Akce a soutěže

08.05.2011 20:51

V Podhoří se to roztočí…

text: (jjk), MJ, foto: MJ V Podhoří se to roztočí…

..a se to opět po roce v sobotu 7. května 2011 se v Podhoří hezky pestře roztočilo vrtulkami všech velikostí a tvarů. To na letišti ústeckém všebořickém na Labem opět při leteckém dnu tajtrdlíkovalo množství různých letadélek. A podobně jako v roce loňském se na letiště Ústí nad Labem (viz. Antonín Zápotocký pod Jedlovou horou leží….) vypravil Miloš Jenčík, který se o své zážitky podělil jak s návštěvníky vlastních stránek www.airfoto.jencik.net, tak i s návštěvníky Magazínu LČR. A tak u staré historické obce Všebořice (Schoebritz) na patě Střižovického kopce se v příjemném sobotním počasí hezky pobavili jak létavci, tak i diváctvo z okolí.

Ústecké letiště tak připravilo pro návštěvníky atraktivní program pro celou rodinu, což bylo ostatně i motto leteckého dne „Bavíme celou rodinu“. K vidění byly akrobatické kousky letounů, nebo záchranářská akce vrtulníku, nebo skotačení vírníku a paraglidingu, či leteckých modelářů. Pro hravé děti byly připraveny všelijaké atrakce a k tomu hrála i živá hudba….
 
…ale můžeme dát ostatně slovo Miloši Jenčíkovi:
 
V sobotu 7. května se na letišti ve Všebořicích v Ústí nad Labem konal letecký den. Množství diváků mohlo po celý den využít možnosti vyhlídkových letů, od rána přilétali i návštěvníci a účinkující. Jedním z bodů programu bylo předvedení ultralehkého vrtulníku CH-7 Kompress, dalším byla akrobacie na z Mostu přilétnuvším Zlínu Z-50M. Poté následovaly až neultralehké manévry na KP-2U Sova, dvojice P92 Echo ovšem nezůstala nic dlužna. Mezitím několik průletů předvedl Pietenpol Air Camper. Následoval vírník Bauer Avion BA.D 12. Následně svou každodenní práci předvedli ústečtí záchranáři na Eurocopteru EC135-T2, i když s pacienty snad nemanévrují tak, jako předvedli nad letištní plochou. Mezi jednotlivými čísly programu neustále vzlétaly a přistávaly letouny pořádající vyhlídkové lety, neustále tedy něco létalo. Navíc všechna letadla létala nízko a blízko, což ocenili nejen fotografové, ale především děti, které zaplnily takřka celou dráhu, aby také ne, když se jim z nebe snášely bonbony.
Na letišti panovalo po celý den slunečné počasí, letadla jak již bylo řečeno létala nízko a blízko, navíc se sluncem v zádech a panoramatem Krušných hor v pozadí se fotí takřka samo. A k tomu fotografie viz.Letecký den | Ústí nad Labem  
 
text: (jjk), MJ, foto: MJ, www.airfoto.jencik.net

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

GGP GGP

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama