Aktuality

21.05.2010 01:00

Nebe pro handicapované děti v Olomouci

(red), www.letecke-muzeum.cz Nebe pro handicapované děti v Olomouci

V sobotu 22.května 2010 proběhne na letišti Olomouc – Neředín první ročník akce Nebe pro handicapované děti (NPHD), kterou pořádá 1. Leteckým školním plukem (provozovatel Leteckého muzea Olomouc), ve spolupráci s Hanáckým paraklubem, společností Oltandem, městským letištěm Olomouc a dalšími subjekty pod záštitou primátora statutárního města Olomouc, Martina Novotného. Cílem akce je handicapovaným dětem zprostředkovat nevšední zážitek v podobě vyhlídkového letu letadlem či vrtulníkem a navázat tak na delší tradici pořádání podobné akce v Čechách. Akce je koncipovaná jako jednodenní a kromě vyhlídkových letů je zajištěn doprovodný program včetně ukázky hasičské a vojenské techniky, práce záchranářů a vojenský policistů, ukázky kynologie, soutěží apod.

V průběhu dne je postaráno jak o organizaci letů, doprovodů dětí, občerstvení, tak i o jejich další zábavu. Součástí NPHD je i doprovodný program, který není určen jen handicapovaným dětem, ale také široké veřejnosti, tedy všem návštěvníkům akce. Mezi tyto doprovodné akce patří i koncert hudební skupiny Ready Kirken, který je zároveň koncertem benefičním (více informací o koncertu Ready Kirken v Olomouci).
Program začíná v deset hodin dopoledne slavnostním zahájením a seskokem parašutistů Hanáckého paraklubu. Dále bude k vidění předvedení modelů RC vrtulníků – Helimodels, břišní tance, vystoupení kynologů, vojenské policie, ukázka zásahu hasičského záchranného sboru a představení 6. polní nemocnice.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama