Akce a soutěže

23.04.2016 20:20

Ta bába s roštím byla tvrdá jako houžev….

text, foto: (jjk) Ta bába s roštím byla tvrdá jako houžev….
…už to jíst nebudu, nedělá mi to dobře, a svědí mě hlava, zajdu si asi k Balatónu, pěkně si ji vydrbu, mám to samej kamzík (…řekl obr Koloděj). Ani nevím čím to, že mne zrovna tohle napadlo, když jsem se půl hodiny (na úzké silnici bez možnosti k předjetí) vlekl za jakýmsi povozem s hnojem a tak jsem na letiště Zbraslavice dorazil až půl hodiny po startu prvních letounů. Ale celou tu zdlouhavou cestu, a i na letišti mi zněla v hlavě tato věta ze hry českého vídeňského génia Jaroslava Cimrmana. Ve Zbraslavicích začala sezona prvním plachtařským závodem sezony a to osmým ročníkem soutěže AZ Cup 2016 (14.-23.dubna 2016)…
No bylo to letos tedy s odřenýma ušima, ta bába s roštim byla fakt tvrdá jako houžev a ne a ne se z té tmavočerné oblohy odkutálet a obr Koloděj jí ne a ne dotrávit a mraky rozehnat. Takže se sice oficiálně začalo už 14.dubna 2016, ale první čtyři dny vše marno a až pátý den se podařilo jakštakš odskákat disciplínu v klubové třídě. O den později to vypadalo nadějně a všechno se i na start poskládalo, ale nakonec se zase rozkládalo a uklízelo. Ve středu 20.dubna 2016 to už všechno vyšlo na jedničku (tedy až ta toho dědka z hnojem, který mne zdržel o půl hodiny) a to se podařilo zopakovat i ve čtvrtek a v pátek 22.dubna 2016. Takže se tedy s odřenýma ušima podařilo odlétat minimum potřebných disciplín a v sobotu v pravé poledne mohlo dojít na vyhlášení výsledků a dotrávení báby s roštím, která byla letos tvrdá jako houžev. Závodníci z toho mají asi taky hlavu plnej kamzík a tak si k nějakému tomu „Balatonu“ v okolí mohou odskočit (až se trochu víc oteplí).
A tak by místo AZ Cup se letošní závod mohl jmenovat spíš jen M,N,O,P Cup (a to ještě s odřenýma ušima), protože se díky rozmarům počasí se vlastně létat začalo až po týdnu, ve středu 20.dubna 2016 (s klubovým přískokem 18.dubna 2016) a v pátek 22.dubna 2016 se zase skončilo... svatý Petr toho prostě víc nedovolil ....  
A tak po pěti soutěžních dnech ve třídě Klub jsou po 4 platných disciplínách (54 soutěžících) medajlisté: 1.Zdeněk Borůvka, Jičín, Std.Cirrus, Tomáš Suchánek GAC Benešov Std.Cirrus, 3. Davic Popovský, Rakovník, ASW-24A bez TN8 a Kombi po třech (čtyřech soutěžních dnech) platných disciplínách (22 soutěžících) 1.Petr Tichý, Zbraslavice ASG-29E 18m 600kg, 2.Petr Stárek, Zbraslavice, HPH 304SJ 18m 573kg, 3.Radek Kučírek Havlíčkův Brod Ventus 2b 15m..... 
 
text, foto: (jjk)
 
[Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která se ze své vážné nemoci pomalu vrací zpět a světa běh a nejen ten letecký znovu objevuje, (jjk)]
 

 

A tradičně dole v tabulce…

   AZ Cup 2016 18.-23.4.2016 Zbraslavice

 

AZ CUP 2016

 

 

 

 

 Zbraslavice, Česká republika,    14. dubna 2016 – 23. dubna 2016

Celkové výsledy Klubová po úloze 5(4)

#

Soutěžící

Klub

Kluzák

Hdcp.

Cel.

1

BJ

 Zdenek Boruvka

Jicin

Std. Cirrus

98.6

2 540

2

STI

 Tomas Suchanek

GAC Benesov

Cirrus Std.

98.6

2 536

3

76

 David Popovsky

Rakovnik

ASW-24A bez TN8

104.7

2 496

4

SN

 Jaroslav Tomana

Zbraslavice

Std. Cirrus

98.6

2 484

5

TX

 Jan Horak

Zbraslavice

ASW-15B

97.9

2 473

6

SJ

 Martin Urban

Frydlant n/O

LS-3A 15m

104.1

2 401

7

ST

 Jakub Kmosek

Zbraslavice

Std. Cirrus

98.6

2 397

8

RI

 Michal Kodousek

Jaromer

LS-3 15m

104.4

2 379

9

AL

 Jakub Hlavacek

Plzen-Letkov

Std. Cirrus

98.6

2 367

10

OK

 Richard Vlcek

Kunovice

Std. Cirrus

98.6

2 317

10

FW

 Ondrej Dvorak

Rana

Std. Cirrus

98.6

2 317

12

CX

 Jan Louda

Hodkovice

Std. Cirrus

98.6

2 314

13

I

 Josef Bostik

GAC Benesov

Std. Cirrus

98.6

2 302

14

AE

 Pavel Rericha

Moravska Trebova

ASW-19B

100.2

2 260

15

IF

 Vaclav Marel

Jaromer

Std. Cirrus

98.6

2 255

16

LL

 Michal Lesinger

Moravska Trebova

ASW-19B

100.2

2 193

17

AFK

 Leos Strnadek

Hodkovice

ASW-19B

100.2

2 173

18

JJ

 Bara Moravcova

Zbraslavice

ASW-15B

97.9

2 030

19

OI

 Ondrej Sindelar

Mlada Boleslav

ASW-19B

100.2

1 977

20

LW

 Jiri Fousek

Rana

Std. Cirrus

98.6

1 865

21

EF

 Martin Balik

Kralupy n. Vltavou

LS-1f

100.1

1 818

22

P2

 Vaclav Kunasek

Zbraslavice

Std. Cirrus

98.6

1 792

23

SP

 Jan Hruska

Tabor

ASW-15B

97.9

1 788

24

IG

 Jan Vavrin

Vysoke Myto

ASW-15B

97.9

1 764

25

OMG

 Michal Kratochvil

Slany

Std. Cirrus

98.6

1 760

26

AH

 Linda Vasatova

Mlada Boleslav

ASW-19B

100.2

1 752

27

IYD

 Pavel Jiranek

Touzim

Std. Cirrus

98.6

1 717

28

1W

 David Mach

Hronov

Cirrus VTC

99

1 679

29

XE

 David Riha

Vlasim

ASW-15B

97.9

1 673

30

MB

 Lukas Plocek

Mlada Boleslav

ASW-15B

97.9

1 586

31

W1

 Vaclav Svoboda

Plzen-Letkov

Std. Cirrus

98.6

1 548

32

BB

 Anna Hajkova

Mlada Boleslav

Std. Cirrus

98.6

1 528

33

CON

 Jiri Hula

Slany

Std. Cirrus

98.6

1 515

34

A24

 Matej Krestes

Slany

ASW-15B

97.9

1 497

35

T1

 Lukas Koukal

Kladno

ASW-15B

97.9

1 482

36

AC

 Vojtech Kostejn

Hodkovice

Std. Cirrus

98.6

1 479

37

LJ

 Ladislav Jozsa

Brno-Medlanky

Std. Cirrus

98.6

1 477

38

RZ

 David Sachl

Kralupy nad Vltavou

DG-200 15m

105

1 353

39

J9

 Jiri Koudela

Vyskov

VSO-10

95.1

1 239

40

FP

 Oldrich Houzvicka

Frydlant n/O

LS-4

102.1

1 231

41

JR

 Tomas Prikryl

Vyskov

DG-100

99.1

1 221

42

SNI

 Katerina Vojtova

Slany

Std. Cirrus

98.6

1 131

43

FF

 Frantisek Pycha

Chrudim

Std. Cirrus

98.6

1 069

44

HL

 Eduard Svoboda

Rana

ASW-15B

97.9

1 004

45

OG

 Jindrich Hala

Rakovnik

Std. Cirrus

98.6

975

46

GL

 Antonin Kutalek

Zabreh

Mini Nimbus C

104.4

926

47

FR

 Martin Fric

Rana

ASW-19B

100.2

897

48

RB

 Jiri Hodan

Zbraslavice

G-103 Twin Astir

92.3

619

49

NO

 Petr Kubik

Moravska Trebova

ASW-19B

100.2

603

50

C1

 Rudolf Jung

Zbraslavice

Std. Cirrus

98.6

583

51

O2

 Tomas Jung

Zbraslavice

ASW-19B

100.2

578

52

CL

 Petr Lonsky

Touzim

LS-1d

98.3

523

53

Y1

 Roman Michalek

Touzim

LS-3 15m

104.4

420

54

AK

 Pavel Svrcek

Frydlant n/O

DG-200 15m

105

0

54

VB

 Viktor Becan

GAC Benesov

LS-1d

98.3

0

 

 

 

 

 

 

 

Celkové výsledy Kombinovaná po úloze 4(3)

#

Soutěžící

Klub

Kluzák

Hdcp.

Cel.

1

AJ

 Petr Tichy

Zbraslavice

ASG-29E 18m 600kg

120.9

2 052

2

66

 Petr Starek

Zbraslavice

HPH 304SJ 18m 573kg

118.6

1 989

3

YA

 Radek Kucirek

Havlickuv Brod

Ventus 2b 15m

116.3

1 925

4

NX

 Martin Hrivna

Zbraslavice

ASG-29E 18m 600kg

120.9

1 901

5

UC

 Jan Kantor

Praha-Letnany

Ventus c 17,6m

117.3

1 787

6

JX

 Alena Netusilova

Zbraslavice

JS-1 CTJ 21m

126.5

1 768

7

EY

 Tomas Rendla

Zbraslavice

Arcus M

117.1

1 764

8

PX

 Martin Vnoucek

Vlasim

Ventus 2cxt 18m 600kg

120.2

1 756

9

JT

 Tomas Malik

Praha-Letnany

Ventus 2c 18m 525kg

119.1

1 689

10

PUP

 David Zapletal

Mlada Boleslav

Ventus c 17.6m

117.3

1 630

11

SNK

 Zdenek Schenk

Hranice

Ventus ct 17.6m

115.9

1 585

12

F5

 Petr Malcek

Praha-Letnany

LS-6c 18m+W

117.8

1 554

13

DJ

 Jan Dersak

Kralupy n. Vltavou

HPH 304CZ 17,4m

112.4

1 551

14

HS

 Jan Simon

Kralupy n. Vltavou

Nimbus 3 22.9m 750 kg WL

121.1

1 470

15

ZB

 Zdenek Boruvka

Jicin

LS-8-18 18m

116.1

1 101

16

KB

 Karel Benisek

Touzim

Ventus ct 17,6m

115.9

1 019

17

777

 Tomas Charvat

Vysoke Myto

DuoDiscus 700kg

111

974

18

AS

 Roman Lanzendorf

Plzen-Letkov

Ventus ct 17.6m

115.9

941

19

EB

 Petr Jiranek

Touzim

Ventus ct 17.6m

115.9

491

20

GO

 Ondrej Dupal

GAC Benesov

ASG-29E 18m 600kg

120.9

455

21

AY

 Vladimir Spilka

Hranice

Nimbus 2b

116.5

305

22

JB

 Lenka Kuthanova

LK Breclav

LS-8b 18m

116.1

244

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama