Akce a soutěže

13.10.2013 19:53

Dva a dvacítka s šikovnýma rukama navíc

text,foto: (jjk) Dva a dvacítka s šikovnýma rukama navíc

Samozřejmě, že modelařina je o šikovných rukou a především nápadech. A z produktů této kombinace leckdy až oči přecházejí. Ne jinak tomu bylo i během už dvacátého druhého ročníku tradičního veletrhu Model Hobby 2013, který tradičně jako v posledních letech probíhal v pražských Letňanech od 10. do 13. října 2013. Ten se koná už od roku 1992 (viz. Model Hobby 92) a postupně se na tuto akci nabalují i další souběžné výstavy. V loňském roce k Model Hobby přibyla i výstava Home Work, což není úplně o modelech, ale spíš o těch šikovných rukou.     

Pořádající společnost Dart usoudila, že by bylo vhodné prezentovat i různé koníčky, které nejsou až tak úplně spjaty s modelářstvím v pravém smyslu slova. A tak výstava Home Work se věnuje těcm a je určena pro ty, kteří si chtějí doma něco drobného vyrobit, nebo svým výtvorem potěšit někoho blízkého. Takže se kromě klasických modelářských praktik a materiálů prezentovaných na Model Hobby objevily v roce loňském a podruhé i v roce 2013 na výstavě Home Work materiály a techniky používané ke klasickým ručním pracím. To tedy pro ty, kterým se nelíbí klasická konfekce všeobecně dostupná v obchodech, ale chtějí si sobě, či někomu jinému vyrobit nějakou originální věc, která bude jedinečná. A tak se Home Work přiřadil k tradičnímu Model Hobby, či v minulých letech přičleněným dalším výstavám jako je Orchidea Bohemica, veletrh hraček For Toys, či potřeb pro děti For Babies a veletrh počítačových her For Games.
Ale co se týče původního veletrhu Model Hobby, tak zde tradičně byla k vidění expozice leteckého modelářství s ukázkami RC modelů letadel a vrtulníků, či výstavou obřích maket letadel a historických modelů. Tak také tradiční a divácky atraktivní jsou modely vláčků a kolejišť, krajinek a dalších k vláčkům příslušných propriet.
Samozřejmě zde jako tradičně byl i bazén, kde se proháněly modely lodí (ty byly i ve statických ukázkách). A něco podobného se týká i modelů automobilů, či obrněné techniky, která kromě statických expozic byla vidět i v provozu. V neposlední řadě, už pouze ve statické expozici bylo možné obdivovat i papírové a plastikové modely.
Kromě toho si modeláři, rovněž jako tradičně mohli vyměňovat navzájem zkušenosti a pokud bylo k dispozici, i něco zajímavého koupit, aby bylo co kutit za dlouhých zimních večerů.
Jak bylo řečeno společnost Dart pořádá Model Hobby od roku 1992 a kromě tohoto veletrhu (a dalších přidružených) se nevěnuje jen pořádání akcí v České republice, ale je i vydavatelem Model Hobby Magazínu a edicí Modelářských stavebních plánů.
Ale jak to tak s modelařinou je, nejlepší je vidět na vlastní oči a eventuálně si je osahat, protože v takto obsáhlé expozici je velmi složitě jednotlivě popisovat různé druhy modelů, takže kdo v letošním roce nestihl, musí si počkat na rok 2014 a 23. ročník Model Hobby, nebo 3. ročník Home Work (a další souběžné výstavy) a nebo si připomenout minulé návštěvy viz.2012 Hračičkové si dohráli, medaile rozdány…, 2011 Kulaté jubilejní hračičkářství, 2010 Po devatenácté…., 2009 Kdo si hraje nezlobí … a 1992 Lidová demokracie 2. listopadu 1992 – Model Hobby 92
 
text, foto: (jjk)
 [Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která t.č. bohužel vzhledem ke své vážné nemoci teprve světa běh a nejen ten letecký opět stále znovu objevuje, (jjk)]

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama