Akce a soutěže

29.05.2016 21:04

Šedá deka vůkol a konipas nakonec měřil bazén

text, foto: (jjk) Šedá deka vůkol a konipas nakonec měřil bazén
„Tak Paní Vlhkost vyhrála, ani pohled na družici neslibuje nějakou výraznou změnu“. Tak a podobně vypadalo základní denní zpravodajství letošního květnového setkání Šohajů a podobných vzduchoplaveckých aparátů na Rané. Ranské trojvrší je tradičně oblast kde vůbec nikdy (jak známo) neprší. A když prší, tak jen omylem, protože se dešťový mrak nějakým nedopatřením zasekl o Milou horu. A tak vlastně letošní soutěžní setkání plachtařů (převážně Šohajářů) vypadal. Ve dnech 21. května až 28. května 2016 se tedy pod Milou horou pokoušeli vzdorovat nepřízni počasí.
Po šesté se na Rané Šohajovalo a dvakrát to bylo jen takové jakoby přátelské setkání a po čtvrté to letos bylo soutěžení v rámci 4. ročník CPZš 2016. I když tedy kromě Šohajů hostovaly letouny Bergfalke III, Ka 6 a Olympia 2.
Hnedle první den 21.května 2016 se aviatikům podařilo létat, ale také se podařilo vzhledem k vývoji počasí postupně přistát na polích a loukách v širém okolí. O den později to sice vypadalo, že by se mohlo vyrazit k vodě, ale ta hrozila i z druhého směru a tak po hodinách vyčkávání se nakonec nikam neletělo. A tak to pokračovalo další a další, a další den (s jedním pozemním výletem do pražského leteckého muzea ve Kbelích). A tak se vlastně poletovalo jen ve středu 25.května a především 26.května 2016 ve čtvrtek. Nu ve čtvrtek to zase v několika případech skončilo v polích a loukách. V pátek zase černý mrak dělal bububu a v sobotu nejprve to vypadalo nadějně, pak se zase vyklubal po okolí nějaký ten černý vzadu. Na jedné straně to bouřilo, na druhé straně se plazil nějaký šedivý opar, na třetí straně se v dáli bělalo kroupami. A tak se čekalo a čekalo, až se to všechno ukončilo a na závěr oslavilo.
A tak je to jen taková malá zprávička o Šohajácké události ve dnech 21. května až 28. května 2016 pod Milou horou. A výsledky na Soaringspot.com Závody Šohajů 2016 21. května 2016 – 28. května 2016 a nebo celkové dole (a také www.sohajerana.wbs.cz).
A tak musíme počkat na letní Ranský pohár a na prázdniny, na vypuštěný a nově napuštěný ranský bazén, který už začal místní konipas poctivě měřit….
A kdo si chce připomenout něco zajímavějšího a živějšího z Rané, tak se může podívat na ranské jaro 2016 Lyžaři a skokani pálili na Blahoslava a návštěvy předchozí na Rané v roce 2015 ...dovětek k té zmíněné nové ranské ElipseSurikaty jsou už pod peřinou…Dobře uvařená sedmnáctka k narozeninám (s fotografiemi Miloše Jenčíka) a dále viz: Ferdinand dorazil malé Lipany,  Hlaváček kouká na stranu, žába leze po svahu a Dobré ráno přejí otakárci syslům za trnkovým keřem, a nebo ještě na ty dřívější… viz. Na svatého Václava pěkný den, přijde pohodlný podzimek…,Přískokem vpřed a ani kostel neshořel viz.Takové malé setkání v červenciJaponec nakonec ... léta,  Slunečnice slunily, jiřičky jiřily…Kanáři s Kmotrem na ŠohajíchMezi námi POTKany…., nebo Porouchaná kredenc, Gottlobův stařeček a loučení Tomáše JílkaErwínkovo odpoledne, kalná rána a burlaci na kopciDejme si Koniklec, Kavyl, Ovsíř, Hlaváček…Copak vymřely krávy?A „Skřivánci na niti“ tu řvali jako krávy…Od Jaromíra k Václavu…Deštivý Ranský pohárDalší Ranský pohár dokroužil nad HrádkemPod dohledem Milé hory…Jeżówská miminka Erwina Primavesi se rojila…Přivolávání jara na RanéPomlázka mezi zeleným trojvrším…Loučení s létem na Rané…a pak, že tu neprší…., Hvězdné jitření hlaváčku polního …a na kopci viz. Svatý Václav v ráji uspal surikatyKdyž do ráje přijde podzim…Surikaty na padáku
 
text, foto: (jjk)
 [Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která se ze své vážné nemoci pomalu vrací zpět a světa běh a nejen ten letecký znovu objevuje, (jjk)] )]  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Závody Šohajů 2016 21. května 2016 – 28. května 2016
 
 
 
Celkové výsledy Klubová po úloze 3
 
 
 
 
#
Soutěžící
Klub
Kluzák
Handicap
Celkem
1
Š
Klicnar Jiří
Medlánky
VT-125 Šohaj
74.8
44
2
R
Burdych Miroslav, Seibrt Petr
Náchod
Bergfalke III
74
32
3
F
Major Miroslav, Kysilka Václav
GAC Benešov
VT-125 Šohaj
74.8
28
3
YZ
Abrahám Vladimír
Raná
Ka 6
79.3
28
5
T
Mezera Tomáš, Mezera Josef
Raná
VT-425 Šohaj
74
27
5
V
Černý Václav
Plasy
VT-125 Šohaj
74.8
27
7
BKK
Leník Jiří
Raná
Olympia 2
64.7
21
8
I
Slouka Jiří
Medlánky
VT-125 Šohaj
74.8
16
9
L
Kern Ulf
Raná
VT-125 Šohaj
74.8
11
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama