Akce a soutěže

26.06.2016 18:05

Dva měsíce před mistrovstvím

text: (jjk), foto: Ondřej Hofmann Dva měsíce před mistrovstvím
Několik posledních let se už vlastně stalo pravidlem, že se Mistrovství republiky v letecké rally nebo navigaci koná na letišti v Rakovníku. V tomto roce to termínově vychází na období od 11. do 14.srpna 2016. Krátce po leteckém dnu, těsně před prázdninami 24. a 26.června 2016 se konala vlastně taková příprava na tento šampionát v podobě Středočeské regionální soutěže v letecké rally.
Soutěž spočívá v tom, že pilot se svým navigátorem zdánlivě bezcílně bloudí nad krajinou a hledá, kroužíce nad povědomým místem, předem dané záchytné body. A když dobloudí, tak se ještě musí trefit při přistání nad cílovém letišti do decku, neboli přesně do určitého „nalajnovaného“ prostoru. Ono to není úplně bezcílné. Dvacet minut před vzletem dostanou posádky zadání a slepou mapu. Ve vzduchu pak musí na mapě namalovat dle zadání trať a označit jí po minutách. A hodnotí se přílet na otočné body s přesností plus mínus dvě vteřiny, přičemž za každou vteřinu jsou dva trestné body předčasného nebo opožděného průletu. Zároveň během letu posádka vyhledává podle fotografií znaky vytyčené v terénu a zakresluje je do mapy.
Středočeské regionální soutěže v letecké rally se v Rakovníku zůčastnilo sedm posádek a vítězem byla ta Petr Opat Jan Havlík (Rakovník/Liberec, C-152, OK-NAV) před posádkou Petr Jonáš – Juraj Čekan (LC ČR/H.Brod, C-152, OK-NAV) a dvojicí Ivo Lengál – Marek  Velát (Brno, C-152, OK-MDK).

Celkové výsledky na: www.flynavigation.eu  a
 
 
text: (jjk), foto: Ondřej Hofmann (www.ondrara.blogspot.cz)
  
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama