Aktuality

02.02.2019 01:00

Bell v LOM Praha pokračuje

(red), www.bestcg.com Bell v LOM Praha pokračuje
Společnost Bell Helicopter (Textron) v těchto dnech oznámila prodloužení dohodu o spolupráci s podnikem LOM Praha. Jedná se o klíčové partnerství, jež je součástí účasti americké společnosti v tendru České republiky na dodání vojenských vrtulníků. Americký výrobce vrtulníků Bell Helicopter podepsal s tuzemskou společností LOM Praha dohodu o budoucí spolupráci na poskytování servisu v roce 2015.
Delegace z texaské centrály Bellu ve městě Fort Worth navštívila pražské sídlo LOM Praha, kde zástupci obou společností Erwin Boone, Senior Manager Industrial Offset, Bell, a Roman Planička, ředitel LOM Praha, podepsali nové Memorandum o porozumění, které bude sloužit jako základ možné budoucí spolupráce v oblasti servisních služeb, podpory a výcviku týmu pro vrtulníky Bell UH-1Y Venom ve střední Evropě. 
Bell UH-1Y je zvažován Ministerstvem obrany České republiky v rámci tendru na nové vrtulníky. V říjnu 2017 schválil americký Senát možný prodej dvanácti těchto strojů České republice v rámci tzv. FMS (Foreign Military Sale) procesu, odhadovaná cena balíčku, jehož součástí jsou například i náhradní díly, je 575 milionů dolarů. Armáda chce dvanáct víceúčelových vrtulníků koupit jako náhradu za dosluhující stroje Mi-24 a Mi-35. Podle původního memoranda má LOM Praha montáž, zákaznické úpravy a údržbu vrtulníků zajišťovat nejen pro Českou republiku, ale i pro oblast střední a východní Evropy. Bell Helicopter má své centrum už v současnosti na ruzyňském letišti, které poskytuje servis a finální montáž civilních vrtulníků pro klienty z Evropy a kromě soukromých provozovatelů šest strojů typu Bell 412 slouží u česká policie a stroje Bell 427 létaly leteckou záchranou službu u Alfa Helicopter, která před dvěma lety ukončila činnost.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama