Akce a soutěže

11.10.2015 20:54

Modeláři po čtyřiadvacáté

text,foto: (jjk) Modeláři po čtyřiadvacáté

Od roku 1992 se pravidelně rok co rok koná prodejní kontraktační veletrh Model Hobby. V roce 1992 to začalo v paláci U Hybernů (viz. Model Hobby 92) a v posledních letech už veletrh s mnoha dalšími doprovodnými akcemi a (a souběžnými výstavami) koná pravidelně v pražských Letňanech. Ten letošní se konal v areálu veletržního areálu PVA Expo Praha od 8. do 11. října 2015. Už v roce 2015 po čtyřiadvacáté.

Na veletrhu bylo tradičně prezentováno letecké, automobilové, železniční plastikové a papírové modelářství nejrozličnějších druhů a typů. V letošním roce byla novinkou expozice Print In 3D o trojrozměrném tisku, v trochu pozměněné podobě pokračuje po osmé i výstava orchidejí (letos Svět orchidejí) a další doprovodné akce.

A už také tradičně v posledních letech se konalo několik akcí souběžně a to Model Hobby (24. ročník největšího modelářského veletrhu), Svět orchidejí (8. ročník mezinárodní výstavy orchidejí), For Toys (6. ročník veletrhu her a hraček), For Babies (6. ročník veletrhu potřeb pro děti), For Games (4. ročník veletrhu videoher a interaktivní zábavy), Print In 3D (2. ročník specializované akce „3D tisk nejen pro profesionály“) a FLORApetit (1. ročník výstav nejen pro domácí pěstitele a kulináře) a Tvořivý svět, neboli Home Work (čtvrtý ročník).

Co se leteckého modelářství týče, v rámci letošního ročníku byla poprvé v historii realizována modelářská škola létání. Tu společně zorganizovali kluby Dron Akademie, Klub Leteckých Modelářů ČR a Hobby centrum4. Klub historických modelů a motorů opět zaplnil plochu úžasnými konstrukcemi z minulého století a chybět mohly ani špičkové makety, nebo repliky modelů v expozici Centra papírových modelů.

Papírové a plastikové modelářství standardně reprezentovaly modely všeho možného od letadel, vojenské techniky až po budovy větších či menších rozměrů. To vždycky nejvíc udivuje u papírových modelů, které je možné spatřit i v neuvěřitelném měřítku 1:200. A co se kitařů týče, letos probíhal další ročník Model Hobby Cup.

Obdivovatelé automobilů opět mohli navštívit dráhu Arrma, tradičně se představily RC modely stavební a užitkové techniky RC klubu Hradec Králové a velká off-road dráha pro RC expediční modely, kterou obstarával klub RC4X4.cz.

A v případě vojenské techniky si letos přišli na své diváci a fandové díky skupině World War II Circus, která disponuje RC modely vojenské techniky v měřítku 1:6 a víkend také byl ve znamení velké tankové bitvy.

Standardně také malí i velcí mohli obdivovat velký bazén (s přístavem), na kterém se proháněly všelijaké lodičky, všelijakých rozměrů a samozřejmě k vidění byly všechny možné typy železnic a „přírodních“ železničních tratí a vláčků se na nich prohánějících.

text, foto: (jjk)

[Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která t.č. bohužel vzhledem ke své vážné nemoci teprve opět světa běh a nejen ten letecký opět teprve znovu objevuje, (jjk)]

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama