Akce a soutěže

23.09.2018 19:04

Poslední letošní kotrmelce

text, foto: (jjk) Poslední letošní kotrmelce
Dva týdny po vrcholu motorové akrobatické sezony, kterým byl evropský šampionát, proběhla poslední letošní soutěž i v akrobacii bezmotorové. Popáté se na mladoboleslavském letišti v Bezděčíně konala soutěž „O pohár primátora města Mladá Boleslav“ v letecké akrobacii kluzáků. V sobotu 22. září 2018 si tak zazávodilo pětadvacet akrobatů ve třídách Beginner, Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited.
První ročník uspořádal Aerobatic Team Mladá Boleslav (neboli A-Team) v polovině srpna roku 2014 za účasti patnácti závodníků. Od roku 2015 se tato soutěž koná pravidelně v termínu jako letos, tedy ve druhé polovině září. Akrobatické soutěže se v Mladé Boleslavi létaly už v minulosti, ale v posledních letech mladoboleslavský aeroklub pořádal na bezděčínském letišti hlavně akrobatické kempy a tak v roce 2014 byla myšlenka organizování soutěže vlastně logickým krokem. Za Aerobatic Teamem Mladá Boleslav a celou soutěží stojí Jan Sobotka, René Šuman, Antonín Kuba a Petra Nováková, a jeho posláním je především podpora začínajících leteckých akrobatů. Soutěž, ale nabízí akrobatům všech kategorií se ještě na závěr sezony jednou zazávodit. V sobotu 22. září 2018 se tak na letišti v Bezděčíně sešlo dvaadvacet akrobatů, kteří se utkali v pěti kategoriích od začátečnické Beginner, až po nejvyšší třídu Unlimited.  
Během soboty stihlo devatenáct závodníků odlétat dvě soutěžní kola, jen tři v kategorii Advanced jen jedno.
V kategorii Beginner (BGG), které se účastnili čtyři závodníci zvítězil Tomáš Přenosil, před Štěpánem Sedláčkem a Jakubem Kubou (všichni ASK 21).
V kategorii Sportsman (SPG, osm soutěžících) vyhrál Michal Červený, druhý byl Vít Čtvrtníček a třetí Adam Toman (všichni ASK 21).
V kategorii Intermediate (ING) byl mezi šesti akrobaty nejlepší René Šuman, před Markem Veselým a Václavem Sehnalem (všichni ASK 21).
V kategorii Advanced (ADG) se za sebe seředili všichni tři účastníci třídy v pořadí Josef Rejent, Jan Sobotka a Tomáš Bartoň (všichni MDM-1 Fox      ).
A nakonec v kategorii Unlimited (UNG), ve které se utkali čtyři piloti zvítězil Miroslav Černý, před Milošem Ramertem a Alešem Ferrou mladším (všichni MDM-1 Fox).
V sobotu 22. září 2018 tak i s příchodem studené fronty a výrazným ochlazením soutěž „O pohár primátora města Mladá Boleslav“ ukončila letošní akrobatickou sezonu.
 
Podrobné výsledky na obvyklém místě: https://acro-online.com/event/79/results#combined
 
A předchozí návštěvy Mladé Boleslavi v roce 2018  Vosí rojení na vysušené bezděčínské planině, Rej historických strojů opět nad Bezděčínem a dříve viz. Velké tlusté překvapení nad Bezděčínem a Ředitel jihočeských strojíren, který se proslavil v Boleslavi a viz. Ještě jednou (nebo dvakrát) letos do muzeaKdyž dlouho listí nespadne, tuhá zima se přikrade…Tak trochu poplach v oblacích bez Pana Tau; (viz. Metoděj Vlach a jeho druzi konečně pod střechou (Muzeum v Mladé Boleslavi stavbou roku), Metoděj Vlach a jeho druzi konečně pod střechou (Muzeum v Mladé Boleslavi stavbou rokuTrojice třicítky a třetí runda v BezděčíněVčera pivo, dneska tvaroh, asi půjdu brzy za roh … a viz. Létají velikonoční vajíčka a o svatém Kvirinu je teplo …Nepomucký Jan, dvě vosy v jeden den dalPáteční předkolo v BezděčíněPodesáté v Bezděčíně a Páteční předkolo v Bezděčíně (2006 Popáté v Mladé Boleslavi, 2008 7. Dobový letecký den v Mladé Boleslavi) a Nepomucký Jan, dvě vosy v jeden den dal a viz. Koupání u Vlacha, aneb budou ze vzduchoplavců plavci?Pohár pro "Vosy" v BezděčíněDvě třetiny Metoděje bez Cyrila a skoro bez vítěze…a Vosy padaly jak zralé hrušky a Dovětek ke stovce mechanika Metoda.) 
text, foto: (jjk)
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama