Aktuality

21.04.2018 01:00

Modernizované policejní EC 135T2

(red), www.accpr.cz, foto: (jjk) Modernizované policejní EC 135T2
Společnost Airbus Helicopters zmodernizovala osm vrtulníků Eurocopter EC 135T2(T2+), které využívá Letecká služba Policie České republiky, novým vybavením pro plnění misí a navigaci. Poslední policejní vrtulník si zákazník nedávno převzal německé pobočce Airbus Helicopters Deutschland GmbH - CCA Kassel.
Součástí instalovaných systémů je výkonná, kompaktní a lehká kamera FLIR Star SAFIRE 380 HDc se čtyřmi elektrooptickými infračervenými senzory pro snímání za špatných světelných podmínek. Nové zařízení obsahuje také laser pro určení vzdálenosti, označení cíle a také identifikaci pohyblivých cílů, což z něj činí dokonalý nástroj pro špičkové policejní mise.
Nová generace ergonomického ovládacího panelu, instalovaného v kabině, nabízí špičkové funkce řídícího centra a chytré IT řešení včetně nahrávání, odesílání a přijímání snímků, videí a výměny dalších důležitých dat s pozemním řídícím centrem.
Tato zařízení, v kombinaci s mapovacím systémem EURONAV VII a funkcí BMS (Broadcast Microwave Services) pro downlink nabízejí pro policejní akce kompletní mapové a sledovací kapacity. Propojení reálných informací z elektrooptického systému EOS s daty z digitálních map představuje novou dimenzi virtuální reality s bezkonkurenčním taktickým využitím. Vybavení osmi vrtulníků dále zahrnuje navigační/komunikační systém nové generace Garmin 650/750, který zajišťuje moderní satelitní komunikaci.
„Jsme hrdí na to, že jsme mohli vrtulníky EC135 pro Leteckou službu Policie České republiky modernizovat nejnovějším zařízením pro plnění misí a navigaci,” řekl Dietmar Strohofer, obchodní manažer Airbus Helicopters. „S novými systémy je nyní Policie České republiky připravena na zcela novou úroveň provozu.“
„S modernizovanými vrtulníky EC135s jsme získali rozšířené schopnosti pro plnění misí a můžeme policistům v terénu poskytnout nejmodernější vzdušnou podporu, která je k dispozici,“ řekl Tomáš Hytych, ředitel Letecké služby policie České republiky.
Eurocopter EC 135 vzlétl 15. února 1994 a 1. srpna 1996 byl zařazen do provozu. Poprvé se vrtulník EC 135 předvedl v České republice v roce 1997 a v roce 2003 vrtulník EC 135T1 OK-DSA zařadila společnost DSA k letecké záchranné službě. V roce 2002 vypsalo Ministerstvo vnitra České republiky výběrové řízení na dodávku osmi lehkých strojů pro potřeby Letecké služby Policie ČR. Zakázku získala společnost Eurocopter (dnes Airbus Helicopetrs) a 22. prosince 2003 byl dodán první stroj Ec 135T2 OK-BYA (poslední stroj 9. října 2008).
 
Shodou okolností v sobotu 21.dubna 2018 se mi podařilo mezi stromy a dráty zahlédnout jeden z těchto vrtulníků Eurocopter EC135 T2+ OK-BYG (cn 0602/2008) na heliportu motolské nemocnice viz. Policejní sanitka mezi větvemi v Motole 21.4.2018
(red), www.accpr.cz. foto: (jjk)
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama