Aktuality

26.06.2017 01:00

Z Taškentu do Varů

(red), www.airport-k-vary.cz Z Taškentu do Varů
Provoz na letišti v Karlových Varech obohatilo zajímavé letecké spojení společnosti Uzbekistan Airways, která bude zajišťovat charterové lety z Taškentu. Zároveň se jedná o první a jediné přímé letecké spojení, provozované mezi Uzbekistánem a Českou republikou od roku 2014. Lety jsou provozovány od neděle 25.června do 17.září 2017. Spojení Taškentu a Karlových Varů je historicky nejdelší leteckou linkou, která bude provozována do Karlových Varů. Letová vzdálenost mezi Taškentem a Karlovými Vary je přibližně 4 300 kilometrů a doba letu bude přibližně pět a půl hodiny. Dosud nejdelší provozovanou leteckou linkou do Karlových Varů byly lety z Ťumeně, kde však byla letová vzdálenost o téměř 1 000 km a 1,25 hodiny kratší.
„Narůstající zájem uzbecké klientely o cesty do našeho regionu se projevuje dlouhodobě a o zavedení leteckého spojení jednali zástupci letiště již v loňském roce. Bohužel, složitý proces získávání víz a zejména vízové kvóty pro Uzbekistán, znemožnily realizaci letů v loňském roce a jsme proto rádi, že se ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí podařilo tento problém vyřešit a že v letošním roce budeme moci cestující z této destinace přivítat na našem letišti,“ uvedl ředitel letiště, Ing. Černý.
„Lety z Taškentu jsou dobrým příkladem toho, že náš region může být atraktivní pro návštěvníky z různých částí světa. Pro naše cestovatele je zase Uzbekistán zajímavý svou pohnutou minulostí, na jeho území se nacházejí některá z nejstarších měst světa. Věřím, že všichni „aktéři“ v oblasti cestovního ruchu v našem kraji i nadále budou aktivní ve vyhledávání nových příležitostí a trhů a ještě intenzivněji budou navazovat kontakty, které mohou znamenat další příliv návštěvníků do našeho regionu. Byl bych rád, kdyby se spojení mezi Taškentem a Karlovými Vary stalo pravidelnou součástí leteckého provozu na letišti v Karlových Varech i v budoucích letech,“ doplnil Martin Hurajčík, náměstek hejtmanky Karlovarského kraje.
Společnost Uzbekistan Airways (https://www.uzairways.com/en) vznikla v lednu 1992 a dnes provozuje celkem 36 letadel, které létají do více než 40 destinací v zemích CIS, západní Evropy, USA, středního a dálného východu. Významný je i provoz tuzemských linek. Lety do Karlových Varů budou provozovány letadlem typu Airbus 320. Společnost má ve své flotile celkem 36 letadel, vč. nejmodernějších typu Boeing 787.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama