Aktuality

05.04.2018 01:00

Maltští piloti v Jenči

(red), www.rlp.cz Maltští piloti v Jenči

V březnu státní podnik Řízení letového provozu České republiky oznámil, že letecká škola CANI, kterou provozuje, získala další velkou zakázku a to, že čeští instruktoři vycvičí nové kolegy pro středisko řízení letového provozu na Maltě. Na spolupráci se obě strany dohodly letos v lednu a pokud budou všechny smluvní náležitosti dokončeny tak, aby se projekt začal realizovat už v roce 2018, spolupráce by trvala do roku 2021.

Podobný tříletý projekt byl před časem realizován s Bosnou a Hercegovinou, a ten stále ještě běží. V případě Bosny a Hercegoviny se jedná o šedesát devět adeptů, ale i vzhledem k potřebám Maltské republiky, tento kontrakt nedosáhne takového počtu školených instruktorů.
V letecké škole CANI se poměr tuzemských a zahraničních žáků pohybuje kolem padesáti procent. Škola má klienty z celé Evropy, tradičně nejčastěji ale přicházejí studenti ze středoevropských zemí, Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu. Cena výcviku se liší podle zvoleného programu, většinou ale přesahuje milion a půl a je tak srovnatelná s náklady na výcviku nového pilota.
Vedle výcviku řídících letového provozu provádí česká škola i výcvik techniků, jazykový výcvik a kalibrační službu. K té používá dva kalibrační letouny, které měří spolehlivost naváděcích zařízení. Služby české kalibrační letky, kterou čeká letos omlazení, využili nedávno například ve Španělsku, Gruzii, Arménii, Lotyšsku nebo Polsku. V tuzemsku ji pak využívají například soukromá letiště, heliporty nebo armáda.
(red), www.rlp.cz
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama