Akce a soutěže

04.08.2018 20:08

U pohádkového lesa Řáholce

(jjk) U pohádkového lesa Řáholce
Pohár Českého ráje proběhl od 28.července do 4.srpna 2018 v Jičíně. Podařilo se odlétat osm letových dnů, aneb není malých soutěží. Pokud odmyslíme skvělé jičínské navigátory ověnčené mnoha medailemi z různých tuzemských i mezinárodních soutěží, tak plachtaře od pohádkového lesa Řáholce, tedy z jičínského aeroklubu, potkáváme na mnoha soutěžích, a to i namnoze na stupních vítězů. Kromě velkých soutěží na úrovni republikových šampionátů na různých místech celé republiky probíhají i různé plachtařské soutěže. Ale kromě plachtařských závodů, kterých se pravidelně účastní několik desítek větroňů a jejich posádek, probíhá v polovině letních prázdnin i taková malá komorní soutěž i na jičínském letišti.
Z jičínských plachtařů v letošní sezoně prvním závodě sezony zbraslavickém AZ Cupu dolétl Zdeněk Borůvka mladší na místě třetím a na dubnovém – květnovém Jarním poháru Jeseníků v Šumperku skončil Zdeněk Borůvka starší na druhém místě. Druhý jmenovaný si dolétl na začátku prázdnin pro třetí místo i na Poháru Safari ve Dvoře Králové nad Labem a nakonec i zlatou medaili i z Hronovských Orlíkovkých přeháněk na letišti ve Velkém Poříčí.
Jičínský Zdeněk Borůvka mladší na přelomu července a srpna v Hodkovicích nad Mohelkou získal stříbro na Mistrovství České republiky regionů. Jan a Zdeněk Borůvkovi obsadili první a třetí místo na Plachtařském poháru Vysočiny v Havlíčkově Brodě a jičínské plachtařské úspěchy podtrhl Jaromír Macoun, který skončil druhý na tuzemském šampionátu juniorů na Rané u Loun a na pátém místě na předzávodu Mistrovství světa juniorů 2019 Flatland cupu 2018 v maďarském Szegedu.
Takže sice je Pohár Českého Ráje jičínského aeroklubu taková malá komorní rodinná soutěž, která uniká všeobecné pozornosti, ale to vůbec neznamená, že by plachtaři s ševcem a loupežníkem Rumcajsem na svislé ocasní ploše nebili jinde k vidění.
Pohár Českého Ráje Aeroklubu Jičín proběhl 28.7. - 4.8. 2018 a po osmi úkolech (mezi deseti soutěžícími) zvítězil Petr Rýgl (ASW-15B), před Zbyňkem Fuksou +1 (Duo Discus) a Radkem Tobolkou (Std. Cirrus).
Takže není malých soutěží..
 
Podrobné výsledky jako obvykle zde viz. www.soaringspot.com/cs/pohar-ceskeho-raje-2018-jicin-2018
 
 
(jjk)
  
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama