Akce a soutěže

15.08.2010 17:00

Čmeláci na bodláku…

text,foto: (jjk) Čmeláci na bodláku…

…měli svůj vlastní letecký den a ve svém mikrosvětě si tak paralelně pořádali akci spolu s modeláři, kteří tradičně Model Air Show pořádají na své ploše letiště v Rakovníku. Tato akce není zdaleka jediná, kterou místní velmi aktivní Leteckomodelářský klub organizuje. A modeláře neodradila ani nepříznivá předpověď počasí a celý tento víkend 14. a 15.srpna 2010 se tak nedaleko vrchu Šibeníku u cesty na Hostokryje proháněly oblohou menší, či větší modýlky ku potěše obdivovatelů z okolí. O letišti a aeroklubu v Rakovníku bylo napsáno na jiném místě (Podzimní podívání v Rakovníku) a tak při příležitosti modelářského leteckého dne, který se konal souběžně s další tradiční akcí a to příměstského tábora pro děti zajímající se o letecké modelářství, je možné se zmínit o rakovnickém modelářském klubu.

 
Když jsme se zmínili o prázdninovém modelářském dětském táboře v areálu rakovnického letiště, který se skládá ze dvou turnusů, lze tuto aktivitu jen chválit, protože si nejenže modeláři vychovávají svůj dorost, a i své nástupce a pokračovatele v této bohulibé činnosti, ale i umožňují smysluplnou náplň letních prázdnin. Ale jak bylo výše zmíněno, nejsou to jediné akce, který aktivní Leteckomodelářský klub v Rakovníku pravidelně pořádá. Sám je pořadatelem a organizátorem třech mládežnických a čtyřech seniorských soutěží v roce, dalších čtyřech modelářských setkání a dvou výstav. Také se zde, ale i různě po okolí konají za účasti modelářů z Rakovníka drakiády, dětské dny, čarodějnice a další veselice.
 
Letos v březnu rakovničtí modeláři oslavili už šedesát let své existence a v současné době sdružuje čtyři desítky členů a v rámci kroužků i dvacet žáčků. Rakovničtí modeláři se kromě malých létacích strojků věnují také stavbě plastikových a papírových modelů a členové klubu se pravidelně účastní soutěží RC větroňů, sportovních polomaket, či elektro kategorie Slow – Fly a nebo soutěží kitařů a to ve všech věkových kategoriích. A samozřejmě tou nejvýznamnější akcí je dvoudenní Model Air Show, které letos okořenila i prezentace modelářské rekonstrukce vzdušných bojů z období II. světové války. A není bez zajímavosti, že se letouny této skupiny účastnily i filmů Piloti, Stůj nebo se netrefím, nebo Tmavomodrý svět.
 
Leteckomodelářský klub Rakovník sídlí v severní části rakovnického letiště, kde má pronajatou plochu a vybudovanou asfaltovou dráhu o rozměrech 90 x 17 metrů, tedy kromě dráhy travnaté a veškeré své další zázemí, takže kdo někdy zabloudí na rakovnické letiště, kromě velkých letounů se tu může pokochat i výtvory modelářů.
 
text, foto: (jjk)
Zdroj: LMK Rakovník, www.lmk-rakovnik.cz
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama