Aktuality RSS

18.03.2018

Cvičení Moravian Griffon 2018 - NATO Squadron Exchange 3

(red), www.army.cz Cvičení Moravian Griffon 2018 - NATO Squadron Exchange 3
Ve dnech 19. až 30. března 2018 se uskuteční na území České republiky výcvik posádek vrtulníků českého a belgického letectva MORAVIAN GRIFFON 2018 - NATO Squadron Exchange 3. Cílem cvičení je prohloubení spolupráce na úrovni společného leteckého výcviku při plánování a provádění misí. Cvičení se zúčastní třicetičlenný belgický tým se třemi vrtulníky AgustaWestland AW109BA/C z letecké základny Beauvechain. Za náměšťskou základnu se účastní dva vrtulníky Mil Mi-24/35 a jeden Mi-171Š. Místem konání bude vojenské letiště Náměšť nad Oslavou – Sedlec/Vícenice, vojenské záložní letiště Bechyně.
>
 
18.03.2018

Prezident do SAMI a zasedání podvýboru

(red), www.aero.cz Prezident do SAMI a zasedání podvýboru
V předjaří tohoto roku byl prezident letecké továrny Aero Vodochody Aerospace Giuseppe Giordo jmenován členem představenstva společnosti Saudi Arabian Military Industries (SAMI). A Aero Vodochody také začátkem března hostilo Podvýbor pro letectví a vesmírný program Poslanecké sněmovny Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
>
 
17.03.2018

Niki Lauda opět na startu

text (jjk), foto: Laudamotion, Twitter/@StHartl Niki Lauda opět na startu
Dne 25. března 2018 vyrazí z Düsseldorfu Airbus A320-214 sice v barvách zaniknuvší společnosti Air Berlin, ale na trupu už s nápisem Laudamotion a s rakouskou registrací OE-LOF na svou první pravidelnou linku. Niki Lauda tak vlastně potřetí (fakticky po čtvrté) startuje svou leteckou společnost. I když to není úplně přesné, protože společnost Laudamotion vlastní už dva roky, od roku 2016, ale na začátku roku 2018 se mu po různých peripetiích podařilo získat zbytky flotily flyNiki, která byla součástí Air Berlin. A jak předem avizoval, od spuštění letní sezony, na konci března, obnovuje provoz už pod názvem Laudamotion.
>
 
17.03.2018

Další Eurocoptery Lakota pro americké vojsko

(red), www.accpr.cz Další Eurocoptery Lakota pro americké vojsko
Dalších třicet pět vrtulníků Eurocopter UH-72A Lakota (vojenské verze vrtulníku Eurocopter EC-145) v hodnotě 273 milionů dolarů si od společnosti Airbus Helicopters objednala Armáda Spojených států. Dodávka je rozdělena do dvou konfigurací. sedmnáct jich využije tréninkové středisko ve Ft. Rucker a osmnáct bude dodáno do dalších armádních bojových výcvikových center v konfiguraci Observer/Controller.
>
 
16.03.2018

Aero L-39CW získal typový certifikát

(red), www.aero.cz Aero L-39CW získal typový certifikát
Společnost Aero Vodochody získala typový certifikát pro cvičný proudový letoun Aero L-39CW, který je remotorizací stroje Aero L-39 Albatros a je vybaven moderní avionikou. Současně se jedná o další, velmi důležitý krok, ve vývoji letounu nové generace Aero L-39NG.
>
 
15.03.2018

Kulatý stůl Svazu českého leteckého průmyslu

(red), www.sclp.cz Kulatý stůl Svazu českého leteckého průmyslu
Na začátku března proběhl na v Leteckém ústavu Vysokého učení technického v Brně další Kulatý stůl Svazu českého leteckého průmyslu za účasti zástupců studentů, univerzit a firem. Hlavním tématem byly studentské soutěže v letectví.
>
 
14.03.2018

Pokračování omezeného provozu na LKBE

(red), www.lkbe.eu Pokračování omezeného provozu na LKBE
Upozornění na probíhající letišti Benešov - Bystřice/Nesvačily. I nadále je z důvodu podmáčení travnatého povrchu (oblevy po oteplení a deště) omezen letový provoz na letišti Benešov. Minimálně do pondělí 19. března 2018 včetně, zůstává uzavřena Vzletová a přistávací dráha 09/27. VPD 06/24 je zúžena na 30 metrů a v provozu je její severní polovina a jsou možné jen přílety a odlety.
>
 
14.03.2018

Motor pro Ariane 6

(red), www.esa.int Motor pro Ariane 6
Na testovacím zařízení německého letecko-kosmického střediska DLR v Lempoldshausenu se uskutečnil začátkem tohoto roku první zkušební zážeh motoru Vulcain 2.1 pro raketu Ariane 6. V rámci dalších testů se plánuje testování zážehu a chování výkonu motoru i jeho jednotlivých subsystémů.
 
>
 
13.03.2018

Léto zatím bez Rumunů

(red), www.brno-airport.cz Léto zatím bez Rumunů
V letním letovém řádu brněnského letiště se objeví tři novinky. Ras Al-Khaimah ve Spojených arabských emirátech, španělská Murcia, nebo Fuerteventura na Kanárských ostrovech. Původně už, podle prosincové dohody, mělo v letním letovém řádu být až osm nových destinací, které měla provozovat rumunská letecká společnost Blue Air, ale doposud se Jihomoravskému kraji nepodařilo dohodnout s rumunským dopravcem na všech náležitostech a tak se zatím tento projekt odsouvá. Na brněnském letišti se tak budou objevovat letadla společností Travel Service, Tunisair, Tailwind Airlines, Bulgarian Air Charter a Almasria Universal Airlines.
>
 
12.03.2018

Irové řádí a více do Polska

(red), www.prg.aero Irové řádí a více do Polska
Nízkonákladová letecká společnost Ryanair na začátku tohoto roku oznámila, že od konce října 2018 spustí novou pravidelnou linku do Ammánu, hlavního města Jordánska. Letecká společnost bude z pražského ruzyňského letiště létat Boeingem 737 dvakrát týdně a spuštění nové linky je součástí velké expanze společnosti na Blízkém Východě. Díky nové lince získá Praha historicky první pravidelné spojení s Jordánskem. A na začátku března Ryanair navíc zveřejnil svůj pražský letový řád pro zimní sezónu 2018, v rámci kterého nabídne z Prahy pět nových leteckých spojení, včetně linek do Marrákeše a na letiště Ejlat Ovda. 
>
 
11.03.2018

ČVUT otevírá Drone Academy

(red), www.fel.cvut.cz ČVUT otevírá Drone Academy

Od 5. března 2018 se studenti ze všech součástí Českého vysokého učení technického může zapisovat do ČVUT Drone Academy. Ta bude probíhat na Fakultě elektrotechnické v nově zrekonstruované laboratoři katedry měření T2:H1-34. Cílem ČVUT Drone Academy je poskytnout studentům zajímavou mimoškolní činnost zaměřenou na oblast bezpilotních létajících prostředků. 

>
 
10.03.2018

Ostrava čtyřikrát

(red), www.csa.cz Ostrava čtyřikrát
České aerolinie od května roku 2018 posílí pravidelnou linku mezi Ostravou a Prahou o další frekvence a ve vybraných dnech nabídnou až čtyři lety denně místo dosavadních dvou. Zlepší tak spojení obou měst i napojení na další spoje z/do Prahy. ČSA současně s novým letovým řádem na lince zavede nové výhodné tarify včetně letištních poplatků, tax, daní a zapsaného zavazadla. Nový letový řád i výhodné ceny letenek na lince mezi Ostravou a Prahou jsou od dnešního dne k dispozici na csa.cz a u dalších prodejců.
>
 
09.03.2018

V Brně odloženo

(red), www.kr-jihomoravsky.cz V Brně odloženo
Z brněnského letiště v Tuřanech mělo v březnu 2018 začít létat pět nových leteckých linek. Ale nestane se tak a délku zdržení ani termín jejich zprovoznění Jihomoravský kraj zatím neví, přičemž hejtman Bohumil Šimek uvedl, že březen považuje za nereálný s ohledem na komplikovaná jednání s rumunským přepravcem Blue Air, který měl linky zajistit.
>
 
08.03.2018

Přeletí třicítka Prahu?

(red), www.litigocommunications.cz, www.balonynadprahou.cz Přeletí třicítka Prahu?
Do balónového přeletu nad Prahou se zaregistrovalo téměř třicet pilotů a i když to původně vypadalo, že vyjde druhý termín v sobotu 10.března 2018, tak ve čtvrtek 8.března 2018 ráno koordinátor akce Jan Suchý, bohužel, ani tento víkend nepůjde let uskutečnit z důvodu nevhodných meteorologických podmínek. Další informace o případném vzletu v termínu 17. - 18. 3. 2018 budou zveřejněny 14.března 2018.  
>
 
07.03.2018

A380 žije. Airbusu pomohla nová dohoda s evropskými státy

www.e15.cz A380 žije. Airbusu pomohla nová dohoda s evropskými státy
Evropský výrobce letadel Airbus prodlouží projekt na výrobu největšího dopravního letadla na světě Airbusu A380 o dalších deset let. Pomůže mu k tomu úprava dohody s evropskými státy a nová zakázka od aerolinky Emirates. Airbus se dohodl s evropskými státy na restrukturalizaci dluhu, která mu ušetří 1,4 miliardy dolarů. Dluh vznikl před dvaceti lety, kdy Německo, Velká Británie a Francie půjčily výrobci letadel kolem 3,5 miliardy dolarů, aby mohl odstartovat svůj program na vývoj největšího dopravního letadla na světě, Airbusu A380. Více čtěte v E15: A380 žije. Airbusu pomohla nová dohoda s evropskými státy .
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. března 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město

Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz

 
detail akce
společenská akce
 
22. března 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jacek Kerum

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jacek Kerum – Ústav fyziky atmosféry AV ČR; Nebezpečné meteorologické jevy, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
24. - 25. března 2018

Akce „U“

Kunovice - Uherské Hradiště

Jarní dobrovolnická úklidová akce v Leteckém muzeu v Kunovicích, Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz

 
detail akce
společenská akce
 
24. března 2018 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, (paramotory@laacr.cz), www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
24. března 2018 10:00-22:00

Mít křídla - X. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

Dolní Dobrouč

Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad a ORFilm pořádá amatérský filmový festival s leteckou tematikou „MÍT KŘÍDLA“ (poslední termín přihlášení je do 11. 3. 2018 pardpsv@seznam.cz, Dolní Dobrouč (kino), www.spvletohrad.cz, www.orfilm.eu

 
detail akce
film
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama