Aktuality

25.04.2020 01:00

Sportovní a rekreační létání se uvolňuje

(red), www.mdcr.cz Sportovní a rekreační létání se uvolňuje

Usnesením vlády České republiky ze dne 23. dubna 2020 č. 452 byla v rámci nouzového stavu nově upravena pravidla pro shromažďov.ání osob na veřejně dostupných místech. Za dodržení stanovených podmínek, zejména zpřísněných hygienických opatření, může nově pobývat na veřejně dostupných místech nebo se účastnit spolkové činnosti již až 10 osob. Vzhledem k této skutečnosti nejsou některé omezující podmínky stanovené v příkazu k provádění letů ze dne 7. dubna 2020 již aktuální.

Ministerstvo dopravy - Odbor civilního letectví tedy oznamuje, že na základě usnesení vlády České republiky, pozbývá příkaz k provádění letů ze dne 7. dubna 2020, č. j. 41/2020-220-LPR/12, platnosti. Oznámení je účinné jeho zveřejněním na úřední desce Ministerstva dopravy. 
 
Nicméně s ohledem na ochranu zdraví veřejnosti a proveditelnosti leteckého provozu Ministerstvo dopravy - Odbor civilního letectví nadále doporučuje: 
* zavádět nad rámec obecně stanovených požadavků další vhodná hygienická opatření zohledňující specifika      leteckého provozu směřující k zamezení šíření nákazy
* snažit se minimalizovat počet osob účastnících se na leteckém provozu
* v rámci pilotního výcviku používat jednorázové rukavice a vhodnou ochranu nosu a úst, a po provedení letu nebo série letů měnit návleky mikrofonů a náušníky sluchátek a provádět základní dezinfekci interiéru přípravkem s plně virucidním účinkem (včetně ovladačů, palubní desky, sedadel, klik, ...)
 
Více na úřední desce Ministerstva dopravy.
(red), www.mdcr.cz
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama