Akce a soutěže

15.05.2005 12:00

Letečtí záchranáři v Hradci Králové

text, foto: (jjk) Letečtí záchranáři v Hradci Králové

V Sobotu 14. května 2005 se v Hradci Králové, na bývalém vojenském letišti konal letošní ročník Helicoptershow, jako součást Air Ambulance 2005. Helicoptershow je tedy prezentační akcí při setkání záchranářů integrovaného záchranného systému. A jde o to atraktivní formou představit práci záchranných složek a celodenním programem ukázek záchranných činností, a ukázek vrtulníků předvést součinnost leteckých, pozemních i vodních záchranných týmů tak, jak probíhá jejich spolupráce při záchranné akci. Letecká záchranná služba se prezentovala vrtulníky Policie ČR, DSA, Alfa-Helicopter a dalších. K atraktivním ukázkám patřil zásah záchranných složek u hromadné nehody autobusu a osobních vozidel. Letecká záchranka zasahovala po zajištění místa nehody Policií ČR a po příjezdu dobrovolných i profesionálních složek hasičů. Vrtulníky zasahovaly při záchraně osob spuštěním či slaněním záchranářů, vytažením postižených do vrtulníků a při transportu postižených v podvěsu pod vrtulníkem.

Hlavním úkolem sedmého ročníku Mezinárodního veletrhu integrovaného záchranného systému Air Ambulance 2005 bylo mimo jiné i setkání a cvičení byl nácvik koordinace práce záchranářů při konkrétních akcích a výměna zkušeností z této činnosti.
Setkání profesionálů z oboru byl již vyhrazen pátek 13. května 2005 a v sobotu 14. května 2005 tedy program pro veřejnost. Kromě cvičení záchranářských týmů proběhl v areálu letiště veletrh výrobců speciální zdravotní a záchranářské techniky. V rámci Air Ambulance proběhl i odborný mezinárodní kongrese záchranářů o problematice Letecké Záchranné Služby a podmínek jejího provozu v Evropské Unii. Akce se zúčastnili zástupci Policie ČR, Armády ČR, Zdravotnické záchranné služby, Letecké záchranné služby a Hasičského záchranného sboru ČR a soukromí provozovatelé letecké záchranky. A rovněž se akce účastnily dobrovolné záchranné složky jako Help In Danger, zástupci Vodní záchranné služby Českého červeného kříže a Oblastní spolek Českého červeného kříže z Liberce a také dobrovolné hasičské sbory.
Například Help in danger představil zdravotnické vybavení a vybavení pro činnosti a záchranu ve výškách a hloubkách s pomocí horolezeckého vybavení od českého výrobce Singing rock z Poniklé. Bylo možné si tak prohlédnou, jak vypadá vybavení sportovních horolezců a v čem se liší od záchranářů, kteří pracují a zachraňují lidské životy. Společnost Help in danger také předvedla v praxi svou aktivní spolupráci s posádkami jednotlivých vrtulníků letecké záchranné služby při nakládání a vykládání transportovaných osob a s Oblastním spolkem ČČK Liberec.
text, foto: (jjk)
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama