Akce a soutěže

20.10.2013 18:49

Jako divá vletěla oknem do světnice vosa Otylka….

text,foto: (jjk) Jako divá vletěla oknem do světnice vosa Otylka….

…. Šaty má pěkně pruhované, ale žihadlem se ohání jako kopím. Křemílek s Vochomůrkou se na sebe podívali a pokrčili rameny. Potom Křemílek povídá: „Ještě jsi, Otylko, nepozdravila.“ „Já teď nezdravím, protože je vosí rojení,“ odsekla Otylka. „Dejte si na mě pozor, vy dva.“ A letěla oknem. „Je to celkem slušná vosa,“ řekl Vochomůrka. „Aspoň víme, na čem jsme.“ (vypráví Václav Čtvrtek) …a na čem jsme víme i v sobotu 19. října 2013 na letišti Hradec Králové – Věkoše hnedle při prvním pohledu na seřazené barevná vajíčka (jako lentilky napadlo kohosi), ta bílá a stříbrná, která svou kulatostí Křemílka a Vochomůrku připomínající a ta žlutá a oranžová i tu vosu Otylku evokující. To je podzimní rojení vírníčků AutoGyro Cavalon a Calidus pod patronací zástupce výrobce v České republice firmy Nirvana systems.

Nirvana systems v rámci propagace a znovunavracení na tuzemskou oblouhu tohoto dopravního prostředku porůznu taková to rojení přádá a tak po slovenské cestě do Partizánského rozhodla se sezvat vírníky a vírníkáře do Hradce Králové, kde se základnou stal mezi „ÚLy“ letištní Pilot Club. A kromě rojení tu bylo i připraveno nějaké to pojídání a pro znavené i přespání. A samozřejmě došlo i na to poletování a létání a houfné putování kamsi ke Krkonoším a zpět…„Nic se nedá dělat, je vosí rojení!“ řekla by na to Otylka.
Těch Křemílků, Vochomůrků a Otylek se nakonec na rojení do Hradce Králové nakonec slétlo osm a aby to bylo spravedlivě rozděleno po čtyřech od typů Calidus a Cavalon. Čtyři vírníky AutoGyro Calidus (OK-RWC 02/-RWC 04/-RWC 05/-RWC 09) a čtyři AutoGyro Cavalon (OK-SWC 11/-RWC 06/-RWC 07/-RWC 08). A bylo to po nějakém čase opětovné setkání s těmito vírníky, protože vzhledem k nevlídnému počasí se na slet LAA ČR do Jihlavy dorazit ze Zlína, respektive ze Spytihněvi nepodařilo. Ale už letos jsme se o vírnících bavili s Pavlem Březinou, který před dvěma roky vírníky AutoGyro do České republiky donesl (viz. Devadesáté narozeniny Pavla Březiny ...nebo Juana de la Ciervy?) a i v jiných případech týkajících se vírníků jsem psal (viz. …jak nedoletět na Hanou, ale do Milovic…..a zase to stříbrné vajíčko…nebo Gyrinidae?Znuděná kočka a skotačící vajíčko…Stříbření zubatého…Oranžové velikonoční vajíčkaVrnící rodinka…Henčovské hejno na den armády;). A tak, když ještě počasí trochu to odcházející léto připomínalo, nebylo od věci se do Hradce Králové vypravit a hemžení stále se utěšeně rozšiřující flotily vírníků AutoGyro nezmínit.
A kdyby to bylo povídání o tom jak Křemílek a Vochomůrka šili nové kalhoty, Otylka by na závěr poznamenala „To jsem si letos užila rojeníčka!“. Tak si rojeníčka zcela jistě užili i vírníkáři v Hradci Králové v sobotu 19. října 2013…
text, foto: (jjk)
Zdroj: www.autogyro.cz  
[Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která t.č. bohužel vzhledem ke své vážné nemoci teprve světa běh a nejen ten letecký opět stále znovu objevuje, (jjk)]

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

15 15

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama