Akce a soutěže

21.04.2012 21:35

Oko bere a hnedle dvakrát

text,foto: (jjk) Oko bere a hnedle dvakrát

Číslice dvacet jedna může někomu připomínat známou karetní hru jejímž cílem je dosáhnout součtem karet dvacet jedna a nebo se k tomuto součtu přinejmenším přiblížit. A vítězí ten, kterému se podaří přímo trefit do této číslice a vůbec nejlepší trefit takzvané královské oko, což jsou dvě esa. Můžeme říci, že to v letošním roce akorát tak symbolicky na dvě esa při čtvrtém ročníku prvního závodu sezony AZ Cupu ve Zbraslavicích do puntíku vyšlo. Plachtařské závody, které začaly 14. dubna 2012, ale fakticky se začalo létat až v úterý 17. dubna 2012. protože to dříve počasí nedovolilo, vyvrcholily v sobotu 21. dubna 2012 ve 21,00 hodin slavnostním vyhlášením výsledků, tedy oko bere a hnedle dvakrát.   

 
Nebyla to sice „Sedmiletá válka“, kdy se pruské a rakouské pluky střetly v bitvě u Liberce v roce 1757, ale tichá plachtařská bitvička sedmidenní (vlastně osmidenní…a fakticky pětidenní). Ale i když je tradice AZ Cupu relativně krátká, teprve od roku 2009, tak na letiště ve Zbraslavicích se na první závod sezóny u nás slétává čím dál tím větší počet plachtařek a plachtařů. V tomto roce se tu tak představilo rovných sedmdesát soutěžících, což si nezadá s leckterým republikovým šampionátem. V Kombi třídě AZ Cup létalo sedmnáct letců, mezi nimiž zvítězil domácí pilot Aeroklubu Zbraslavice Martin Hřivna na letounu ASG 29E, před letňanským Janem Kantorem s kluzákem Ventus c a dalším místním zbraslavickým pilotem Petrem Sládkem s větroněm HPH-304SJ Shark. To hodně silná konkurence se představila v klubové třídě, kde létalo padesát tři pilotů a pilotek, mezi nimiž si první místo vybojoval Ondřej Bordovský z Krnova na stroji Standard Cirrus, druhý dolétal David Říha z Vlašimi na ASW-15B a na letounu stejného typu skončil na třetím místě zbraslavická Jan Horák. Domácí si na svém poháru vybojovali rovnou tři medaile a potvrdili, že Zbraslavice jsou stále jednou z bašt plachtařského sportu a doma to velmi dobře znají….
První závod sezony je tedy úspěšně za námi a doufejme, že počasí na rozdíl od jiných předchozích let vydrží a do Zbraslavic se na AZ Cup můžeme těšit zase za rok, ale protože jsme ve Zbraslavicích už mnohokrát byli, tak si můžeme připomenout viz.  Mistrovství regionů ve Zbraslavicích, AZ Cup - dolétáno jest, Potulný rytíř Zbraslav postavil srub na svahu Poupilu…, U Poupilu rytíře Zbraslava se slavilo…, Lepidopterologem snadno a rychle…, Šťastné to beránek…, Republika bez beránka, Grímsvötn jen kejchnul.
text, foto: (jjk)
 
[Věnováno na dálku mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která t.č. bohužel vzhledem ke své vážné nemoci nemůže světa běh a nejen ten letecký aktivně sledovat…i když už ten světa běh a tak trochu i ten létací začíná velmi zvolna a velmi pomalu vnímat, (jjk)]
 
Kombi
 
 
 
 
4 soutěžní lety
 
 
 
#
CN
Pilot
Team
Glider
Total
 
 
 
 
 
 
1.
NX
Martin Hřivna
Zbraslavice
ASG 29E 18m 600kg (voda)
2972
2.
UC
Jan Kantor
Praha-Letňany
Ventus c 17,6m (voda)
2881
3.
66
Petr Stárek
Zbraslavice
HPH-304SJ SHARK 18m (voda)
2641
4.
DJ
Jan Deršák
Kralupy
HPH 304CZ 17,4m (voda)
2439
5.
EJ
Lenka Kuthanová
Letecký klub Břeclav
LS 8 18m (voda)
2257
6.
AW
Roman Lanzendorf
Plzeň
Ventus b 16,6m (voda)
2233
7.
JT
Jaromír Jedlička
Praha-Letňany
Ventus 2cm 18m (voda)
2197
8.
DG
Richard Jensen
Zbraslavice
DG-1001S 20m (voda)
2159
9.
DD
Rostislav Stryk
Frýdlant nad Ostravicí
DuoDiscus XLT (voda)
2067
10.
SNK
Zdeněk Schenk
Hranice
LS 6c 18m+W (voda)
1888
11.
AJ
Alena Netušilová
Zbraslavice
ASG 29E 18m 600kg (voda)
1808
12.
RK
Roman Koňařík
Holešov
Ventus cm 17,6m
1619
13.
EK
Karel Elsnic
Hranice
DG 202 17m (voda)
1366
14.
II
Jaroslav Hoť
Toužim
Nimbus 2, 2b (voda)
1363
15.
PUP
David Zapletal
Mladá Boleslav
Ventus c 17,6m (voda)
1344
16.
KK
Tonda Koníček
Kunovice
HPH 304M Shark 18m 600kg (voda)
1323
16.
KB
Karel Beníšek
Toužim
Ventus ct 17,6m (voda)
1323
 
 
 
 
 
 

 

 

Klub
 
 
 
 
5 soutěžních letů
 
 
 
#
CN
Pilot
Team
Glider
Total
 
 
 
 
 
 
1.
BB
Ondřej Bordovský
Krnov
Std. Cirrus
3157
2.
XE
David Říha
Vlašim
ASW-15B
2985
3.
TX
Jan Horák
Zbraslavice
ASW-15B
2982
4.
ZB
Zdeněk Borůvka
Jičín
Discus CS
2954
5.
ES
Martin Skala
Vrchlabí
Discus CS
2949
6.
OI
Ondřej Šindelář
Mladá Boleslav
ASW-19B
2856
7.
ST
Jakub Kmošek
Zbraslavice
Std. Cirrus
2845
8.
R3
Martin Urban
Frýdlant
LS 3 (3a) 15m
2828
9.
IJ
Michal Navrátil
Medlánky
Std. Cirrus
2793
10.
XL
Zdeněk Borůvka ml.
Jičín
Std. Cirrus
2786
11.
1W
Lukáš Hynek
Dvůr Králové n.L.
Cirrus VTC
2739
12.
76
David Popovský
Rakovník
ASW-24 (15m)
2720
13.
P2
Václav Kunášek
Zbraslavice
Std. Cirrus
2700
14.
ZL
Zdeněk Balcárek
Kroměříž
Std. Cirrus
2692
15.
X
Petr Šafář
Ústí nad Orlicí
ASW-15B
2622
16.
AE
Pavel Řeřicha
Moravská Třebová
ASW-19B
2602
17.
M
Jiří Mlejnek
Mladá Boleslav
ASW-15B
2586
18.
S3
Michal Dráb
Plzeň-Letkov
LS-1d
2549
19.
L5
Tomáš Malík
Praha-Letňany
VSO-10
2520
20.
CW
Petr Hotový
Česká Lípa
ASW-15B
2408
21.
HH
Miloslav Hulmák
Hosín
ASW-15B
2362
22.
O2
Tomáš Jung
Zbraslavice
ASW-19B
2236
23.
KP
Jiří Pešta
Frýdlant nad Ostravicí
G-103 Twin
2193
24.
LM
Jan Pubec
Plzeň Bory
Std. Cirrus
2177
25.
TO
Martin Valenta
Toužim
G-103 Twin III
2121
26.
FF
Libor Hypš
Chrudim
Std. Cirrus
2096
27.
KX
Jiří Pajer
Zbraslavice
ASW-19B
2035
28.
JJ
Jana Lhotecká
Hosín
ASW-15B
1984
29.
I4
Tomáš Zámečník
Zbraslavice
VSO-10
1970
30.
75
Jan Ratz
Plasy
Std. Cirrus
1920
31.
T
Aleš Holoubek
Jičín
ASW-15B
1874
32.
KG
Vratislav Šrám
Broumov
Janus b (18,2m)
1856
33.
MV
Roman Michálek
Toužim
G-102 Astir CS
1854
34.
OK
Kateřina Kardosová
Kunovice
Std. Cirrus
1851
35.
22
Jiří Pělucha
Frýdlant nad Ostravicí
Std. Cirrus
1740
36.
103
Tomáš Maňásek
Kunovice
G-103 Twin
1679
37.
AK
Pavel Švrček
Frýdlant nad Ostravicí
DG-200 15m
1626
38.
TW
Jiří Procházka
Toužim
G-103 Twin II
1549
39.
FS
Radek Tobolka
Jičín
Std. Cirrus
1530
40.
LE
Petr Kubík
Moravská Třebová
ASW-15B
1515
41.
RB
Jiří Hodan
Zbraslavice
G-103 Twin Astir
1494
42.
PJ
Petr Jiránek
Toužim
Astir CS G-102
1480
43.
XII
Oldřich Houžvička
Frýdlant nad Ostravicí
Std. Cirrus
1398
44.
JS
Ondřej Skala
Vrchlabí
Std. Cirrus
1394
45.
KE
Karel Ertl
Letecký klub Břeclav
TST-10M Atlas
1332
46.
W1
Václav Svoboda
Plzeň-Letkov
Std. Cirrus
1325
47.
93
Karel Polický
Kolín
VSO-10
1202
48.
201
Vojtěch Karlík
Kunovice
Std. Libelle
1057
49.
AWI
František Myška
Most
Std. Cirrus
832
50.
ZP
Petr Přichystal
Moravská Třebová
ASW-15B
690
51.
23
Martin Váňa
Mladá Boleslav
ASW-15
468
52.
56
Josef Bárta
Vysoké Mýto
ASW-19
411
53.
LS
Lubomír Vrba
Toužim
Astir CS G-102
0
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama