Aktuality Archiv aktualit RSS

27.05.2020

V Tuřanech otevřeno

(red), www.brno-airport.cz, www.amic.cz V Tuřanech otevřeno

Rozhodnutí Vlády České republiky ze dne 25. května 2020 umožňuje znovu odbavovat jakékoli mezinárodní lety na mezinárodním letišti v Brně Tuřanech. Provozovatel letiště předpokládá, že se to okamžitě projeví především v oblasti všeobecného a byznys letectví.

 
26.05.2020

Miliarda na nový hlavní systém pro řízení letového provozu

(red), www.rlp.cz, www.kb.cz Miliarda na nový hlavní systém pro řízení letového provozu

Státní podnik Řízení letového provozu podepsal v těchto dnech s Komerční bankou smlouvu o poskytnutí investičního úvěru ve výši téměř jedné miliardy korun (35 milionů eur) se splatností sedm let. Finanční prostředky jsou určeny na nákup moderního řídicího systému od francouzské společnosti Thales.

 
20.05.2020

Kanaďané vymysleli ochranu vrtulníkářů

(red), www.bestcg.com Kanaďané vymysleli ochranu vrtulníkářů

Společnost Bell Textron Canada Limited pracuje spolu s kanadskou vládou a kanadskými ozbrojenými složkami na ochraně vojáků během pandemie viru COVID-19 a ve spolupráci s firmou Alpine Aerotech vyvinula integrovanou bariéru do interiéru vrtulníků, která může pomoci ochránit posádky.

 
19.05.2020

Smartwings o svém prodeji

(red), www.smartwings.com Smartwings o svém prodeji

Skupina Smartwings Group se prostřednictvím své tiskové mluvčí vyjádřil ke spekulacím ohledně zájmu české vlady vstoupit kapitálově do společností Smartwings a České aerolinie, které jsou majetkem skupiny.

 
13.05.2020

Emirates obnovují lety

(red), www.bestcg.com Emirates obnovují lety

Letecká společnost Emirates se chystá od 21. května 2020 obnovit lety s cestujícími do devíti destinací. Emirates budou létat do Londýna (Heathrow), Paříže, Milána, Madridu, Chicaga, Toronta, Sydney a Melbourne. Navíc součástí vybraných letů je i spojení z Dubaje pro zákazníky cestující mezi Velkou Británií a Austrálií.

 
10.05.2020

Bell 525 po hlukových testech

(red), www.bestcg.com Bell 525 po hlukových testech

Bell 525 Relentless je o krok blíže k tomu stát se na trhu první certifikovanou komerční helikoptérou se systémem fly-by-wire. V posledním měsíci dokončil tým Bellu další fázi testování stroje. Hlukové testy probíhaly na letišti Buttonwillow v Kalifornii, kde jsou pro to ideální podmínky.

 
09.05.2020

České aerolinie začnou létat 18.května

(red), www.csa.cz České aerolinie začnou létat 18.května

České aerolinie od 18. května 2020 obnovují provoz, a to zatím na čtyřech linkách do Paříže, Frankfurtu, Stockholmu a Amsterdamu. Další pravidelné linky budou zprovozněny o týden později. České aerolinie v březnu přerušily provoz v souvislosti s mimořádnými opatřeními spojenými s pandemickou situací kolem Covid-19.

 
08.05.2020

Den osvobození 8. květen 1945

(jjk) Den osvobození 8. květen 1945
Den 8. květen 1945 je považován za konec 2. světové války v Evropě, kdy došlo ke kapitulaci německých vojsk a jejímu podpisu 7. května 1945 v Remeši. V platnost kapitulační smlouva vstoupila 8. května ve 23,01 hodin středoevropského času a tím byl vyhlášen Den vítězství v Evropě. Na území Protektorátu Čechy a Morava se bojovalo ještě do de facto do rána 9. května 1945, kdy se v Praze objevily sovětské tanky. V tehdejším Sovětském svazu byl (a je i v Rusku) Dnem vítězství nad fašismem 9. květen.
 
07.05.2020

Nájemci na Ruzyni

(red), www.letistecr.cz Nájemci na Ruzyni

Letiště Praha podle své aktuální tiskové zprávy usilovně hledá řešení stávající složité situace související s poklesem počtu cestujících, která se zcela bezprecedentně dotýká nejen nájemců na letišti, ale také letiště samotného.Letiště Praha konkrétně hledá způsob, jak upravit nájemní vztahy vůči nájemcům do překlenovacího režimu, který bude zohledňovat dramatický pokles cestujících na letišti.

 
06.05.2020

Letiště nepřijímá .... Tuřany

(red), www.amic.cz, www.brno-airport.cz Letiště nepřijímá .... Tuřany

Název staršího českého filmu "Letiště nepřijímá" platil na všechna tuzemská letiště  a v souvislosti s vládními opatřeními a prodloužením nouzového stavu ze dne 28. 4. 2020 je na letišti v Brně Tuřanech i nadále omezen provoz mezinárodních komerčních letů s cestujícími na palubě.

 
04.05.2020

Provoz balonů

(red), www.balonovysvaz.cz Provoz balonů

Český balónový svaz zveřejnil na svých internetových stránkach aktuální informace o stávajících možnostech provozovat vyhlídkové lety pro veřejnost. Český balónový svaz tyto informace zveřejnil po konzultaci z Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

 
03.05.2020

Slavnosti svobody až za rok a letos on-line

(red), www.slavnostisvobody.cz Slavnosti svobody až za rok a letos on-line

Letošní Slavnosti svobody se konají v neobvyklé formě a tak bude on-line formou a Studio Slavností svobody spustí živé vysílání v neděli 3.května 2020 v 11,00 hodin. Začne tedy v čase, kdy měl původně vyjet Convoy of Liberty. Téměř osmihodinový program, jenž připomene 75. výročí osvobození Plzně americkou armádou, zahájí plzeňský primátor Martin Baxa. Vysílat se bude prostřednictvím webu www.slavnostisvobody.cz/zive, Facebooku i YouTube.

 
01.05.2020

Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Máj

Karel Hynek Mácha Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Máj
 
28.04.2020

Společnost Emirates SkyCargo posílila ochranu zaměstnanců

(red), www.bestcg.com Společnost Emirates SkyCargo posílila ochranu zaměstnanců

Emirates SkyCargo rozšířila síť nákladní dopravy do téměř šedesát destinací po celém světě. Společnost se proto rozhodla přistoupit k dalším preventivním opatřením k zajištění dostatečné bezpečnosti svých zaměstnanců a všech leteckých operací v průběhu pandemie COVID-19.

 
25.04.2020

Sportovní a rekreační létání se uvolňuje

(red), www.mdcr.cz Sportovní a rekreační létání se uvolňuje

Usnesením vlády České republiky ze dne 23. dubna 2020 č. 452 byla v rámci nouzového stavu nově upravena pravidla pro shromažďování osob na veřejně dostupných místech. Za dodržení stanovených podmínek, zejména zpřísněných hygienických opatření, může nově pobývat na veřejně dostupných místech nebo se účastnit spolkové činnosti již až 10 osob. Vzhledem k této skutečnosti nejsou některé omezující podmínky stanovené v příkazu k provádění letů ze dne 7. dubna 2020 již aktuální.

 
 

Kalendář akcí Celkový přehled

23. - 31. května 2020

8. ročník CPZš 2020

Raná u Loun
Aeroklub Raná a POTK pořádají 8. Ročních Celostátního plachtařského závodu Šohajů a dalších historických kluzáků, Letiště Raná u Loun, www.sohajerana.wbs.cz, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz, www.potk.info, http://sohaje.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
28. - 30. května 2020

27. Karlovarský pohár 2020

Toužim - Přílezy
Tradiční soutěž motorových akrobatických letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate, Advanced, Unlimited s mezinárodní účastí, Letiště Toužim - Přílezy, www.aeroklubtouzim.cz, www.aerobatic.cz, www.leteckaakrobacie.cz
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
29. května 2020 08:30-13:00

Dětský den

Pardubice

Dětský den 14. pluku logistické podpory v Pardubicích; letecká a pozemní technika, zbraně, překážková dráha, střelba ze vzduchovky a mnoho dalšího v areálu kasáren letiště Pardubice, Letiště Pardubice, www.14plogp.army.cz

 
detail akce
společenská akce
 
30. května 2020 09:30-17:30

Slavnostní zahájení sezony ve VTM Lešany ZRUŠENO !!!

Lešany (VTM)
Slavnostní zahájení 25. sezony ve Vojenském technickém muzeu Lešany s bohatým celodenním programem (V SOULADU S NAŘÍZENÍM VLÁDY "COVID-19" ZRUŠENO !!!), otevírací doba červen a září pouze o víkendech 9,30 – 17,30 hod a červenec a srpen od úterý do neděle 9,30 – 17,30 hod., otevřeno do 30. září 2020, Lešany (VTM), www.vhu.cz
 
detail akce
výstava
 
30. května 2020 10:00-18:00

3. kolo navigačního Poháru Petra Tučka ZRUŠENO !!!

Kraví hora – Němčičky
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Kraví hora – Němčičky, (V SOULADU S NAŘÍZENÍM VLÁDY "COVID-19" ZRUŠENO !!!)www.laacr.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.republikakravihora.cz/letiste-kravi-hora, www.letiste.nemcicky.net
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama