Akce a soutěže

14.07.2018 21:30

Z Hodkovského potoka se stal Dunaj

text, foto: (jjk) Z Hodkovského potoka se stal Dunaj
Na letišti ve Zbraslavicích se konal ve dnech 12. až 14.července 2018 už šestý ročník Dunajského poháru v letecké akrobacii na kluzácích, respektive 6th Danubia glider aerobatic cup 2018 a současně Mistrovství České republiky ve třídách Advanced a Unlimited. Dunajský pohár se létá jak v motorové akrobacii, tak i na kluzácích, a každoročně se místo konání mění. V roce 2016 tak například akrobaté na kluzácích soutěžili v maďarské Matkopusztě (kde se krátce na to konal světový šampionát) a motoráři létali v rumunské Devě. V loňském roce se akrobaté na motorových letounech sešli na pátém ročníku Danubia aerobatic cup pro změnu v Maďarsku (v oblíbené Matkopusztě) a ti bez motoru pro změnu v rumunské Devě. V roce 2018 motoráři soutěží na rumunské letišti Ploiesti – Strejnic a akrobaté na kluzácích šestý ročník Dunajského poháru absolvovali ve Zbraslavicích. Obě soutěže jsou vlastně generální zkouškou před světovými šampionáty. V Rumunsku se koná Mistrovství světa v letecké akrobacii motorových letounů kategorie Advanced a ve Zbraslavicích bude probíhat 21.Mistrovství světa v letecké akrobacii kluzáků kategorie Unlimited a 9. Mistrovství světa Advanced (18th FAI World Glider Aerobatic Championships & 6th FAI World Advanced Glider Aerobatic Championships). Ve Zbraslavicích se nejlepší světoví akrobaté na kluzácích, v nejvyšších dvou kategoriích, sejdou na začátku srpna a samotná soutěž bude probíhat mezi 2. a 12.srpnem 2018.
Šestého ročníku Danubia glider aerobatic cup 2018 a Mistrovství České republiky ve třídách Advanced a Unlimited pro tento rok se účastnilo dvaadvacet soutěžících z České republiky, Rakouska, Maďarska a Rumunska.
Kategorie Advanced se zúčastnilo třináct akrobatů, mezi nimiž zvítězil Tomáš Bartoň před Josefem Rejentem a Lukášem Pařízkem. Ostatně prvních pět míst obsadili domácí letci a až za nimi zahraniční piloti (hned v závěsu pětice rumunských letců a za nimi jeden rakouský, jeden maďarský a ještě jeden rumunský letec).
V kategorii Unlimited létalo devět soutěžících mezi nimiž zvítězil maďarský pilot Ferenc Toth, následoval ho jeho krajan Janos Szilagy a třetí byl Přemysl Vávra. Co se týče českých akrobatů, první byl Přemysl Vávra (v Dunajském poháru tedy třetí), před Lucií Peškovou (celkově sedmá) a Miroslavem Černým (celkově devátý).
A jak bylo zmíněno, ve Zbraslavicích se letečtí akrobaté sejdou opět, relativně za pár dní, protože v prvním srpnovém týdnu začíná světový šampionát.
Pro úplnost celkové výsledky soutěže jako obvykle zde: https://acro-online.com/event/75/results#combined
 
A dřívější návštěvy ve Zbraslavicích letos viz Desáté otevírání sezony ve Zbraslavicích a v dřívějších letech viz. Divé ženy tři dárečky přinesly a  Lásky mezi kapkami od „Velkého“ do Anselma a a předchozí návštěvy ve Zbraslavicích viz.A za rok to bude dámská jízda a A číslo devět stále žije a v předchozích letech Ta bába s roštím byla tvrdá jako houžev….Johanne Straussi syne, zkuste zůstat v tom a-dur…,Ve Zbraslavicích hráli forbes a vyhráli osm žetonů,  Jak si dámy osedlaly jelena,  Na druhý pokus trochu jiné retroLuňák u HubertaSvatý Hubert u kaštánku, u altánku stojícíŽlutě rozkvétá louka „U jelena“Oko bere a hnedle dvakrátMistrovství regionů ve ZbraslavicíchAZ Cup - dolétáno jestPotulný rytíř Zbraslav postavil srub na svahu Poupilu…U Poupilu rytíře Zbraslava se slavilo…Lepidopterologem snadno a rychle…Šťastné to beránek…Republika bez beránka, Grímsvötn jen kejchnul.
 
text, foto: (jjk)
 
                                                                                                                                                      

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama