Akce a soutěže

11.09.2010 20:00

Kozel, bodlák, bahnitý Egerling a sedm statečných

text,foto: (jjk) Kozel, bodlák, bahnitý Egerling a sedm statečných

Tak by se dal s jistou nadsázkou charakterizovat letošní evropský šampionát v letecké akrobacii třídy Unlimited v Toužimi. Islandská sopka Eyjafjallajökull svýmy vrtochy začátkem roku patrně ovlivnila počasí na celým kontinentem na několik měsíců dopředu a jeho vrtochy se promítly do celé této sezony. Toužimské letiště v Přílezech tak organizátoři před mistrovstvím i během něj s vypětím všech sil uváděli téměř Sysifovsky permanentně do provozuschopného stavu a tak asi z toho všeho asi největší radost mělo stádo koz pasoucích se na posekané louce, rozbujele kvetoucí bodláky a milovníci bahna, kterého po okolí bývalé německé radiolokační ústředny z druhé světové války zvané Egerling požehnaně, což na vlastní kůži poznal Ital Gianfranco Cilliario, který svůj CAP 231 třetí den závodů zapíchl „čumákem“ do louže (neštěstí bez újmy na zdraví…což se o Capu už tak říci nedalo). S celou soutěží a těžkými povětrnostními podmínkami se nejlépe vypořádal naprostý suverén letošního Mistrovství Evropy (které svou kvalitou lze lehce srovnávat se světovým šampionátem) Francouz Renaud Ecalle s Extrou EA330SC, pronásledovaný smečkou šesti ruských bohatýrů s dvou careven akrobatického sportu Eleny Klimovičové a Světlany Kapaniny na Su-26M3. Na dosah se Ecallemu nakonec dostali jen Michail Mamistov na stříbrném místě a bronzový Alexander Krotov. Českých sedm statečných se sice umístilo v tři a čtyřicetičlenném pelotonu od přelomu druhé desítky dál a v týmech na pátém místě, ale v letošní extrémně těžké konkurenci vůbec není na místě jejich výsledky zatracovat, ba naopak. Trojici tradičních reprezentantů ve třídě Unlimited Miroslav Červenka, Jan Rozlivka a Jan Adamec doplnil navrátilec z Red Bull Air Race Martin Šonka, k nimiž přibyli z kategorie Advanced Martin Vecko (všichni předešlí létají na Su-31M), Petr Kopfstein (Extra EA-330SC) a Marek Hyka (Extra EA-33LC) na konečnou sedmičku. O nejlepší umístění mezi českými piloty se celou soutěž přetahovali Martin Šonka (který ovšem celou sezonu ovšem létal jinou soutěž Red Bull Air Race na stroji Edge 540) a Petr Kopfstein (který létá třídu Unlimited první sezonu a na letounu EA-33SC teprve od letošního dubna). Martin Šonka byl nakonec v celkovém pořadí o krůček vpředu na jednadvacátém místě (mezi muži sedmnáctý) a Petr Kopfstein dva a dvacátý (v mužích osmnáctý). Za nimi by pětadvacátý Miroslav Červenka (v mužích jednadvacátý), o místo za ním Jan Adamec (v mužích dva a dvacátý), třicátý první Jan Rozlivka (v mužích dvacátý sedmý), šestačtřicátý Martin Vecko (v mužích jednatřicátý) a Marek Hyka třicátý sedmý (a v mužích třicátý druhý). Škarohlídi možná budou připomínat Ladislava Bezáka, Ivana Tučka, nebo Petra Jirmuse, ale je nutné připomenout, že konkurence se za několik desítek let významně rozšířila a zkvalitnila. Také se dříve létalo zcela jiným systémem a nynější rozdělení do jednotlivých kategorií znamená, že nejprestižnější třída Unlimited shromažďuje absolutní světovou špičku (když z těch světově nejlepších v Toužimi chyběli vlastně jen Jihoafričané a možná Brazilec Adilson Kindelmann a možná někteří z Američanů, protože se mimo soutěž se piloti ze Spojených států tohoto šampionátu účastnili) a ač budou leckteří zlí jazykové výkony českých pilotů zcela jistě kritizovat jak je tomu v našem kraji zvykem, je naopak na místě českým akrobatům za výkony na tomto evropském mistrovství poděkovat a povzbudit do budoucna. I přes všechny ekonomické problémy a těžkosti, protože celá reprezentace až na několik drobných sponzorů stojí na finančním zázemím samotných pilotů (na rozdíl od Francie a Ruska například), je třeba výkony českých letců ocenit. Ono je totiž, jak je u nás tradicí, lehké kritizovat, ale o něco těžší ukázat, že to umí někdo jinak a lépe. Stačí připomenout, že například oba letouny Extra, Petra Kopfsteina a Marka Hyky jsou jejich soukromým vlastnictvím, což už samo o sobě svědčí o jejich nezměrném entusiasmu a zápalu pro věc, přičemž Kopsteinova Extra EA-33SC je stroj absolutní světové špičky (vítěz šampionátu Renaud Ecalle na tomto typu sám létá)….

 
O v úvodu zmíněném Egerlingu a historii toužimského letiště bylo psáno na jiném místě viz. Karlovarský pohár v Toužimi a tak kromě vybraných tabulek s umístěním je gentlemanské poznamenat, že v dámské kategorii zvítězila sympatická ruská veteránka (u dámy by se nemělo říkat veteránka, ale vzhledem k jejím zkušenostem to jinak nazvat nelze) Elena Klimovičová, před Kathel Boulangerovou z Francie, která létá na špičkovém německém stroji Sbach 300 z dílny letce, konstruktéra a modeláře Philippa Steinbacha (ten m.j. začínal v továrně Waltera Extra a dnes je de facto jeho konkurentem a sám Steinbach skončil na tomto mistrovství na svém Sbach XP-30 na osmém místě). A třetí stupínek mezi dámami vybojovala i přes svou chybu v poslední disciplíně ruská pilotka Světlana Kapanina, která byla dlouhá léta považována za nejkrásnější leteckou akrobatku na světě…
 
A tak ještě dovětek, že všechny výsledky FAI Mistrovství Evropy v letecké akrobacii motorových letounů v kategorii Unlimited pro rok 2010 v Toužimi, které probíhalo  od 2. září 2010 do 11. září 2010 lze najít na www.eac2010.info a fotografie z průběhu jsou k vidění i na stránkách Miloše Jenčíka European Aerobatic Championship 2010 | Toužim | 5. 9. 2010
 
text, foto: (jjk)
 
 
 
Overall Individual (mixed)
17th FAI EAC at Touzim CZE, 02. - 12.Sep.2010
 
Ranked by scores    
Rank
Team
M/F
Pilot
Aeroplane
Registration
"Q"
Free
Free Unk
Totals
O/all %
1
FRA
M
Renaud Ecalle
Extra 330SC
F-TGCI
(2978,30)
3937,33
4295,22
8232,55
81,75
2
RUS
M
Mikhail Mamistov
Sukhoi 26M3
RF-00631
(2629,89)
3887,48
4268,12
8155,60
80,99
3
RUS
M
Alexander Krotov
Sukhoi 26M3
RF-00665
(2885,96)
3848,29
4255,84
8104,13
80,48
4
RUS
F
Elena Klimovich
Sukhoi 26M3
RF-00631
(2935,11)
3854,58
4247,59
8102,18
80,46
5
RUS
M
Oleg Shpolyanskiy
Sukhoi 26M3
RF-00665
(2964,86)
3873,43
4206,20
8079,63
80,23
6
FRA
M
Olivier Masurel
CAP 232
F-HERA
(2811,72)
3821,13
4163,41
7984,54
79,29
7
RUS
M
Victor Chmal
Sukhoi 26M3
RF-01059
(2498,97)
3718,83
4235,08
7953,90
78,99
H/C
EXP
M
Castor Fantoba
Sukhoi 26M
EC-HPD
(2793,35)
3783,31
4144,33
7927,63
78,73
8
GER
M
Philipp Steinbach
Sbach XP-30
D-ESXA
(2824,82)
3800,59
4042,34
7842,93
77,88
H/C
USA
M
Michael M. Racy
Sukhoi 26M3
RF-00665
(2804,64)
3712,58
4095,79
7808,37
77,54
9
FRA
M
Mikael Brageot
Sbach 300
D-ERXA
(2792,61)
3724,40
4063,80
7788,19
77,34
10
RUS
M
Alexander Grevtsev
Sukhoi 26M3
RF-01059
(2822,60)
3741,56
3984,13
7725,69
76,72
11
FRA
M
Pierre Varloteaux
Extra 300SC
F-TGJC
(2784,32)
3827,02
3888,47
7715,49
76,62
H/C
EXP
M
Juan Velarde
Sukhoi 26M
EC-HYU
(2615,02)
3622,43
4047,28
7669,71
76,16
12
GBR
M
Nick Onn
Sukhoi 26M
EC-HPD
(2749,71)
3754,79
3895,99
7650,77
75,98
13
GBR
M
Gerald Cooper
CAP 232
G-OGBR
(2756,20)
3727,52
3919,52
7647,03
75,94
H/C
USA
M
Jeff Boerboon
Extra 330SC
OK-WKL
(2688,03)
3502,62
4048,02
7550,63
74,98
14
FRA
F
Kathel Boulanger
Sbach 300
D-ERXA
(2747,05)
3665,84
3813,88
7479,73
74,28
15
RUS
M
Anatoly Belov
Sukhoi 26M3
RF-00631
(2747,13)
3691,18
3782,69
7473,88
74,22
16
FRA
M
Alexander Leboulanger
CAP 232
F-HERA
(2693,46)
3464,62
3927,80
7392,42
73,41
17
HUN
M
Tamas Illes
Edge 540T
N540TA
(2642,97)
3501,42
3813,62
7315,04
72,64
H/C
EXP
M
Anselmo Gamez
Sukhoi 26M
EC-HYU
(2620,05)
3609,79
3703,56
7313,35
72,63
18
RUS
F
Svetlana Kapanina
Sukhoi 26M3
EC-HPD
(2957,96)
3910,11
3321,06
7231,17
71,81
19
FRA
F
Aude Lemordant
CAP 232
F-HERA
(2645,59)
3619,03
3596,38
7215,41
71,65
20
GBR
M
Tom Cassells
CAP 232
G-IITC
(2818,17)
3223,37
3906,62
7129,98
70,80
21
CZE
M
Martin Sonka
Sukhoi 31M
OK-HXB
(2745,19)
3638,89
3481,26
7120,15
70,71
22
CZE
M
Petr Kopfstein
Extra 330SC
OK-KOP
(2728,89)
3645,45
3331,01
6976,46
69,28
25
CZE
M
Miroslav Cervenka
Sukhoi 31M
OK-HXC
(2372,84)
3519,59
3419,29
6938,88
68,91
26
CZE
M
Jan Adamec
Sukhoi 31M
OK-HXB
(2554,59)
3269,40
3525,80
6795,20
67,48
31
CZE
M
Jan Rozlivka
Sukhoi 31M
OK-HXC
(2539,09)
3291,74
3354,46
6646,21
66,00
36
CZE
M
Martin Vecko
Sukhoi 31M
OK-HXB
(2501,67)
3113,07
2730,36
5843,43
58,03
37
CZE
M
Marek Hyka
Extra 330LC
OK-ELC
(2710,22)
3000,87
2791,50
5792,37
57,52
 
 
Men
17th FAI EAC at Touzim CZE, 02. - 12.Sep.2010
 
Ranked by scores    
Rank
Team
M/F
Pilot
Aeroplane
Registration
"Q"
Free
Free Unk
Totals
O/all %
1
FRA
M
Renaud Ecalle
Extra 330SC
F-TGCI
(2978,30)
3937,33
4295,22
8232,55
81,75
2
RUS
M
Mikhail Mamistov
Sukhoi 26M3
RF-00631
(2629,89)
3887,48
4268,12
8155,60
80,99
3
RUS
M
Alexander Krotov
Sukhoi 26M3
RF-00665
(2885,96)
3848,29
4255,84
8104,13
80,48
4
RUS
M
Oleg Shpolyanskiy
Sukhoi 26M3
RF-00665
(2964,86)
3873,43
4206,20
8079,63
80,23
5
FRA
M
Olivier Masurel
CAP 232
F-HERA
(2811,72)
3821,13
4163,41
7984,54
79,29
6
RUS
M
Victor Chmal
Sukhoi 26M3
RF-01059
(2498,97)
3718,83
4235,08
7953,90
78,99
H/C
EXP
M
Castor Fantoba
Sukhoi 26M
EC-HPD
(2793,35)
3783,31
4144,33
7927,63
78,73
7
GER
M
Philipp Steinbach
Sbach XP-30
D-ESXA
(2824,82)
3800,59
4042,34
7842,93
77,88
H/C
USA
M
Michael M. Racy
Sukhoi 26M3
RF-00665
(2804,64)
3712,58
4095,79
7808,37
77,54
8
FRA
M
Mikael Brageot
Sbach 300
D-ERXA
(2792,61)
3724,40
4063,80
7788,19
77,34
9
RUS
M
Alexander Grevtsev
Sukhoi 26M3
RF-01059
(2822,60)
3741,56
3984,13
7725,69
76,72
10
FRA
M
Pierre Varloteaux
Extra 300SC
F-TGJC
(2784,32)
3827,02
3888,47
7715,49
76,62
H/C
EXP
M
Juan Velarde
Sukhoi 26M
EC-HYU
(2615,02)
3622,43
4047,28
7669,71
76,16
11
GBR
M
Nick Onn
Sukhoi 26M
EC-HPD
(2749,71)
3754,79
3895,99
7650,77
75,98
12
GBR
M
Gerald Cooper
CAP 232
G-OGBR
(2756,20)
3727,52
3919,52
7647,03
75,94
H/C
USA
M
Jeff Boerboon
Extra 330SC
OK-WKL
(2688,03)
3502,62
4048,02
7550,63
74,98
13
RUS
M
Anatoly Belov
Sukhoi 26M3
RF-00631
(2747,13)
3691,18
3782,69
7473,88
74,22
14
FRA
M
Alexander Leboulanger
CAP 232
F-HERA
(2693,46)
3464,62
3927,80
7392,42
73,41
15
HUN
M
Tamas Illes
Edge 540T
N540TA
(2642,97)
3501,42
3813,62
7315,04
72,64
H/C
EXP
M
Anselmo Gamez
Sukhoi 26M
EC-HYU
(2620,05)
3609,79
3703,56
7313,35
72,63
16
GBR
M
Tom Cassells
CAP 232
G-IITC
(2818,17)
3223,37
3906,62
7129,98
70,80
17
CZE
M
Martin Sonka
Sukhoi 31M
OK-HXB
(2745,19)
3638,89
3481,26
7120,15
70,71
18
CZE
M
Petr Kopfstein
Extra 330SC
OK-KOP
(2728,89)
3645,45
3331,01
6976,46
69,28
21
CZE
M
Miroslav Cervenka
Sukhoi 31M
OK-HXC
(2372,84)
3519,59
3419,29
6938,88
68,91
22
CZE
M
Jan Adamec
Sukhoi 31M
OK-HXB
(2554,59)
3269,40
3525,80
6795,20
67,48
27
CZE
M
Jan Rozlivka
Sukhoi 31M
OK-HXC
(2539,09)
3291,74
3354,46
6646,21
66,00
31
CZE
M
Martin Vecko
Sukhoi 31M
OK-HXB
(2501,67)
3113,07
2730,36
5843,43
58,03
32
CZE
M
Marek Hyka
Extra 330LC
OK-ELC
(2710,22)
3000,87
2791,50
5792,37
57,52
 
 
Women
17th FAI EAC at Touzim CZE, 02. - 12.Sep.2010
 
Ranked by scores    
Rank
Team
M/F
Pilot
Aeroplane
Registration
"Q"
Free
Free Unk
Totals
O/all %
1
RUS
F
Elena Klimovich
Sukhoi 26M3
RF-00631
(2935,11)
3854,58
4247,59
8102,18
80,46
2
FRA
F
Kathel Boulanger
Sbach 300
D-ERXA
(2747,05)
3665,84
3813,88
7479,73
74,28
3
RUS
F
Svetlana Kapanina
Sukhoi 26M3
EC-HPD
(2957,96)
3910,11
3321,06
7231,17
71,81
4
FRA
F
Aude Lemordant
CAP 232
F-HERA
(2645,59)
3619,03
3596,38
7215,41
71,65
5
GER
F
Heike Sauels
Extra 330SC
D-EXHH
(2599,67)
3177,97
3310,22
6488,18
64,43
6
SUI
F
Gaby Schifferle
Extra 300S
N600YS
(1916,90)
2753,94
2731,38
5485,32
54,47
 
 
Overall Teams (mixed)
17th FAI EAC at Touzim CZE, 02. - 12.Sep.2010
Consolidated Results
1
 
Russia
Aeroplane
Registration
"Q"
Free
Free Unk
Totals
O/all %
RUS
M
Mikhail Mamistov
Sukhoi 26M3
RF-00631
(2629,89)
3887,48
4268,12
8155,6016
80,9891
RUS
M
Alexander Krotov
Sukhoi 26M3
RF-00665
(2885,96)
3848,29
4255,84
8104,1288
80,4779
RUS
F
Elena Klimovich
Sukhoi 26M3
RF-00631
(2935,11)
3854,58
4247,59
8102,1762
80,4586
 
 
 
 
 
 
 
 
24361,9066
80,6419
2
 
France
 
 
 
 
 
 
 
FRA
M
Renaud Ecalle
Extra 330SC
F-TGCI
(2978,30)
3937,33
4295,22
8232,5464
81,7532
FRA
M
Olivier Masurel
CAP 232
F-HERA
(2811,72)
3821,13
4163,41
7984,5372
79,2903
FRA
M
Mikael Brageot
Sbach 300
D-ERXA
(2792,61)
3724,40
4063,80
7788,1948
77,3406
 
 
 
 
 
 
 
 
24005,2784
79,4614
3
 
Great Britain
 
 
 
 
 
 
 
GBR
M
Nick Onn
Sukhoi 26M
EC-HPD
(2749,71)
3754,79
3895,99
7650,7721
75,9759
GBR
M
Gerald Cooper
CAP 232
G-OGBR
(2756,20)
3727,52
3919,52
7647,0346
75,9388
GBR
M
Tom Cassells
CAP 232
G-IITC
(2818,17)
3223,37
3906,62
7129,9847
70,8042
 
 
 
 
 
 
 
 
22427,7914
74,2396
4
 
Germany
 
 
 
 
 
 
 
GER
M
Philipp Steinbach
Sbach XP-30
D-ESXA
(2824,82)
3800,59
4042,34
7842,9296
77,8841
GER
M
Martin Albrecht
Extra 330SC
D-EXMT
(2580,69)
3520,53
3450,83
6971,3642
69,2290
GER
M
Alexander Stegner
Xtreme 3000
D-ETOJ
(2482,58)
3400,80
3339,36
6740,1603
66,9331
 
 
 
 
 
 
 
 
21554,4541
71,3487
5
 
Czech Republic
 
 
 
 
 
 
 
CZE
M
Martin Sonka
Sukhoi 31M
OK-HXB
(2745,19)
3638,89
3481,26
7120,1484
70,7065
CZE
M
Petr Kopfstein
Extra 330SC
OK-KOP
(2728,89)
3645,45
3331,01
6976,4597
69,2796
CZE
M
Miroslav Cervenka
Sukhoi 31M
OK-HXC
(2372,84)
3519,59
3419,29
6938,8835
68,9065
 
 
 
 
 
 
 
 
21035,4916
69,6309
6
 
Switzerland
 
 
 
 
 
 
 
SUI
M
Pierre Marmy
Sukhoi 26
HB-MSO
(2673,06)
3457,52
3245,50
6703,0140
66,5642
SUI
M
Jerome Cusin
Extra 330SC
HB-MTM
(2232,46)
3438,24
3197,12
6635,3656
65,8924
SUI
M
Hanspeter Rohner
CAP 232
F-GXCP
(2425,15)
3294,79
2351,01
5645,8049
56,0656
 
 
 
 
 
 
 
 
18984,1845
62,8407
7
 
Italy
 
 
 
 
 
 
 
ITA
M
Vittorio Primultini
Extra 300
D-EPOI
(1760,22)
2752,59
 
2752,5939
27,3346
ITA
M
Andrea Fossi
CAP 231
F-GGYQ
(1753,15)
2500,12
 
2500,1208
24,8274
ITA
M
Gianfranco Cilliario
CAP 231
F-GGYZ
(1557,52)
1865,34
 
1865,3449
18,5238
 
 
 
 
 
 
 
 
7118,0596
23,5619
Contest Director: Tom Korinek (CZE), Contest Chief Judge: Nick Buckenham (GBR), Scoring Director: Juergen Leukefeld (GER), Judges: Nick Buckenham (GBR), Francis Itier (FRA), Gabor Talabos (HUN), Algis Orlickas (LTU), M. Bezdenezhnykh (RUS), Vladimir Kotelnikov (RUS), Georges Brocard (SUI), Lyudmila Zelenina (UKR).. Judges Assistants: Guy Auger, Gabor jr. Talabos, V. Tautkevicius, Andrey Bespalov, Vladimir Razhin, Daniel Goetschi, Sergiy Kryvoruchko, Peter Macintosh, Jen Buckenham.
Aerobatic Contest Results Organiser, Version 2.1 build 10-09-10, with FairPlay Scoring System
 
Overall Individual (mixed)
17th FAI EAC at Touzim CZE, 02. - 12.Sep.2010
Sequence: Programme Q: Known Compulsory
Ranked by scores    
Rank
Team
M/F
Pilot
Aeroplane
Registration
"Q"
Totals
O/all %
 
 
1
FRA
M
Renaud Ecalle
Extra 330SC
F-TGCI
2978,30
2978,30
81,60
 
 
2
RUS
M
Oleg Shpolyanskiy
Sukhoi 26M3
RF-00665
2964,86
2964,86
81,23
 
 
3
RUS
F
Svetlana Kapanina
Sukhoi 26M3
EC-HPD
2957,96
2957,96
81,04
 
 
4
RUS
F
Elena Klimovich
Sukhoi 26M3
RF-00631
2935,11
2935,11
80,41
 
 
5
RUS
M
Alexander Krotov
Sukhoi 26M3
RF-00665
2885,96
2885,96
79,07
 
 
6
GER
M
Philipp Steinbach
Sbach XP-30
D-ESXA
2824,82
2824,82
77,39
 
 
7
RUS
M
Alexander Grevtsev
Sukhoi 26M3
RF-01059
2822,60
2822,60
77,33
 
 
8
GBR
M
Tom Cassells
CAP 232
G-IITC
2818,17
2818,17
77,21
 
 
9
FRA
M
Olivier Masurel
CAP 232
F-HERA
2811,72
2811,72
77,03
 
 
H/C
USA
M
Michael M. Racy
Sukhoi 26M3
RF-00665
2804,64
2804,64
76,84
 
 
H/C
EXP
M
Castor Fantoba
Sukhoi 26M
EC-HPD
2793,35
2793,35
76,53
 
 
10
FRA
M
Mikael Brageot
Sbach 300
D-ERXA
2792,61
2792,61
76,51
 
 
11
FRA
M
Pierre Varloteaux
Extra 300SC
F-TGJC
2784,32
2784,32
76,28
 
 
16
CZE
M
Martin Sonka
Sukhoi 31M
OK-HXB
2745,19
2745,19
75,21
 
 
17
CZE
M
Petr Kopfstein
Extra 330SC
OK-KOP
2728,89
2728,89
74,76
 
 
18
CZE
M
Marek Hyka
Extra 330LC
OK-ELC
2710,22
2710,22
74,25
 
 
28
CZE
M
Jan Adamec
Sukhoi 31M
OK-HXB
2554,59
2554,59
69,99
 
 
29
CZE
M
Jan Rozlivka
Sukhoi 31M
OK-HXC
2539,09
2539,09
69,56
 
 
31
CZE
M
Martin Vecko
Sukhoi 31M
OK-HXB
2501,67
2501,67
68,54
 
 
35
CZE
M
Miroslav Cervenka
Sukhoi 31M
OK-HXC
2372,84
2372,84
65,01
 
 
 
 
Overall Individual (mixed)
17th FAI EAC at Touzim CZE, 02. - 12.Sep.2010
Sequence: Programme 1: Free Programme
Ranked by scores    
Rank
Team
M/F
Pilot
Aeroplane
Registration
Free
Totals
O/all %
 
 
1
FRA
M
Renaud Ecalle
Extra 330SC
F-TGCI
3937,33
3937,33
82,03
 
 
2
RUS
F
Svetlana Kapanina
Sukhoi 26M3
EC-HPD
3910,11
3910,11
81,46
 
 
3
RUS
M
Mikhail Mamistov
Sukhoi 26M3
RF-00631
3887,48
3887,48
80,99
 
 
4
RUS
M
Oleg Shpolyanskiy
Sukhoi 26M3
RF-00665
3873,43
3873,43
80,70
 
 
5
RUS
F
Elena Klimovich
Sukhoi 26M3
RF-00631
3854,58
3854,58
80,30
 
 
6
RUS
M
Alexander Krotov
Sukhoi 26M3
RF-00665
3848,29
3848,29
80,17
 
 
7
FRA
M
Pierre Varloteaux
Extra 300SC
F-TGJC
3827,02
3827,02
79,73
 
 
8
FRA
M
Olivier Masurel
CAP 232
F-HERA
3821,13
3821,13
79,61
 
 
9
GER
M
Philipp Steinbach
Sbach XP-30
D-ESXA
3800,59
3800,59
79,18
 
 
H/C
EXP
M
Castor Fantoba
Sukhoi 26M
EC-HPD
3783,31
3783,31
78,82
 
 
10
GBR
M
Nick Onn
Sukhoi 26M
EC-HPD
3754,79
3754,79
78,22
 
 
17
CZE
M
Petr Kopfstein
Extra 330SC
OK-KOP
3645,45
3645,45
75,95
 
 
18
CZE
M
Martin Sonka
Sukhoi 31M
OK-HXB
3638,89
3638,89
75,81
 
 
23
CZE
M
Miroslav Cervenka
Sukhoi 31M
OK-HXC
3519,59
3519,59
73,32
 
 
32
CZE
M
Jan Rozlivka
Sukhoi 31M
OK-HXC
3291,74
3291,74
68,58
 
 
33
CZE
M
Jan Adamec
Sukhoi 31M
OK-HXB
3269,40
3269,40
68,11
 
 
36
CZE
M
Martin Vecko
Sukhoi 31M
OK-HXB
3113,07
3113,07
64,86
 
 
38
CZE
M
Marek Hyka
Extra 330LC
OK-ELC
3000,87
3000,87
62,52
 
 
 
 
 
Overall Individual (mixed)
17th FAI EAC at Touzim CZE, 02. - 12.Sep.2010
Sequence: Programme 2: Free Unknown
Ranked by scores    
Rank
Team
M/F
Pilot
Aeroplane
Registration
Free Unk
Totals
O/all %
 
 
1
FRA
M
Renaud Ecalle
Extra 330SC
F-TGCI
4295,22
4295,22
81,50
 
 
2
RUS
M
Mikhail Mamistov
Sukhoi 26M3
RF-00631
4268,12
4268,12
80,99
 
 
3
RUS
M
Alexander Krotov
Sukhoi 26M3
RF-00665
4255,84
4255,84
80,76
 
 
4
RUS
F
Elena Klimovich
Sukhoi 26M3
RF-00631
4247,59
4247,59
80,60
 
 
5
RUS
M
Victor Chmal
Sukhoi 26M3
RF-01059
4235,08
4235,08
80,36
 
 
6
RUS
M
Oleg Shpolyanskiy
Sukhoi 26M3
RF-00665
4206,20
4206,20
79,81
 
 
7
FRA
M
Olivier Masurel
CAP 232
F-HERA
4163,41
4163,41
79,00
 
 
H/C
EXP
M
Castor Fantoba
Sukhoi 26M
EC-HPD
4144,33
4144,33
78,64
 
 
H/C
USA
M
Michael M. Racy
Sukhoi 26M3
RF-00665
4095,79
4095,79
77,72
 
 
8
FRA
M
Mikael Brageot
Sbach 300
D-ERXA
4063,80
4063,80
77,11
 
 
H/C
USA
M
Jeff Boerboon
Extra 330SC
OK-WKL
4048,02
4048,02
76,81
 
 
H/C
EXP
M
Juan Velarde
Sukhoi 26M
EC-HYU
4047,28
4047,28
76,80
 
 
9
GER
M
Philipp Steinbach
Sbach XP-30
D-ESXA
4042,34
4042,34
76,70
 
 
10
RUS
M
Alexander Grevtsev
Sukhoi 26M3
RF-01059
3984,13
3984,13
75,60
 
 
21
CZE
M
Jan Adamec
Sukhoi 31M
OK-HXB
3525,80
3525,80
66,90
 
 
22
CZE
M
Martin Sonka
Sukhoi 31M
OK-HXB
3481,26
3481,26
66,06
 
 
25
CZE
M
Miroslav Cervenka
Sukhoi 31M
OK-HXC
3419,29
3419,29
64,88
 
 
26
CZE
M
Jan Rozlivka
Sukhoi 31M
OK-HXC
3354,46
3354,46
63,65
 
 
28
CZE
M
Petr Kopfstein
Extra 330SC
OK-KOP
3331,01
3331,01
63,21
 
 
36
CZE
M
Marek Hyka
Extra 330LC
OK-ELC
2791,50
2791,50
52,97
 
 
38
CZE
M
Martin Vecko
Sukhoi 31M
OK-HXB
2730,36
2730,36
51,81
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: (jjk) foto: (jjk)
foto: (jjk)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama