Aktuality

24.05.2019 01:00

Simulátor pro školení operátorů VERA-NG

(red), www.era.aero Simulátor pro školení operátorů VERA-NG
Firma ERA vyvinula simulátor pro školení operátorů VERA-NG, který představí veřejnosti na letošním veletrhu IDET, který probíhá od 29. do 31.května 2019 na brněnském výstavišti. ERA přišla s dalším rozšířením svého unikátního systému pro protivzdušnou obranu a elektronický boj VERA-NG. Vyvinula školicí platformu, kde si budoucí i stávající operátoři mohou vyzkoušet bojové situace, které je jinak obtížné nacvičit.
Nový simulátor je prostředek vojenského průzkumu, který slouží ke školení operátorů pasivního sledovacího systému VERA-NG v oblasti elektronického boje. Simulátor typu „near-reality“ významně zkracuje dobu, po kterou za normálních okolností probíhá výcvik operátorů VERA-NG. Ti tak mohou získat potřebné zkušenosti, aniž by to negativně ovlivnilo ostré nasazení systému. ERA je schopna pro potřeby tréninku dodat různé varianty scénářů pro situace, které je zřídka možné či v podstatě nemožné zažít v reálném prostředí: například vzdušné souboje stíhacích letounů, překročení hranic či provokace v cizím vzdušném prostoru. Simulátor zvládá všechny typy scénářů – pro cíle vzdušné, námořní i pozemní v rozličném prostředí a typu terénu.
Simulátor sestává z konzole VERA-NG, tedy pracoviště operátora (žáka), další konzole s editorem scénářů a 3D situačním náhledem pro instruktora (učitele), případně přijímacího modulu pro zpracování signálů reálného prostředí. Funguje bez nutnosti rozmístění celého systému čtyř stanic, k tréninku je totiž možno použít data z předpřipravených scénářů nebo data z jedné přijímací stanice.
Pasivní sledovací systém VERA-NG je 5. generace českého unikátního systému pro lokalizaci, identifikaci a sledování cílů, který je využitelný pro protivzdušnou obranu i moderní elektronický boj. Jeho největší výhodou ve srovnání s tradičním radarem je, že nic nevysílá a je tudíž radiotechnicky neviditelný, doslova „vidí, aniž by byl viděn“. Cíle vidí díky signálům, které vysílají vzdušné, námořní či pozemní cíle, a to na základě matematické kalkulace jejich rozdílného příchodu na několika v prostoru rozmístěných stanic.
Výstava IDET je největší přehlídkou vojenské techniky u nás a koná se každé dva roky na výstavišti v Brně, letos 29. – 31. května. ERA se představí spolu s mateřskou společností Omnipol v hale P na stánku 104.
ERA a.s. je členem skupiny Omnipol a navazuje de facto na dědictví pardubické společnosti Tesla, a její systémy zúročují půlstoletí vývoje originální české technologie v oblasti pasivní radiolokace. ERA vyvinula pasivní sledovací systém VERA-NG pro sledování a identifikaci cílů ve vzduchu, na zemi i na moři, využitelný pro protivzdušnou obranu i moderní elektronický boj. Zároveň ERA napsala důležitou kapitolu historie řízení letového provozu, když prosadila multilateraci mezi základní technologie pro sledování pohybu letadel od vzletu až po přistání.
Další údaje o společnosti ERA jsou k dispozici na internetové adrese www.era.aero.

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama