrobacii. A vlastně se tak vyrovnal počet závodů, které se konaly na letišti v Olšových Vratech u Karlových Varů a právě v Přílezech. Na toužimské letiště se akrobaté přestěhovali v roce 2006 po třinácti ročnících v Karlových Varech a v roce 2019 tak se podařilo srovnat skóre. Po třinácté tak šestadvacet akrobatů z České republiky, Německa a Rakouska létalo nad toužimským letištěm v Přílezech.
>
 
26.05.2019

Další vývoj v testování Bell V-280 Valor

(red), www.bestcg.com Další vývoj v testování Bell V-280 Valor
Konvertoplán Bell V-280 Valor před časem, ještě před plánovaným termínem dokončil letové ukázky svého klíčového parametru výkonnosti (KPP) při nízké rychlosti. Testování je součástí programu armády Spojených států JMR-TD (Joint Multi-Role Technology Demonstrator), který ověřuje schopnosti pokročilého vertikálního vzletu.
>
 
25.05.2019

Cesta na Saber Guardian

(red), www.army.cz Cesta na Saber Guardian
Ve dnech 25. až 26. května 2019 respektive 28. až 30. května 2019 probíhá přesun amerických vojáků v rámci cvičení Breakthrough, Szentes Axe a Saber Guardian 2019 přes území České republiky. První nlok se přesouvá v sobotu 25. května 2019 přes hraniční přechod Náchod do Rančířova a v neděli 26. května 2019 pokračuje na hraniční přechod Břeclav, kde překročí státní hranici. Druhý blok projíždí Českou republikou 28. až 30. května 2019. V úterý 28. května 2019 se přesouvá z Rozvadova přes Prahu do Staré Boleslavi a ve středu 29. května 2019 pokračuje ze Staré Boleslavi přes Prahu a Brno na hraniční přechod v Břeclavi. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. září 2019 10:00-18:00

Mladoboleslavský pohár

Mladá Boleslav - Bezděčín
Akrobatická soutěž v letecké akrobacii na kluzácích v kategoriích Sportsman, Intermediate, Letiště Mladá Boleslav - Bezděčín, www.akmb.cz, www.ateam-mb.cz, www.leteckaakrobacie.cz
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
21. září 2019 10:00-18:00

XIV. Memoriál Václava Bubna

Jaroměř - Josefov
15. ročník navigační soutěže v letecké rally, Letiště Jaroměř - Josefov, www.lkja.cz, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu, www.mvb.lkja.cz
 
detail akce
soutěž – rally
 
21. - 22. září 2019

XVIX.Dny NATO 2019 & VX.ročník Dnů Vzdušných sil AČR

Ostrava - Mošnov
19. ročník Dnů NATO 2018 & 10.ročník Dnů vzdušných sil Armády ČR, Letiště Leoše Janáčka Ostrava - Mošnov, www.natodays.cz, www.dny-nato.cz
 
detail akce
letecký den
 
21. září 2019 11:00-17:00

Den otevřených dveří

Karlovy Vary – Olšová Vrata
Den otevřených dveří při příležitosti výročí 90 let od prvního přistání letadla na nově budovaném letišti v Olšových Vratech s doprovodným programem a letovými ukázkami (od 13,00 hod.) Letiště Karlovy Vary – Olšová Vrata, www.airport-k-vary.cz
 
detail akce
společenská akce
 
21. září 2019 13:00-18:00

Dětský den s Generali

Jičín - Vokšice

Dětský den v Aeroklubu Jičín z ukázkami policejní práce, kynologie, techniky, ukázky hašení požáru letadlem, vyhlídkovými lety, soutěžemi atd., Letiště Jičín - Vokšice, www.letistejicin.info

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama