Aktuality

14.08.2018 01:00

Brněnský rekord

(red), www.brno-airport.cz Brněnský rekord
Brněnské letiště v Tuřanech odbavilo v červenci nejvíc cestujících ve své historii. Prošlo jím přes 115 tisíc lidí. Potvrdilo se tak avizované navýšení, kdy letiště využilo o 21 procent cestujících víc než za stejné období v loňském roce. Tehdy to bylo zhruba 95 tisíc (přesně 95 183) cestujících. Díky očekávanému nárůstu počtu sezónních letů do dovolenkových destinací se tak podařilo dosáhnout doposud nejvyššího počtu cestujících v dějinách brněnského letiště, kteří za jeden měsíc prošli terminálem.
„Nárůst v počtu odbavených cestujících jsme očekávali, jelikož v letovém řádu bylo dlouho dopředu naplánováno jen na červenec a srpen o zhruba 180 letů více než vloni. Naše předpoklady se naplnily, a máme tak za sebou zatěžkávací zkoušku i co se týče zájmu o parkování na letišti. Po rozšíření stávající kapacity parkoviště zhruba o třetinu už každý cestující najde pohodlně místo k zaparkování,“ hodnotí situaci vedoucí provozního úseku Letiště Brno Radek Lang.
Cestující mohou i v průběhu prázdnin kromě sezónních letů využít také pravidelných letů do Londýna a Mnichova, kam letadla z Brna míří každý den od pondělí do neděle. Společnost Ryanair navíc nedávno oznámila spuštění nové linky Brno - Milán Bergamo. Letenky jsou v prodeji už teď a lidé mohou od 28.října 2018 mezi Brnem a Bergamem cestovat dvakrát týdně.
„Jsme v polovině první letní sezóny skupiny Accolade na brněnském letišti a výsledky jsou zatím vynikající. Děkuji za to zaměstnancům letiště a hlavně cestujícím. Navíc nás ještě do konce roku, jak jsme již avizovali čeká další navýšení provozu s novou pravidelnou linkou Brno – Milán Bergamo. Chceme se zároveň intenzivně věnovat propagaci Brna a Jihomoravského kraje v zahraničí, takže věřím, že vedle cestujících mířících z Brna do zahraniční bude významně narůstat i počet přilétajících turistů a obchodníku,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.
Podle předpokladů by se až do konce roku počet odbavených cestujících letos mohl navýšit až o jednu třetinu.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama