Aktuality

25.02.2016 01:00

Velký přelet zdolal cílovou částku a pokračuje

(red), www.museum-kunovice.cz Velký přelet zdolal cílovou částku a pokračuje

Velký přelet v crowfundingové kampani 23. února 2016 po deváté hodině ranní, na Startovači překonala cílovou částku 400.156,- Kč. Povedlo se to v neuvěřitelném čase během druhého dne kampaně. Stačilo nám necelých 39 hodin. Hlavní cíl mise byl splněn a byla získána částka potřebná na přepravu „Naganského expresu“ z Prahy do Kunovic, ale kampaň pokračuje dál.

Co na to říká kapitán Velkého přeletu Martin Hrabec, jinak také vedoucí Leteckého muzea v Kunovicích? Dle záznamů letového zapisovače z pilotní kabiny prohlásil mimo jiné:
Když jsme v pondělí večer stáli s partou před kinem v Kunovicích, ptali se mě, jestli si myslím, že to dáme. Řekl jsem, že snad ano, třeba tak během čtrnácti dnů...“
Pro nás je důležité mít odezvu veřejnosti, jestli ji vůbec nějaké vyřazené letadlo zajímá a zda to naše snažení má smysl. Teď díky startérům víme, že to smysl má. Hrozně nás to nakoplo. Děkujeme, že jste nám pomohli!
Oslavy? :-) Snažíme se udržet čistou hlavu. Během dopoledne, kdy částka padla, jsme všichni v práci. Slavit se bude, až bude éro v Kunovicích. Tohle byla jen první etapa. Druhá etapa bude dokončení demontáží, třetí etapa bude převoz. Pak to teprve oslavíme. (No a pak ještě bude zbývat čtvrtá etapa – složit to dohromady...)
Zájemci nás mohou nadále podpořit na stránce projektu: https://www.startovac.cz/projekty/velky-prelet/  
Nyní jdou příspěvky startérů na další vybavení a údržbu „Naganského expresu“ – pořídíme z nich pojízdné letištní schody přímo pro TU-154M, necháme opravit osvětlení, audio a video v salonku a snad také zbude na nový „kabátek“ pro naše letadlo.
Budeme velmi rádi, když Vás tato dobrá zpráva potěší alespoň zčásti tak jako nás a když jí věnujete kousek prostoru ve svém médiu či na sociálních sítích.
Děkujeme Vám za přízeň a podporu jak v předchozích náročných dnech, tak snad i v budoucnosti. Moc si jich vážíme a jsme si vědomi toho, že se dnes z úspěchu můžeme radovat i díky Vaší pomoci.
Více informací a aktualit najdete zde:
Velký přelet na stránkách Leteckého muzea v Kunovicích:
Velký přelet na Facebooku Leteckého muzea v Kunovicích:
Velký přelet na Twitteru:

  

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama