Aktuality

04.06.2016 11:20

UL-39 Albi na padáku v lese

(red) UL-39 Albi na padáku v lese
V areálu, respektive, v prostoru mezinárodního letiště České Budějovice – Planá došlo v pátek 3.června 2016 v podvečerních hodinách k nouzovému přistání prototypu dmychadlového letounu UL-39 Albi. Za letu došlo nad letištěm k technickým komplikacím a pilot tak z bezpečnostních důvodů aktivoval padákový záchranný systém a s letounem sklesal do areálu letiště. Vítr však klesající stroj zanesl do lesního porostu a došlo tak k poškození letounu.
V pátek 3.června 2016 krátce před 17,00 hodinou došlo k letecké nehodě prototypu dmychdlového letounu UL-39 Albi v prostoru letiště Planá u Českých Budějovic. Při ověřování maximální účinnosti vztlakových klapek se letoun dostal do rizikového režimu letu. Zkušební pilot se po vyhodnocení situace rozhodl v souladu s provozními směrnicemi aktivovat záchranný padákový systém, který letoun i s pilotem bezpečně snesl k zemi do zalesněné oblasti v těsné blízkosti letiště. Pilot nebyl zraněn a zkušební prototyp utrpěl poškození, která nebudou mít vliv na dalším pokračování vývoje letadla UL-39.
Realizační tým intenzivně pracuje na podrobném zjištění příčin nehody (ve spolupráci s ÚZPLN a LAAČR), aby zjištěné poznatky byly operativně začleněny do dalšího vývoje. Informoval o tom Ing. Robert Theiner, Ph.D., vedoucí realizačního týmu z Fd ČVUT v Praze.
(red)
   
 
 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama