Akce a soutěže

04.06.2017 21:00

Nafouklá Zbrojovka a koš na střeše

text: (jjk), foto Václav Kudela Nafouklá Zbrojovka a koš na střeše
Zbrojovka Brno je známý a dnes už legendární fotbalový klub (pojmenovaný kdysi po stejnojmenné brněnské zbrojařské továrně), ale od začátku června tohoto roku má už i svůj balón. Na tom, že by fotbalový klub měl svůj balón není až zase tak moc nic divného, kdyby se ovšem nejednalo o balón, který se nepohybuje po zeleném trávníku, ale po modré obloze. Právě na závěr tradičního 17. ročníku setkání balónů nad Brnem Balloon Jam (1. – 4. červen 2017) byl jeden horkovzdušný balón pokřtěn jménem Zbrojovka Brno.
Jak bylo řečeno Zbrojovka Brno má k balónům blízko, i když k těm poněkud menším. A v sobotu 4.června 2017 byl balon Kubíček BB OK-8810 (Aviatik Servis) pokřtěn majitelem Zbrojovky Václavem Bartoňkem, trenérem dorostenců Pavlem Šustrem, ale třeba i bývalými hráči Zdeňkem Cihlářem a Petrem Švancarou jménem Zbrojovka Brno. Balón Zbrojovka Brno po té absolvoval svůj první let s novým jménem z Rakovce k Troubsku.
17. ročník setkání balónů nad Brnem Balloon Jam od 1. do 4. června 2017 navíc kromě „Zbrojováckého“ balónu opět představil jeden balón vzhůru nohama. Balónového setkání se totiž opět zúčastnil francouzský tým Festo, který ve své flotile má i jeden balón, který je vyroben tak, že působí, jakoby byl nějakým nedopatřením košem vzhůru…  
Po té, co se všichni účastníci prvního června sjeli na místo, už kolem třetí hodiny ranní druhý červnový den se balónkáři vydali nad osvětlenou moravskou metropoli z medláneckého letiště a kochat se i východem slunce před přistáním u Velkých Němčic.
Týž páteční den večer se sedmnáct posádek vydalo pro změnu od Rakovce za poněkud větrnějšího počasí, ostatně z Rakovce se startovalo i v sobotu ráno, a i večer, kdy bylo povětří nejpříznivější, směrem na severozápad. Sobotní večer také patřil víceméně publiku a návštěvníkům, kdy byly pro děti připraveny různé atrakce včetně „výletů“ upoutaného balónu a dalších atrakcí. A večer, respektive v noci následoval tradiční ohňostroj a balónové žárovky s doprovodnou hudbou….
Sobota také byla posledním dnem letošní brněnské balónové fiesty, protože neděle 4.června 2017 už nebylo počasí pro balónové létání ideální a tak byly poslední lety zrušeny….
text: (jjk), foto Václav Kudela
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama