Aktuality

12.10.2009 04:07

Jiří Kobrle obdržel Zlatou medaili FAI

(jjk), AeČR www.aecr.cz Jiří Kobrle obdržel Zlatou medaili FAI

Během 103. generální konference FAI v korejském Incheonu (Inčonu) obdržel Jiří Kobrle na návrh Aeroklubu České republiky Zlatou leteckou medaili FAI a stal se tak teprve třetím Čechem, který tuto cenu získal za celoživotní práci pro celosvětové sportovní letectví. Před ním toto ocenění získali Janu Mikulova a Čeněk Kepák.

Současný prezident Aeroklubu ČR Jiří Kobrle získal titul mistra republiky v letecké akrobacii v roce 1969 v Kunovicích, stříbro vybojoval v roce 1967 v Zábřehu,1973 v Liberci a v roce 1975 opět v Zábřehu u Opavy. V letech 1964 až 1972 se účastnil mistrovství světa a mistrovství Evropy a v roce 1970 získal bronzovou medaili v družstvech a jednotlivcích skončil na sedmém místě. Jinak se účastnil řady dalších závodů v Československu a v zahraničí. Po skončení závodní činnosti se věnoval mnoha funkcionářským funkcím na československé a světové úrovni. Od roku 1972 pracuje Jiří Kobrle v komisi letecké  akrobacie FAI a během následujících let zastával i funkce vicepresidenta (prvního či druhého). Byl mnohokrát předsedou nebo členem mezinárodní jury na světových a kontinentálních mistrovstvích, Světových leteckých hrách, World Grand Prix atp. Funkci ředitele soutěže zastával na Mistrovství Evropy v letech 1995 a 2005 a na mistrovství světa v letecké akrobacii 1999.

V Korejské republice ještě obdrželi zástupci Aeroklubu ČR také Diplomy Paula Tissandiera pro Františka Železného a Petra Toužimského in memoriam a Čestný skupinový diplom pro Aeroklub Kladno.

(jjk), AeČR www.aecr.cz

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama