Akce a soutěže

11.09.2011 08:31

Nesvačilské létání

text, foto: VLa Nesvačilské létání

Ferdinand, by asi koukal, co se mu to hemží ve vzduchu poblíž jeho panství……………..teplota vzduchu 24ºC, slunečno, mráček jen občas, viditelnost dobrá, návštěvnost přes tisíc platících a stejný počet mrňousků, desítka stánků s občerstvením a neméně prodejců modýlků a různých věcí patřících do kategorie létání. Je právě sobota 10. září 2011 a ručička hodinek ukazuje třináctou hodinu a začíná již čtvrté Nesvačilské podívání - přehlídka umu zhruba 60 modelářů z celé republiky.

Obrovský potlesk diváků dostává teprve dvanáctiletý Honza z Prahy se svým obřím modelem akrobatického speciálu Extra 300S. Modeláři se střídají na ranveji a ukazují vskutku skvělé modely a přes vysílačky řídí své stroje stejně dobře, jako kdyby seděli v kokpitech svých letounů a řídili dospělá letadla.
Mimo letadel se předvedli i raketoví modeláři, kteří také ukázali, že není sranda postavit dobrou raketu, no a létat je pěkně drahý koníček. Jeden start přijde zhruba na 240,- korun. Moderátorem letecké akce byl Vladimír Hadač provozovatel modelářského letiště Benešov - Nesvačily který velmi bravurně a zasvěceně komentoval celé odpoledne.
Pokud někoho chytla vůně kerosinu natolik, že měl potřebu vyzkoušet si pohled na okolní krajinu z ptačí perspektivy, bylo mu to umožněno buď dvěma vrtulníky, motorovým Blaníkem nebo sportovním letounem, samozřejmě za poplatek.
Na viděnou na příštím modelářském srazu 8 a 9 října 2011 na letišti Nesvačily.
text, foto: VLa

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama