Aktuality

15.06.2020 01:00

RunCzech na dráze českobudějovického letiště

(red), www.airport-cb.cz RunCzech na dráze českobudějovického letiště

Právě v pondělí 15. června 2020 byla zpuštěna registrace na unikátní závod na českobudějovickém letišti RunCzech Ruway Run České Budějovice, který začne v pátek 10. července 2020 ve 21,00 hodin během Sunset Run na pět kilometrů a skončí v sobotu dopoledne dm Family Run na tři kilometry. Součastí bude i doprovodný program pro celou rodinu. 

RunCzech právě v pondělí spustil registraci na unikátní závod na Letišti České Budějovice -  Runway Run České Budějovice. V pátek 10. července 2020 odstartuje ve 21,00 hodin na Sunset Run na pět kilometrů a běžci si tak po dlouhých měsících užijí startovní čísla s čipem, který jim změří oficiální čas, a hlavně v cíli dostanou medaili. Atmosféru podpoří zacházející slunce, ale hlavně unikátní místo, kde se poběží. V sobotu 11.července 2020 si mohou svou pětku zaběhnout ranní ptáčata, jelikož v 8,30 hodin odstartuje Breakfast Run. Pak už bude letiště patřit hobby běžcům, celým rodinám a hlavně dětem. Bambini Run pro ty nejmenší bude zahájen v 9,45 hodin a dm Family Run na tři kilometry v 10,30 hodin. Tyto dva běhy nejsou závodní, přesto bude všechny účastníky v cíli čekat dárek. Připraven bude i doprovodný program a vyžití pro celou rodinu, díky němuž bude možné poznat i letištní zákulisí, ale i nahlédnout do vojenské minulosti letiště. Vše bude probíhat podle aktuálních nařízení české vlády. Na registraci je tedy ještě nějaký časový prostor, ale kapacita běžců na každý závod je omezená.
Letiště České Budějovice kromě této jednorázové akce chce zpestřit letní leteckou sezonu návštěvníkům tím, že od 18.června 2020 bude každý týden vždy od čtvrtka do neděle prodloužena provozní doba letiště do 21,30 hodin místního času. Toto prodloužení provozní doby nebude zpoplatněno. Letní večerní létání bude umožněno do 16. srpna 2020. Informace bude publikována formou NOTAM. Je ale nutné, aby uživatelé letiště a piloti sledovali informace publikované prostřednictvím LIS.
(red), www.airport-cb.cz
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama